© TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. EDWINA KOWALIKA

Logo Towarzystwa.

Muzycy


Marek Mielnik

Fotografia Marka Mielnika z 2019 r.

"Z zawodu jestem organistą. Pracuję w kościele oo. franciszkanów w Opolu.
Ponadto śpiewam w chórze parafialnym, a gdy utwór tego wymaga, realizuję partię organów".

Marek Mielnik Urodził się w 1966 r. w Opolu.
Mając 16 lat ukończył podstawową szkołę muzyczną dla niewidomych w Krakowie
W ciągu tego pierwszego okresu nauki opanował znakomicie pismo brajla, w tym również notację muzyczną, która obecnie jest bardzo przydatnym narzędziem w jego pracy zawodowej.
Naukę kontynuował w średniej szkole muzycznej w Opolu, gdzie jego głównym pedagogiem był wybitny muzyk-organista - prof. Henryk Klaj. Kolejnym etapem przygotowania do zawodu była nauka w dwuletnim Diecezjalnym Studium Muzyki Kościelnej.
W roku 1988 Marek Mielnik zamieszkał na stałe w Opolu. Podjął tam pracę organisty w kościele Świętej Trójcy, znajdującym się przy klasztorze franciszkanów. Przez wiele lat śpiewał w chórze ewangelickim, a kiedy przy jego parafii powstał chór, przeniósł się tam. W 2008 roku ukazała się płyta, na której zarejestrowane zostały kolędy w wykonaniu tegoż chóru z organowym akompaniamentem Marka Mielnika. Płytę można zamówić telefonicznie: 77-454-89-09 lób przez stronę internetową: www.opole.franciszkanie.pl

Na tej samej stronie znajduje się link do bezpośredniej transmisji mszy świętej, gdzie pana Marka można usłyszeć na żywo. Marek Mielnik prowadzi ponadto działalność koncertową, wykonując utwory Mikołaja z Krakowa, Ditricha Buxtehudego, Jana Sebastiana Bacha, Maxa Regera i innych kompozytorów. Można w czasie koncertów podziwiać także jego sztukę improwizacji. Przez pewien czas współpracował z altowiolistką - Małgorzatą Sadowską, z którą wykonał szereg utworów "Ad Maiorem Dei Gloriam".
Marek Mielnik jest otwarty na nowe kontakty i współpracę.
Numer jego telefonu komórkowego to 603 835 486,
Bezpośrednią korespondencję do niego można wysłać, klikając na poniższy link: marek.mielnik@neostrada.pl

Zachęcamy do wysłuchania nagrania utworu J. F. Haendla "Canticorum iubilo" będącym próbką możliwości organistycznych prezentowanego na tej stronie muzyka.
"Canticorum iubilo"Klikając na ten link można posłuchać utworu organowego o wymienionym tytule w wykonaniu Marka Mielnika.


Aktualizacja 2 października 2019 r.

[do początku strony]

[powrót do listy prezentowanych muzyków]

[powrót do strony głównej Towarzystwa]
IdN1