powrót - parada gier
powrót - różności

 strip poker
   artworx
   roger harnish, dennis zander
 198?

wstęp
strona główna

ulubione gry leszka

archon
arkanoid
blue max
bc quest
boulder dash
clowns & baloons
colossus chess
drop zone
flak
fort apocalypse
frogger
ghost chaser
henry's house
karateka
last starfighter
leader golf
mercenary
miner 2049er
montezuma's rev.
moon patrol
pole position
raid over moscow
river raid
road race
silent service
slot machine
spindizzy
spy hunter
starquake
summer games
tekstówki
zeppelin
zorro

parada gier

kontakt

Nie znam dokładnego roku wydania czterodyskowego Strip Pokera, a kto wie, czy w ogóle jest możliwe jego ustalenie. Pokery z rozbieranymi paniami, narysowanymi przez Douga MacFarlanda, ukazywały się bowiem pojedynczo w wersjach kasetowych. Aż wreszcie są w komplecie, na czterech dyskach: sześć pań razem z dwoma panami dla zdezorientowanych w tych sprawach ;-) Pamiętam z kaset Melissę i Suzi - obie wczytywały się dłuuugo, ale przecież tam było sporo grafiki do odkrywania! Był to bodaj najsłynniejszy rozbierany poker na małe Atari.
      Nie da się ukryć, że grafika Strip Pokera jest daleka od fotorealizmu. Niemniej jeśli chciałbyś uniknąć przyłapania na zabawie w coś tak grzesznego, jak rozbieranie panienek, wciśnij klawisz START (czyli F4), a ekran zamieni się w graficzną sieczkę. Na szczęście proces ten można odwrócić pozostałymi klawiszami funkcyjnymi - OPTION i SELECT (F3 i F2).
      Ważne uwagi techniczne: Strip Pokera uruchamia się z włączonym Basikiem. Kiedy więc zapuścisz pierwszy dysk (strip1.atr), emulator zrobi "crash". Wejdź do menu Atari i w opcji Settings wyhacz funkcję: "Disable Basic when booting Atari". Potem zrestartuj emulator (Shift + F5) i wszystko powinno być już okay. Podczas gry trzeba zmieniać dyski, jeśli chcesz pograć z innymi paniami. Opis dotyczy emulatora Atari800Win w wersji 3.1 plus, w innych wersjach tego emulatora włączanie Basica może różnić się szczegółami, ale nie powinieneś mieć kłopotów.
      Uff... po tych przebojach z uruchomieniem gry, pora pobawić się nią. A jest to proste. Znaczy proste jest granie, ale rozebranie dziewczyny już niekoniecznie ;-) Jest to jest to jedna z tych gier, w które pod emulatorem gra się bardzo wygodnie z klawiatury. Z planszy tytułowej wybieramy sobie rywalkę i startujemy z 100 dolcami gotówki na jej podbój. Wstępnie do puli wpłacamy 5$ i dalej licytacja przebiega tradycyjnie; joyem/kursorami wybieramy polecenia: BET - licytuję, STAY - czekam, RAISE - przebijam, CALL - jestem/sprawdzam, DROP - rzucam karty. Wskazujemy karty, które chcemy wymienić, wychodzimy kursorem poza ekran i zatwierdzamy FINISHED. Zabawa jest kształcąca; możemy poznać angielskie nazwy części garderoby i różne ciekawe komentarze. Jest czym się zainteresować. Uprasza się o nie cheatowanie...

? KB strip poker
powrót na początek
powrót - parada gier
powrót - różności