Aktualności

przyg. B.G.

 
 

Nowy przyrząd do rehabilitacji w IHiT kupiony ze środków PSCH

Kupiliśmy artromot - przyrząd do rehabilitacji, który pomoże chorym na hemofilię po zabiegach ortopedycznych w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii.

Pomocą merytoryczną w wyborze i zakupie przyrządu służył mgr Janusz Zawilski, specjalista fizjoterapii, który bardzo wspomaga chorych na hemofilię.

Poniżej zdjęcie artromotu, już na miejscu w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii.


Artromot został zakupiony dzięki wpłatom 1% podatku na Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię jako Organizację Pożytku Publicznego. Dziękujemy za wpłaty!

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię nagrodzony przez prezydenta WFH

Bogdan Gajewski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię otrzymał nagrodę prezydenta światowego kongresu World Federation of Hemophilia, którego tegoroczna edycja odbyła się w Glasgow.

Nagrody zostały rozdane w tym roku po raz pierwszy i trafiły do rąk osób lub organizacji o szczególnych zasługach dla środowiska osób chorych na hemofilię w danym kraju.


Zrzeszająca organizacje z ponad 140 krajów WFH uznała nagrodziła prezesa Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię głównie za powstanie Narodowego Programu Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne oraz programu profilaktycznego dla dzieci chorych na hemofilię.

"Nagroda była dla mnie dużym zaskoczeniem. Oprócz mnie dostały ją dwie osoby: jedna z Hondurasu, druga z Nigerii. Cesar Garrido, ojciec chłopca chorego na hemofilię z Wenezueli, opowiadał, że byłem jedynym z czterech kandydatów z całego świata, który został przyjęty bezapelacyjnie przez wszystkich. WFH dostrzega naszą nieugiętość i stałe starania o lepsze leczenie chorych w ciągu wielu lat" - powiedział Bogdan Gajewski.