Napisz proszę, chociaż kilka słów
 
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.pajacyk.pl

CO LUBIĘ?
Na co cały rok czekam?

Najbardziej wyczekuję każdego roku sierpniowych dni, kiedy wyruszam na pieszą pielgrzymkę na JASNĄ GÓRĘ.

W roku 2005 miałam swój mały jubileusz w pielgrzymowaniu
była to moja 40 pielgrzymka na JASNĄ GÓRĘ.

Jeśli chcesz wiedzieć czym dla mnie jest pielgrzymka i czego uczy pielgrzymka ? - kliknij tu!

Pierwszą swoją pielgrzymkę rozpoczęłam w 1964 r. Wtedy szliśmy prawie całą rodziną; moja Mama, dwaj moi bracia i siostra, oraz Babcia. Mój Tata nie chodził na pielgrzymkę, odprowadzał nas i odwiedzał na trasie. Pielgrzymkę w tamtych latach prowadzili tylko oo. paulini. Pielgrzymka wychodziła z Kościoła św. Ducha od oo. Paulinów, oczywiście z Warszawy z ul. Długiej. Tak jest zresztą do dziś. Każdego roku 6 sierpnia od oo. paulinów wyrusza Warszawska Piesza Pielgrzymka.
Swoje pielgrzymowanie rozpoczęłam w grupie dzieci "10", z czasem moje starsze rodzeństwo przeszło do grupy młodzieżowej, a ja nie miałam na to żadnego wpływu, zresztą chyba nie miało to dla mnie większego znaczenia, byłam dzieckiem i w każdej grupie było mi dobrze. Szliśmy w grupie "4-a" prowadzonej przez o. Feliksa Schabowskiego.

Następną grupą, do której poszliśmy była "7". W "7-ce" chodziła wspólnota duszpasterska "Rodzina-Rodzin" wraz ze swoim Księdzem przewodnikiem o. Edwardem Wilkiem SAC - pierwszym duchowym ojcem "Rodziny Rodzin". Należeliśmy do już do tej wspólnoty i jak tylko powstała grupa prowadzona przez naszego "Ojca" oczywiście poszliśmy do "naszych".

Nasze rodziny w "Rodzinie Rodzin" rozrastały się, a myśmy rośli. Ks. Stefan Wysocki oraz o. Feliks Folejewski SAC wyodrębnili z grupy "Rodziny-Rodzin", podgrupę dzieci i młodzieży, którą nazwano "7M-ka"."M" od słowa młodzież.
W momencie kiedy dzieci było już kilkaset, w 1966 roku, dorośli z "7-ki" zrobili składkę i ufundowali znak dla "7M-ki" . Był to rok tysiąclecia (1966) "7M-ka" w górę miała już swój własny znak, mimo iż dalej obie grupy szły razem.

W 1967 roku powstały "17-stki akademickie". Z czasem zaczęłyśmy swoje pielgrzymowanie w "17" BIAŁO-CZERWONEJ. Grupa, ta była konynuacją grupy młodzieżowej "7-m". Była to grupa "Rodziny Rodzin", którą prowadził przez długie lata o. Feliks Folejewski. W grupiej tej "wędrowałam" do 1983 r.

Ciąg dalszy mojego pielgrzymowania na następnej stronie nastepna strona


poprzednia stronaw góręnastepna strona