English Polski
rozpoznawanie mowy dla każdego!
Dziękuję IDN za hosting projektu Speeco
O Speeco

Speeco jest rozbudowaną aplikacją opartą na Microsoft Speech API 5.1. Dzięki temu Speeco jest darmowym oprogramowaniem rozpoznawania mowy i z powodzeniem może rywalizować ze wszystkimi komercyjnymi aplikacjami tego typu.

Co czyni Speeco lepszym od innych niskobudżetowych aplikacji opartych na SAPI jest jego wyjątkowa modułowa konstrukcja. Dzięki temu nowe funkcje mogą być dodawane do Speeco z użyciem tylko kilku linii kodu. Oprócz tego, Speeco wprowadza kilka udoskonaleń w kwestii implementacji funkcji poleceń i kontroli w programie w celu zwiększenia ich wydajności oraz polepszenia wrażeń użytkownika.

Co tak naprawdę program oferuje?

Przede wszystkim prace nad Speeco skupiają się na kwestii wydawania poleceń, stąd nie obejmują one zaawansowanych możliwości dyktowania tekstu (jednakże podstawowe wsparcie dla dyktowania w Speeco istnieje).

Niemniej, Speeco potrafi wysłać prawie każdą kombinację klawiszy do wybranego przez Ciebie programu, np. po uruchomieniu Notatnika wypowiem następujące zdanie "hold shift and press s then press p and press e twice and press c and then press o". W efekcie w oknie Notatnika ukaże się napis "Speeco".

Ale to nie jest wszystko. Zyskujesz możliwość pełnego sterowania myszką korzystając jedynie z poleceń głosowych. Mówiąc "move left" sprawisz, że kursor myszki zacznie się przesuwać w lewo do momentu nadejścia polecenia "stop". Jesteś także w stanie przeskoczyć określoną liczbę pikseli w jednym z czterech kierunków. Aby uzyskać dostęp do dowolnej części ekranu nawet szybciej, użyj półprzezroczystej siatki w połączeniu ze zwrotami takimi jak "go to 1" albo "go to 7".

W każdej chwili możesz również nacisnąć, przytrzymać albo puścić dowolny przycisk myszy, a co z tym związane przemieszczać ikony, okna oraz inne obiekty w miarę potrzeby. Idąc dalej, możesz przełączyć się z, jak i do którejkolwiek otwartej aplikacji, minimalizować, maksymalizować, przywracać do poprzedniego stanu, zamykać okna, wywoływać najczęściej wykorzystywane polecenia znajdujące się w menu Edycji i kontrolować swój Pulpit (np. znajdować pliki, komputery, opróżniać kosz, kontrolować głośność głośników itd.). Wykonywanie zrzutu ekranu też nie jest problemem.

Ponadto, przeglądanie Internetu z wykorzystaniem Speeco jest niezwykle proste, ponieważ Speeco integruje się z twoją przeglądarką www. Będziesz mógł nawigować pomiędzy stronami internetowymi tak szybko jak szybko potrafisz powiedzieć "previous page". Speeco otwiera wspólne foldery, CD/DVD, jak również dowolną partycję w przeciągu sekundy. Aplikacja potrafi nawet powiększyć obszar ekranu w pobliżu kursora abyś mógł wyraźnie zobaczyć to czego szukałeś. Dodatkowo, Speeco może uruchomić dowolny program, do którego skrót został umieszczony w specjalnym katalogu - wystarczy wypowiedzieć nazwę tego skrótu.

Speeco oferuje mnóstwo świetnych możliwości, a o wiele więcej pojawi się w przyszłości. Nowe pomysły są zawsze mile widziane!

Okno powiadomień Speeco

Z wieloma próbami rozpoznawania mowy, trafnymi lub nie, często powiązanych jest kilka słów lub zwrotów, które są podobne do wypowiedzianych przez użytkownika. Te, które najbardziej pasują do wypowiedzi, z przyjętym poziomem ufności, są określane jako trafne rozpoznania.

Będziesz powiadamiany o trafnych i nieudanych próbach rozpoznania poprzez okno powiadomień Speeco.

Wymagania

Aby uruchomić Speeco Twój komputer musi spełnić następujące wymagania: