Kurier IdN1 Redaguje:
Krystyna Karwicka-Rychlewicz
  gazetka internetowa
   (http://www.idn.org.pl/kurier/)
Kurier Nr 2 (008)   24 stycznia 2000 r.  
 

Umowa o dalszym sponsorowaniu IdN

Zarząd Telekomunikacji Polskiej S.A, która, przypomnijmy jest jednym z inicjatorów Internetu dla Niepełnosprawnych, podobnie jak w minionych latach podpisał z Fundacją Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo - organizatorem IdN i administratorem pierwszego węzła IdN - umowę o dalszym sponsorowaniu IdN. Umowa zapewnia Fundacji bonifikatę na miesięczne opłaty abonamentowe związane z eksploatacją sieci POLPAK-T do lokalu Fundacji w okresie od 1 września 1999 r. do 31 grudnia 2000 roku. W imieniu TP S.A. umowę podpisali: Krzysztof Trzewik - dyrektor Centrum Systemów Teleinformatycznych i Euzebiusz Sowa - wicedyrektor CST. Dziękujemy TP S.A. w imieniu coraz większej rzeszy osób niepełnosprawnych, które korzystają z zasobów Internetu dla Niepełnosprawnych, wiążą z nim swoje nadzieje na pracę i ciekawsze życie!


Instytutu Maszyn Matematycznych Polskiej Akademii Nauk wspiera Internet dla Niepełnosprawnych

Dyrektor Instytutu Maszyn Matematycznych Polskiej Akademii Nauk pan Roman Czajkowski oficjalnie zadeklarował przystąpienie Instytutu do grupy wspierającej Internet dla Niepełnosprawnych. Wsparcie będzie się wyrażać w następujących działaniach:
1. Na kursach komputerowych organizowanych przez IMM (program kursów na witrynie internetowej www.imm.idn.org.pl) będą - w miarę wolnych miejsc - szkolone osoby niepełnosprawne skierowane przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo.
2. Instytut będzie przekazywał Fundacji dla użytkowników IdN sprzęt komputerowy wycofywany z IMM.
3. Prowadzona będzie stała współpraca IMM i FPMIINR przy tworzeniu oprogramowania wspomagającego komunikowanie się w IdN. Witamy w naszym gronie!


Zakończenie konkursu "Moja droga do telepracy"

Zakończył się ubiegłoroczny konkurs "Moja droga do telepracy". Jury konkursu w końcowym komunikacie podało, że ze względu na to, iż ilość, jak i tematyka nadesłanych prac nie spełniły oczekiwań, zgodnie z regulaminem odstąpiło od pierwotnej koncepcji przyznania nagród. Najciekawsze prace zostaną, za zgodą ich autorów, umieszczone w serwisie Internetowym "Telepraca Polska" http://www.telepraca.clan.pl, a właściwie wyeksponowane odnośniki do nich znajdą się w serwisie "Sami sobie", poświęconym zagadnieniom osób niepełnosprawnych http://samisobie.clan.pl. "Da to możliwość podjęcia dyskusji na grupie dyskusyjnej pl.soc.inwalidzi, co - jak głosi komunikat - będzie stanowić przyczynek to większego zaangażowania środowiska tym tematem. Autor najciekawszej pracy zostanie nagrodzony serwerem wirtualnym typu START, ufundowanym przez firmę Softland. Otrzymuje go LESZEK GOŁASZ (Chełmża) za "oryginalną formę nadesłanej pracy, twórcze zaangażowanie oraz popularyzację idei telepracy na swoim lokalnym terenie". Jednocześnie organizatorzy uznali potrzebę kontynuowania konkursu w roku 2000." (z informacji Roberta Szymczaka robosz@clan.pl na grupie newsowej pl.soc.inwalidzi).
Gratulujemy Leszkowi Gołaszowi i dodajmy, że jest on od dawna związany jest z naszą Fundacją.


Nowelizacja ustawy emerytalnej

Od 13 stycznia br. obowiązuje znowelizowana ustawa emerytalna, która zobowiązuje pracodawców do odprowadzania składek na ZUS również od większości umów-zleceń i umów o dzieło. Ponieważ może to wpłynąć na sytuację finansową i zatrudnianie osób niepełnosprawnych postaramy się wrócić do tej sprawy w jednym z najbliższych numerów Kuriera.


Uroczyste zakończenie zajęć VI Warsztatu Aktywizacji Zawodowej

W dniu 27 stycznia br. o godzinie 15:30, w budynku PAN, w którym znajduje się Komputerowe Laboratorium Inwalidów Ruchu FPMiINR przy ul. Twardej 51/55 w Warszawie (sala na V piętrze) odbędzie się uroczyste zakończenie zajęć VI Warsztatu Aktywizacji Zawodowej. Jest to WAZ sponsorowany przez Microsoft. Obecni będą przedstawiciele sponsorów. Serdecznie zapraszamy.


Wersja beta pakietu Microsoft Windows 2000 Server

11 stycznia polski oddział Microsoftu zademonstrował przedstawicielom prasy polską wersję beta pakietu Microsoft Windows 2000 Server. Światowa premiera tego systemu odbędzie się 17 lutego 2000, w Polsce ukaże się w sprzedaży prawdopodobnie w kwietniu br. Przeznaczona jest on przede wszystkim do tworzenia profesjonalnych sieci w małych przedsiębiorstwach. System zaspakaja potrzeby użytkowników zarówno notebooków, jak i komputerów biurowych oraz serwerów klastrowych. System jest łatwy w administrowaniu, daje płynny i łatwy dostęp do informacji zarówno w sieci, jak i poza nią. Szybciej działają w nim strony www i aplikacje internetowe. System Windows 2000 będzie dostępny w wersji Professional, Server oraz Advanced Server.


Drogi Czytelniku!
Redakcja Kuriera IdN1 prosi o przesyłanie informacji o sytuacji i sprawach lokalnego środowiska osób niepełnosprawnych oraz krótkich streszczeń artykułów z prasy lokalnej i specjalistycznej dotyczących osób niepełnosprawnych (należy podawać tytuł czasopisma i datę ukazania się artykułu). Za wykorzystane w Kurierze IdN1 materiały będziemy przyznawać skromne nagrody, a z czasem także drobne honoraria. Uwaga: materiały należy przesyłać na adres (w formacie Worda jako załącznik): k.karwicka@idn.org.pl lub karwicka@pol.pl.
 

 

  Poprzedni numerSpis numerówwww.idn.org.plPowrót do poczštkuNastępny numer  Mail