powrót - różności
wstęp

strona główna

ulubione gry leszka

archon
arkanoid
blue max
bc quest
boulder dash
clowns & baloons
colossus chess
drop zone
flak
fort apocalypse
frogger
ghost chaser
henry's house
karateka
last starfighter
leader golf
mercenary
miner 2049er
montezuma's rev.
moon patrol
pole position
raid over moscow
river raid
road race
silent service
slot machine
spindizzy
spy hunter
starquake
summer games
tekstówki
zeppelin
zorro
parada gier
kontakt

Miejsc poświęconych Atari 800XL i firmie jest w Internecie bardzo dużo. Tu podaję Ci kilka ciekawych na początek, poza tym adresy archiwów, skąd będziesz mógł ściągnąć więcej gierek i innego softwaru. I powędrować dalej...


  polskie (proszę o kontakt autorów)

Atari Area - prowadzony na bieżąco, najobszerniejszy, doskonały serwis o Atari - zaglądaj tu codziennie!
Atari Online - wspaniała strona Krzysztofa Ziembika, który i dla tego serwisu dał kilka opisów gier (m.in. Dallas Quest). Strona Krzyśka jest pod pewnymi względami podobna do tej, zawiera wyczerpujące opisy, ale obejmuje też inne tematy niż gry i jest często aktualizowana.
ASMA - największe archiwum z muzyczkami wyciągniętymi z gier - przeszło 2 tysiące melodii w formacie SAP oraz programy do ich odtwarzania.
Atari 8bit - strona Noriego z mapami i opisami gier - zwięzła, szczególnie przydatna dla osób, które chcą wiedzieć, o co chodzi w grze, do czego służą zielone gwiazdki lub co zrobić, gdy się utknie w jakimś miejscu.
Strona informacyjna polskiej sceny Atari XL/XE - tytuł mówi praktycznie wszystko. Bardzo dobra, urozmaicona i wciąż aktualizowana strona.
Strona Vasco z mapami - Strona zawiera dziesiątki fantastycznych map do gier. Mapy są zrobione z pracowicie posklejanych zrzutów ekranowych, a w potrzebnych przypadkach mają legendę: zaznaczone i opisane charakterystyczne miejsca. Niektóre przydają się do rozgryzienia gry, inne to po prostu czysta radość oglądania. Zobacz Chimerę albo Spindizzy!
Atari800Win - oficjalna strona tego doskonałego emulatora, rozwijanego w Polsce przez Tomasza Szymankowskiego, a także Marcina Lewandowskiego.
DemonSTracja - strona Maćka Chojnackiego (Mr Byte'a) poświęcona scenie, w szczególności scenie Atari. Filar T.F.T.E. zaprasza do wspominków! ;-) A ja polecam.
Wirtualne Muzeum Atari - zawartość strony jak w nazwie ;-).
Emulator Atari800 - strona poświęcona emulatorowi, o którym autorzy we wstępie piszą tak: "Atari800 jest emulatorem 8-bitowych komputerów Atari dla Unixa, Amigę, Atari TT/Falcona, SDL i WinCE. Naszym głównym celem jest stworzenie rozpowszechnianego bez ograniczeń, łatwego do przenoszenia emulatora"
Mr. Bacardi's Homepage - domowa strona Pana Bacardiego zawiera gry uporządkowane według producentów, często z reprodukcjami oryginalnych opakowań i podstawowymi informacjami, a przynajmniej screenshotem. Do tego użytki, dema i magazyny dyskowe... Oczywiście każdy program można ściągnąć.
Archiwum magazynów komputerowych - strona zawiera roczniki pism komputerowych takich jak Antic, Compute!, STart Magazine.  katalogi stron internetowych

Katalog Stron QRT
Katalog Polskich Stron KPS.PLpowrót - różności