Strona główna  |  O PTSR  |  O chorobie i terapii  |  SM w Internecie  |  Wydarzenia

 
Kim jesteśmy?
Informacje ogólne

Jak pracujemy
  - Statut
  - Władze PTSR

Jak zostać
członkiem

Sprawozdania 
z działalności

Biuletyny
informacyjne

KONTAKT

 


     Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zrzesza nas - chorych, nasze rodziny, przyjaciół. Tu możemy pomagać sobie wzajemnie, uczyć się życia z chorobą i walczyć o swoje prawa. Nasze Towarzystwo powstało w 1990 roku, obecnie posiada 26 oddziałów, liczy około 5 tysięcy członków.

     Gdy słyszy się diagnozę, dopada depresja. Wiadomo: choroba jest nieuleczalna, często prowadzi do niepełnosprawności. W wyobraźni pojawia się wózek inwalidzki, utrata samodzielności, samotność spowodowana przez chorobę. Tymczasem diagnoza to nie wyrok, życie ze stwardnieniem rozsianym nie musi oznaczać cierpienia. Wiele osób prowadzi normalne życie, pracuje zawodowo i społecznie, podróżuje, zajmuje się domem. Choroba nie zajmuje najważniejszego miejsca w ich świecie.

     Nasza organizacja pomaga przetrwać te najtrudniejsze chwile. Dostarcza informacji na temat leczenia i rehabilitacji. Dzięki współpracy z Międzynarodową Federacją Organizacji SM (MSIF) ma dostęp do wiedzy o najnowszych metodach terapii. To u nas znajdziesz wszelkie nowiny na temat ostatnich badań, wszystko co pojawia się zarówno w Internecie jak i w prasie.

     Każdy potrzebuje bliskości innych ludzi. Choroba powoduje często zawężenie kręgu znajomych. Trudniej nawiązywać nowe kontakty. Tymczasem w PTSR na wspólnych wyjazdach rehabilitacyjnych, wycieczkach, okolicznościowych imprezach można poznać ludzi, których łączą te same problemy, można poczuć się w pełni zaakceptowanym, można też spróbować wspólnego działania. Bo to właśnie my sami - w PTSR organizujemy pomoc dla innych chorych: - pomoc w zdobywaniu środków od ortopedycznych po higieniczne. Nasze Oddziały organizują rehabilitację fizyczną, psychologiczną, pomoc prawną, wydają pisma... Tam można dowiedzieć się na co i jak uzyskać fundusze z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego, powiatowego centrum pomocy rodzinie lub lokalnej kasy chorych. Wspólnie staramy się też wywierać nacisk na władze, by uzyskać łatwiejszy dostęp do leków. Wszystko tworzymy my - chorzy na sm. 

     SM to nie to samo co SaMotność. Jeśli potrzebujesz informacji, pragniesz zyskać przyjaciół, PTSR jest miejscem, dokąd powinieneś trafić.

RAZEM ŁATWIEJ ŻYĆ!

Strona główna | O PTSR | O chorobie i terapii | SM w Internecie | Wydarzenia