POD HONOROWYM PROTEKTORATEM
  PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA JACKA MAJCHROWSKIEGO

Projekt współfinansowany ze środków PFRON 

  KATALOG WYSTAWY BIENNALE w MAŁOPOLSKIM OGRODZIE SZTUKI
   Regulamin XIV Biennale
   Protokół obrad Jury XIV Biennale
  Prace zakwalifikowane do II etapu konkursu i na wystawę
  Zdjęcia z Otwarcia Biennale i rozdania  nagród 5 września w MOS
  Krótka Historia Biennale


Obrady Jury w Galerii Stańczyk (od lewej): prof. Adam Wsiołkowski - przewodniczący,
mgr Agnieszka Bromboszcz, dr hab. Joanna Stożek,
mgr Justyna Kieresińska


kropka2cWYNIKI KONKURSU XIII BIENNALE                            
 kropka2c GALERIA PRAC LAUREATÓW - zapraszamy do
Tym razem nie u progu lata jak poprzednio, ale póżną jesienią, nazajutrz po Zaduszkach - 3 listopada, w Galerii „Kotłownia” Politechniki Krakowskiej w samo południe Hejnał z Wieży Mariackej ogłosił otwarcie kolejnego Biennale. Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów i honorowych gości z JM Rektorem prof. Kazimierzem Furtakiem na czele, niemała przecież sala konferencyjna "Kotłowni" wypełniła się publicznością po brzegi z balkonem włącznie! Zabrakło jedynie tych z najdalszych stron kraju, a wśród nich części laureatów, którzy ze względu na odległość i porę roku nie mogli osobiście odebrać zdobytych nagród i wyróżnień.
Wszystko potoczyło się zgodnie z przyjętym od lat rytuałem. Profesor Stefan Dousa powitał wszystkich przybyłych, po czym Rektor podkreślając rolę wieloletniej współpracy z Fundacją uroczyście otworzył trzynaste już Biennale.
Andrzej Gerlach, przewodniczący Rady Fundatorów, serdecznie witając gości, przypomniał postać inicjatora Fundacji i Biennale zarazem - red. Wojciecha Tatarczucha, zmarłego przed 20 laty.
O  wynikach biennalowego konkursu i niełatwej, ale owocnej pracy jury mówił jego przewodniczący (nieprzerwanie od początku istnienia Biennale) prof. Adam Wsiołkowski - rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Podkreślił przy tym wysoki poziom artystyczny prac. Utrudniało to wybór tych najlepszych.
Bogdan Dąsal - pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa
przyznał sie, że od lat jest wiernym kibicem tej imprezy o wysokiej randze artystycznej, kulturotwórczej i integracyjnej. Tak uważa również jego Szef prof. Jacek Majchrowski, czego wyrazem jest objęcie przez niego honorowym patronatem tego wydarzenia o z górą 20-letniej już tradycji.
Nadszedł kulminacyjny, przy tym najbardziej poruszający - zwłaszcza dla laureatów, punkt programu spotkania: ogłoszenie wyników oraz  wręczenie nagród i dyplomów honorowych (patrz galeria zdjęć).
Potem zebrani zeszli do sali wystawowej, aby napawać się rzeczywiście niezwykle efektowną ekspozycją. Powstała ona przede wszystkim dzięki pracy twórczej uczestników Biennale, a także kompetencji i trudowi obu zespołów - Politechniki i Fundacji, które wystawę udatnie zaaranżowały. Dopełnieniem wrażeń artystycznych były ożywione rozmowy z laureatami, a także ...smaczne ciastka i napoje, a nade wszystko wspaniałe choć objęte sankcjami polskie jabłka!     GALERIA PRAC LAUREATÓW
   kropka2c   GALERIA FOTO Z OTWARCIA11 Biennale

   kropka2c GALERIA PRAC LAUREATÓW
   GALERIA FOTO Z OTWARCIA 


Webmasters: JK&JK