Karty edukacyjne "Hemoakcja"

przyg. B.G.

 

"Spójrz na ciężko pracującego żółwia. Chociaż bardzo się stara, jest bardzo wolny. Jego wysiłki są jak tworzenie się sieci fibrynowej u chorych na hemofilię. Nie możesz jednak czekać tak długo, aby powstał skrzep..." - powoli poruszający się żółw, symbolizujący wolno tworzący się skrzep, to jedna z kart pierwszej gry dla dzieci "Hemoakcja: graj, baw się i poznawaj hemofilię", wydanej przez PSCH.


Dzięki dwóm taliom kart (z pełnymi humoru ilustracjami!) można z dzieckiem zagrać w Quiz, Memory, Czarnego Piotrusia. W trakcie gry dziecko dowiaduje się, co to jest krwawienie, jak krzepnie krew, w jaki sposób tworzy się czop płytkowy i co robić, gdy pojawia się wylew. Karty zachęcają do uprawiania sportu (pływanie, gra w piłkę, taniec), aktywności i poznawania świata. Uczą, że gdy pojawi się krwawienie, trzeba wziąć czynnik, a potem odpocząć, np. malując lub... grając w karty (!), by pozwolić organizmowi wyzdrowieć.

Świetna zabawa i edukacja (nie tylko dla dzieci, dla rodziców i nauczycieli też!).

Karty będą dystrybułowane w kołach Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię.

Gra została wydana dzięki wpłatom 1% podatku na Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię jako Organizację Pożytku Publicznego.

Książeczka do gry Hemoakcja - graj, baw się i poznawaj hemofilię