Wojskowy Dom Wypoczynkowy „Kościelisko”

 

 

         Wojskowy Dom Wypoczynkowy „Kościelisko” - miejsce XI Olimpiady Szachowej Niewidomych - położony jest w Kościelisku na wysokości 930 m. n.p.m. w naturalnym parku o drzewostanie tatrzańskim. Oddalony o 5 km od centrum Zakopanego, może przyjąć ponad 500 gości. Dysponuje pokojami o różnym standardzie. W zależności od potrzeb i zasobności portfeli, przybywający tu goście mają do dyspozycji 2- lub 4- osobowy komfortowy apartament, pokoje 2-, 3- lub 4- osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i telewizorem, jak również pokoje o standardzie turystycznym.

         WDW „Kościelisko” gwarantuje swym gościom, w cenie pokoju, całodzienne wyżywienie i możliwość aktywnego wypoczynku. Organizuje liczne wycieczki autokarowo–piesze w różne partie Tatr i Pienin. Żaden z obiektów Zakopanego i Podhala nie jest w stanie zaproponować tak atrakcyjnych cen za pobyt w okresie całego roku!

         Na terenie obiekt znajduje się park z alejkami, fontanna na dziedzińcu przed budynkiem głównym, kort tenisowy, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci, biblioteka, kawiarnia, drink bar, sklep, solarium, gabinet odnowy biologicznej, fryzjer, parking (strzeżony i niestrzeżony).

         WDW „Kościelisko” z racji swej wielkości dysponuje również nieporównywalną na Podhalu bazą i urządzeniami służącymi do organizowania konferencji naukowych, szkoleń, sympozjów, narad, zjazdów, kongresów oraz imprez kulturalnych. Jest to duży atut tego ośrodka, który jednorazowo może przyjąć kilkaset osób.

         WDW Kościelisko należy do Wojskowego Zespołu Wypoczynkowego „Zakopane”, w którego obiektach w okresie międzywojennym gościli: Maria Skłodowska–Curie, Henryk Sienkiewicz, Ignacy Paderewski, a w ostatnich latach Prezydenci RP.

         W WZW „Zakopane” odbyło się wiele prestiżowych spotkań i konferencji krajowych i międzynarodowych, w których uczestniczyły znane osobistości życia politycznego, naukowego i kulturalnego. Obiekty WZW „Zakopane” (WDW „Kościelisko”, WDW „Salamandra”, WDW „Przyjaźń”) stanowią również bazę zakwaterowania i obsługi największych imprez sportowych (Mistrzostwa Europy w Biathlonie, Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Światowe Mistrzostwa w Szachach, Zimowa Uniwersjada 2001).

WDW „Kościelisko

Zakopane – Kościelisko

tel. (018) 20 150 99

tel/fax. (018) 20 132 31