Darmowe i komercyjne konta pocztowe

Poszczególne kolumny tabeli zawierają kolejno:

 miejsce na witrynę, rozmiar skrzynki, powiadomienie na telefon komórkowy, sprawdzanie poczty przez interfejs przeglądarki,  zaśmiecanie poczty.  Za darmo: tak/nie

Poczta.fm

BRAK 12 MB BRAK .DANYCH TAK UMIARKOWANE TAK
Mimo iż konto nie działało przez miesiąc to i tak jest najlepsze. Mało reklam, obszerna dokumentacja, 12 MB i pomoc, która zawsze odpowiada to plusy tego serwisu. Ciekawą innowacją jest możliwość założenia konta o nazwie składającej się z 258 znaków. 

Wirtualna Polska

5 MB BRAK DANYCH BRAK. DANYCH TAK REKLAMY W LISTACH TAK
Serwis ma największą pojemność wśród testowanych no i jeszcze 5MB na stronę jest nie do pogardzenia (chociaż jeszcze nie wszystko działa). Serwis podaje nam dodatkowe aliasy (nazwy konta), możemy mu kazać odpowiadać na każdy listy które do nas przyjdą no i konto umożliwia nam spersonalizowanie swojego własnego portalu. Wszystko fajnie gdyby nie te reklamy dołączane do listów
OptimusNet
3 MB 12 MB BRAK DANYCH TAK BARDZO DUŻE TAK
Jeden z najstarszych serwisów w Polsce (wcześniej jako friko), 12 MB to już coś ale dość nieładny layout i ogrom reklam w skrzynce rażąco niekorzystnie wpływają na ocenę. Ale 3 MB na stronę www i doskonały serwis Republika.pl dla webmasterów zasługuje na docenienie.
FreeNet
BRAK 10 MB BRAK DANYCH BRAK DANYCH BRAK DANYCH TAK
Gdyby nie ten layout, aspiracje portalowe i tylko 10 MB to mogłoby być lepiej. Ale nie jest najgorzej (w końcu 4 miejsce!). Atutami tego serwisu są dostęp do konta shell'owego (szerzej na stronie) i możliwość korzystania z irc bez restrykcji.

YoYo

BRAK 

BRAK DANYCH

BRAK DANYCH

BRAK DANYCH

BRAK REKLAM

TAK

Konto jest pozbawione reklam, no i to jest główny atut serwisu. Niestety by założyć konto musimy spersonalizować własny portal i przez to strona się ciągle wolno (chociaż szybciej niz na początku) ładuje. Ciekawi mnie brak informacji o wielkości skrzynki, ale może po prostu to przeoczyłem zakładając ją.

Interia

BRAK BRAK DANYCH BRAK DANYCH TAK BRAK REKLAM TAK
Siostra blizniaczka poczty.fm podobny layout tylko w innym kolorze. Dla użytkowników poczty.fm możliwość założenia konta w interii.pl o tej samej nazwie. Brak reklam i duża swoboda w doborze nazwy konta to plusy, właściwie nie ma minusów ale przecież to konto "portalowe" i przydało by się miejsce za stronę www

Krakowski Komercyjny Internet

3 MB 3 MB BRAK DANYCH BRAK BRAK TAK
Mogłoby być lepiej, serwis wydaje się ignorować użytkowników darmowych kont (prowadzi jeszcze płatne). Mamy do dyspozycji 6 MB wspólnie na stronę i konto to mało ale powinno wystarczyć. Szkoda, że nie ma dostępu do konta przez przeglądarkę.
Polbox

2 MB

1 MB BRAK BRAK BRAK DANYCH TAK

Mimo, że już długo działa na polskim rynku jakoś nie bardzo ma ochotę się zreformować. W sumie tragedia tylko 1 MB i co ciekawe jeszcze są chętni by się tam zapisać. Jedyny plus to 2 MB na stronę www.

Formus

BRAK 10 MB BRAK TAK BRAK 660 zł\rok
Mała skrzynka, bardzo drogo

Polska OnLine

BRAK 10 MB TAK TAK NIE

120 zł\rok

.mała skrzynka, drogo
Wydaje mi się, że przegląd tylu ofert okaże się przydatny. Zdając sobie sprawę, że nie są to wszystkie dostępne oferty, będę zamieszczał tu wszystko co ma związek z kontami pocztowymi. Powyższy raport powstał w oparciu o inne raporty.

Click