Powrót do strony głównejProblemy Osób NiepełnosprawnychPowrót do strony głównej

 

Spotkanie Rządu z NSZZ ,,Solidarność"
w ramach sporu dotyczącego płacy minimalnej
i wskaźników przyrostu wynagrodzeń

Warszawa, 29 listopada 2000 r.

 KOMUNIKAT

    29 listopada 2000 r. odbyło się kolejne spotkanie Strony Rządowej z NSZZ ,,Solidarność" w ramach sporu dotyczącego płacy minimalnej i wskaźników przyrostu wynagrodzeń.

    W odpowiedzi na postulaty Związkowe, dotyczące korekty wynagrodzeń w 2000 r. z tytułu podwyższonej inflacji, Strona Rządowa zaproponowała rozwiązania korzystniejsze od wcześniej proponowanych na rok 2001. Polegają one na ustaleniu wskaźnika przyrostu przeciętnych wynagrodzeń u pracodawców w wysokości 9,2 proc., a w państwowej sferze budżetowej (pracownicy cywilni) w wysokości 7,8 proc.

    Strona Rządowa zadeklarowała ponadto dodatkowe środki na poprawę sytuacji płacowej w nauce i szkolnictwie wyższym. Problem dodatkowych środków dla nauki i szkolnictwa wyższego zostanie przedstawiony przez Stronę Rządową na spotkaniu z przedstawicielami nauki i szkolnictwa wyższego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ "Solidarność", które odbędzie się w pierwszej dekadzie grudnia br.

    Strona Rządowa, na wniosek Strony Związkowej, uznała za uzasadnione podjęcie w trakcie negocjacji (do końca sierpnia 2001 r.) na forum Komisji Trójstronnej do Spraw Społeczno-Gospodarczych wskaźników płacowych na 2002 rok, ewentualnej korekty wskaźników na 2001 r. w przypadku ukształtowania się w 2001 r. rzeczywistej inflacji powyżej prognozowanej.

    Strona Związkowa oczekuje, że od 1 stycznia 2001 r. płaca minimalna wyniesie co najmniej 800 zł. Strona Rządowa, po analizie uwarunkowań budżetowych, uznała za możliwe ustalenie od 1 stycznia 2001 r. tego wynagrodzenia w wysokości 760 zł. Strona Związkowa uznała propozycję Strony Rządowej za niesatysfakcjonującą.

    Strony uzgodniły, że w terminie do końca stycznia 2001 r. nastąpi uzgodnienie nowej metodologii kształtowania płacy minimalnej i określenie bazy wyjściowej.Początek strony

 

Uzgodnienia dodatkowe

    W sprawie postulatów zgłoszonych przez Sekretariat Służby Zdrowia strony przyjęły, że rozmowy przedstawicieli Rządu z reprezentacją Sekretariatu, rozpoczęte 27 listopada br., będą kontynuowane 5 grudnia 2000 r.

    Ustalono, że wyjaśnienie tematu dotyczącego zapewnienia w budżecie 2001 r. wydatków z tytułu składek na PFRON w jednostkach budżetowych nastąpi w trybie roboczym, w najbliższych dniach.

 

                                                                            Józef Niemiec

Wiceprzewodniczący NSZZ ,,Solidarność"

 

Longin Komołowski

Wicepremier

Minister Pracy i Polityki Społecznej


Początek strony

 

 Powrót do strony głównejProblemy Osób Niepełnosprawnych  

Parę słów o obsługującm witrynę Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>>Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>>Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Parę słów o mnie tzn. obsługującm witrynę, serdecznie wszystkich zapraszam

Parę słów o mnie tzn. obsługującm witrynę, serdecznie wszystkich zapraszamOstatnia modyfikacja: kwiecień, 2003    e-meil do obsługującego witrynę, proszę o listy, opinie romans@idn.org.plPoczątek stronyPoczątek stronyINTERNET dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH - IdN1Strona wyróżniona przez serwis NonProfit.pl

Powrót do strony głównejProblemy Osób NiepełnosprawnychPowrót do strony głównej