Mikołajkowy maraton

Mikołajki w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym organizowane przez szkołę przyszpitalną, stały się już tradycją. Tegoroczne – to prawdziwy Mikołajkowy maraton, trwający trzy dni. 6 grudnia Firma Żywiec Zdrój, którą reprezentowała p. Ewa Kurowska – specjalista ds. komunikacji zdrowotnej, obdarowała dzieci pięknymi prezentami, które wręczał Zdrojek – maskotka Firmy. Następnego dnia małych pacjentów odwiedził Ronald z Fundacji Ronalda Mc Donalda w towarzystwie „prawdziwego” Mikołaja. Zabawa była przednia, dzieci otrzymały od Mikołaja kolejne prezenty, Ronald swoimi sztuczkami bawił dzieci na wszystkich oddziałach, co chwila rozlegały się salwy śmiechu.

Środa – 8 grudnia była dniem zaczarowanym, a stało się tak za przyczyną Teatru Iluzji, który zawitał do szpitala. Spektakl „Cuda bez cudów” mali widzowie przyjęli z właściwym sobie entuzjazmem.

Mikołajkowy maraton wniósł do szpitalnej rzeczywistości mnóstwo uśmiechu, zabawy i radości. Dzieci mogły zapomnieć o swojej chorobie, niepełnosprawności, rozłące z domem, rodzicami, przyjaciółmi.

Przygotowanie przez szkołę takiego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez współpracy z dyrekcją szpitala, personelem oddziałów, kapelanem

o. Tomaszem, a przede wszystkim bez udziału sponsorów.

Serdecznie dziękujemy Firmie ENGEL, prezesowi Firmy ADAMED

panu M. Adamkiewiczowi, panu Sylwestrowi Świerczyńskiemu dyrektorowi łomiankowskiego oddziału BANKU NORDEA, państwu M. i Z. Łukszom z Firmy 3 TOPOLE, panom T. Nowakowi i Z. Szpindlerowi z NUGATEXU, państwu W. i P. Dłutowskim z Cukierni BON BON, pani Iwonie Bronikowskiej z Firmy BROPLAST, pani Agnieszce Tomaszewskiej z PPUH AGNES-BIS

oraz wszystkim Mieszkańcom naszej gminy, którzy byli sponsorami paczek dla chorych dzieci, ofiarowując pościel, koce i pomoce dydaktyczne.

Szczególne podziękowania składamy ks. Tadeuszowi Bazylewiczowi – proboszczowi parafii Św. Mikołaja Biskupa w Łomnej za pomoc w zorganizowaniu kiermaszu świątecznego, z którego dochód przeznaczony został na mikołajkowe prezenty dla dzieci przebywających w szpitalu.

Ozdoby i kartki świąteczne na kiermasz przygotowały dzieci wraz z nauczycielami i wychowawcami szkoły przyszpitalnej, a prace nad nimi trwały już od początku listopada. Z kartonu, kolorowych papierów, słomek, bibuły, masy solnej powstały prawdziwe cudeńka: gwiazdki, łańcuchy, aniołki, ptaszki, kartki. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem wśród Parafian kościoła Św. Mikołaja Biskupa w Łomnej, którzy po raz kolejny okazali wyraz swojej szczodrości i wielkiego serca. Dziękujemy.

 Do grona naszych darczyńców dołączyli ostatnio nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół mieszczącego się w Warszawie przy ul. Zwycięzców. Stało się tak za sprawą nauczycielki tam pracującej, która przebywała ze swoim dzieckiem w oddziale neurologii naszego szpitala. Było nam niezwykle miło słyszeć pochlebne opinie na temat pracy personelu szpitala i naszej szkoły. Postanowiła zainteresować naszą mikołajkową akcją swoje środowisko i udało się. Rozprowadziła wśród grona pedagogicznego swojej szkoły ozdoby i kartki wykonane przez dzieci ze szpitala i zebrane pieniądze przekazała naszej szkole, zostały one również przeznaczone na prezenty mikołajkowe. Uczennice, które wraz ze swoją nauczycielką odwiedziły nas, przekazały materiały plastyczne zebrane wśród swoich kolegów.

To bardzo cenne, że są ludzie pragnący pomagać innym, że w czasach kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu, potrafią znaleźć czas, aby zatrzymać się na chwile i dostrzec potrzebujących. Takie gesty dobrej woli dają nam nadzieję na lepszą przyszłość.

Korzystając z okazji życzymy wszystkim, aby Święta Narodzenia Pańskiego przyniosły Wam, Drodzy Przyjaciele Dzieci wiele radości, rodzinnego ciepła i przeżycia tych dni w zdrowiu, spokoju i miłości, a nadchodzący Nowy Rok 2011 obdarzył Was spełnieniem wszelkich pragnień.

 

Dyrektor Szkoły

Marianna Matusiak