Zasoby oprogramowania dostępne w sieci

The Father of Software

Znajdziesz tu mnóstwo linków do zasobów shareware na całym świecie. Strona jest podzielona na działy pod kątem odbiorcy, a dodatkową atrakcją jest fakt, że strona zawiera pokaźną kolekcję programów darmowych, a niektóre wręcz "rzucają na kolana".

IBM+Apple Kaleida Labs

Wspólne przedsięwzięcie firm Apple i IBM. Można stąd ściągnąć uniwersalny odtwarzacz multimedialny.

SoftwareNet

Katalog ponad 8000 produktów software, większość jest dostarczana tradycyjną drogą, a część można pobrać ze strony w wersji testowej.

Sun Microsystems Corporation

Tej strony chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Producent superkomputerów prezentuje swoją ofertę, a strona zasługuje na uwagę, bo firma Sun oferuje bezpłatny zestaw narzędzi do programowania w języku Java, a także dokumentację oraz aplety. Możemy też pobrać bezpłatny edytor tekstów StarOffice. 

Tucows Software Resources

Bogate archiwum oprogramowania dla wielu platform sprzętowych, o Maca do Palma. Każdy program zawiera krótki opis i ocenę w postaci krówek. 

 WinFiles

Strona do złudzenia przypomina Windows, oferuje podział według platform sprzętowych i rodzaju oprogramowania Uwaga! Pomimo swojej niewątpliwej wartości merytorycznej, strona może się okazać zbyt wolna w czasie działania.

Shareware

Strona podobna do powyższych, stworzona na wzór wyszukiwarki, znajduje serwer położony najbliżej komputera klienta, co pozwala zaoszczędzić na impulsach 

PC

Baza danych zawierająca najnowsze sterowniki do różnego typu urządzeń, rady, porady, oraz aktualizacje biosów.

Polskie programy

Baza danych zawierająca polskie programy, w różnych kategoriach. Zamieszczono również materiały dla Amigi i Atari. 

 5-Star Shareware.com

Strona zawiera wybrane programy, które zostały sprawdzone i uznane za najlepsze. Każdy program opatrzono krótkim opisem, podano wielkość i rodzaj licencji.

DriverZone

Bogaty wybór sterowników do różnych urządzeń, często aktualizowany.

GamesDomain

Wspaniała strona dla miłośników gier komputerowych. Jeżeli nie możesz na tej stronie znaleźć rzeczy której szukasz, to znaczy że źle szukasz.

Click