oficjalna strona Konferencji EN 2001

Trwająca 2 dni konferencja poruszała w tym roku bliższe zainteresowania osó niepełnosprawnych tematy niż w roku ub (p. tabela). - patrz materiały przygotowane przez organizatorowPrezentacja do pobrania -wielkość.159KB

Zgłoszono około 40 referatów, które zamieszczamy poniżej do ew. pobrania (tymczasem w formacie pdf a wkrótce takze HTML - z szybkim pobieraniem):

Autorzy Tytuł streszczenie cały plik
  Repozytorium ponownego użycia informacji

Artykuł poświęcony jest aplikacji Repozytorium Ponownego Użycia (RPU), służącej wymianie informacji za pośrednictwem Internetu, w środowisku osób niepełnosprawnych. RPU, oparta o technologię zwaną ponownym użyciem, została pierwotnie zaprojektowana jako narzędzie wspomagające proces rozwoju oprogramowania, ale nadaje się też wszędzie tam, gdzie grupa osób komunikuje się i współpracuje poprzez sieć komputerową - istotą ponownego użycia jest bowiem współdzielenie informacji, wiedzy, doświadczenia, ogólnie dowolnego produktu ludzkiej aktywności. Wymiana doświadczeń - jak dowodzi codzienna praktyka w działalności firm informatycznych - dzięki redukcji czasu i wysiłku potrzebnego na codzienne czynności, może ulepszyć efekty ludzkiej działalności, a przez to wywrzeć znaczący wpływ na jakość życia w ogóle. W artykule przedstawiono propozycję modyfikacji aplikacji pierwotnej oraz proponowaną metodykę postępowania w procesie jej adaptacji do specyficznych potrzeb lokalnych społeczności osób niepełnosprawnych w Polsce.

 

 

W programie konferencji odbywają się corocznie obrady plenarne oraz sesje, w ramach których prezentowane są referaty i komunikaty. Istnieje również możliwość zorganizowania sesji plakatowej.

powrót do strony startowej         english versionBACK TO start

IDN

INTERNET dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH - Łódź

ostatnia modyfikacja: 2 grudnia2001, admin

Zespół redakcyjny:Lodz.idn.org.pl

Oddz. Łódzki STP zatwierdzone

stat4u