zeppelin
   synapse
   william mataga
 1983

wstęp
strona główna

ulubione gry leszka

archon
arkanoid
blue max
bc quest
boulder dash
clowns & baloons
colossus chess
drop zone
flak
fort apocalypse
frogger
ghost chaser
henry's house
karateka
last starfighter
leader golf
mercenary
miner 2049er
montezuma's rev.
moon patrol
pole position
raid over moscow
river raid
road race
silent service
slot machine
spindizzy
spy hunter
starquake
summer games
tekstówki

zeppelin

zorro
parada gier
kontakt

Był to chyba najbardziej dynamiczny sterowiec w historii. Zeppelin to gierka, w której jest cała fura akcji i dobrze zrobionego do niej huku. Jest tu bardzo dużo do rozwalenia, a przy okazji trzeba trochę kombinować: przełączać przełączniki (oczywizda, do czegóż innego przełączniki miałyby służyć?!), zbierać klucze otwierające dojścia do nowych części labiryntu i jeszcze kilka drobiazgów. Po prawdzie niezbyt jasne są zasady przechodzenia do następnych leveli, ale to już mniejsze zmartwienie ;-) Chyba że ktoś poczuje się sfrustrowany godzinami latania i rozwalania, rozwalania i latania...
     Zamieściłem tu dwie wersje Zeppelina: ta druga (zepcheat.exe) jest cheatem, w którym możemy sobie ustawić liczbę żyć (do 99) i wybrać poziom, na którym zaczniemy grę.
     Do zabawy w tę gierkę bardzo przydawał się joystkick z autofire, wtedy naprawdę tylko wióry leciały. Gra zrobiła sporą karierę, acz nie tak wielką, jak np. Zybex, nie mówiąc o River Raidzie. Ale ładna grafika, dźwięk i duża grywalność... Zresztą co ja będę przynudzał; po prostu lubiłem Zeppelina - właśnie dlatego tu jest.

W Zeppelinie mamy dużo do rozwalania. Bardziej wyrafinowane jest szukanie dziurki od kluczyka.

34 KB zeppelin