BACK

Dla niewidomych i niedowidzących:

TYFLOpol
Sklep internetowy z oprogramowaniem, sprzętem i akcesoriami nie tylko dla osób z dysfunkcją narządu wzroku.

1010
Sklep internetowy, zajmujący się sprzedażą urządzeń codziennego użytku dla osób niewidomych i słabo widzących, od białych lasek i zegarków po najnowocześniejszą elektronikę i oprogramowanie.

MiGRAF
Producent Nawigatora, polskiego urządzenia GPS przeznaczonego dla osób niewidomych.

ATKOMP
Kalendarz wydrukowany brajlem, ilustrowany (grafika wypukła). Utwory literackie wydrukowane systemem brajla. Książki mówione do odtwarzania na magnetofonie, CD, lub komputerze (wave, mp3). Klawiatura komputerowa z systemem pisma punktowego... Gotowe zestawy komputerowe, podzespoły i akcesoria komputerowe... Konwersja tekstu na mowę do formatów wave, mp3, audio CD i do odtwarzania na magnetofonie. Grafika - wypukłe rysunki, wykresy, tabele, diagramy schematy itp. Ksero. Pomoce naukowe w postaci wypukłej lub drukowanej systemem braille'a.

Niewidomy za kierownicą
Materiał z gazety RZECZPOSPOLITA

Komputer dla niewidomych
Serwis komputerowy

Centrum Komputerowe dla Studentów Niewidomych i Niedowidzących
Polecamy! M.in. oprogramowanie.

Informator PFRON
Informator zawierający m.in. opis sprzętu i oprogramowania specjalistycznego, o zakup którego można będzie wnioskować w ramach programu celowego "Komputer dla Homera".
Do ściągnięcia brail-informator2000-4.txt

Talking Browser
Aplikacja wzbogacająca przeglądarkę o możliwość czytania tekstowej zawartości stron HTML.

PDN - system dla osób z upośledzeniem wzroku
System PDN umożliwia osobom niewidomym lub słabowidzącym pracę z komputerem wyposażonym w oprogramowanie użytkowe pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 95. Dotyczy to zwłaszcza edytorów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, baz danych i komunikacji z siecią Internet.
Praca ta jest w pełnym zakresie samodzielna i nie wymaga pomocy innych osób. Jest to możliwe dzięki przetwarzaniu informacji wyświetlanej na ekranie komputera w postać mówioną z wykorzystaniem syntezera mowy.

Neurosoft
SynTalk. Oprogramowanie do generowania mowy syntetycznej pracujące w środowisku Microsoft(r)  Windows(tm). Synteza mowy polega na zamianie tekstu zadanego w postaci znakowej na wypowiedź w postaci dźwiękowej. Wypowiedź odtwarzana jest przez dowolne urządzenie dźwiękowe pracujące pod MS Windows (karta dźwiękowa, modem).

Pomoce dla niewidomych z poznańskiej firmy HARPO
Syntezator mowy polskiej "Kubuś", zestawy lektorskie, programy umożliwiające niewidomym pracę w systemie Windows. Łatwy dostęp do internetu. Oferta handlowa firmy stale się poszerza.
Aktualnie Harpo może zrealizować każde zamówienie na dostępny na rynku światowym sprzęt czy oprogramowanie.

CYFROMAX
Urządzenia mówiące i oprogramowanie dla niewidomych.

ALTIX
Systemy informatyczne, technika i poradnictwo dla niepełnosprawnych...
Polski producent syntezatora mowy Readbord. W specjalnej ofercie są mówiące termometry i testery kolorów.

Emtron Spółka z o.o.
M.in. produkty dla niewidomych (m.in. wypukły papier, ekran dotykowy, syntezator mowy SMP3).

E.C.E.
Sprzęt udostępniający niewidomemu komputer. Syntezator mowy wykorzystujący algorytmy syntezy mowy opracowane w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN. Polska wersja Windows Eyes. Produkcja Ekranu Dotykowego. Komputerowy zestaw rehabilitacyjny.

IBM - Home Page Reader
Informacje o przeglądarce internetowej dla niewidomych.


Ostatnia aktualizacja 2005-12-19
Przez JakByk