Powrót do strony głównejProblemy Osób Niepełnosprawnych

Informujemy - koniecznie przeczytaj

MEDAL ŚWIĘTEGO BRATA ALBERTA
LAUREACI MEDALU ŚW. BRATA ALBERTA

Medal św. Brata Alberta

Kapituła Medalu św. Brata Alberta, zebrana w 84 rocznicę śmierci swojego Patrona, przyznaje doroczne Medale św. Brata Alberta.  Medal  św.  Brata Alberta  ustanowiony  został  w 1997 roku i przyznawany jest za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym umysłowo. Medal  przedstawiający św. Brata  Alberta  przytu-lającego  dzieci, zaprojek-tował Krzysztof Sieprawski, podopieczny Schroniska dla Niepełnosprawnych w Radwano-wicach, a wykonany został społecznie przez p. Wie-sława Kłeczka z Pracowni Brązowniczej w Krzeszowicach.  

czytaj więcej     http://www.albert.krakow.pl/konferencja/medale.htm

     Kapituła Medalu św. Brata Alberta, zebrana w 86 rocznicę śmierci  swojego Patrona, przyznała doroczne Medale św. Brata Alberta. Laureatami za rok 2002 zostały następujące osoby:

  1. Prof. Andrzej Zoll, Rzecznik Praw Obywatelskich – za wspieranie organizacji obywatelskich oraz za obroną uprawnień osób niepełnosprawnych, a szczególnie ulg komunikacyjnych i dotacji na Warsztaty Terapii Zajęciowej.

  2. Ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski z Gdańska – za wieloletnie zaangażowanie w działalność charytatywną i wspieranie organizacji pozarządowych oraz za zaangażowanie na rzecz świata pracy i ludzi bezrobotnych.

  3. P. dr Bohdan Aniszczyk z Wrocławia, radny miasta i prezes Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta we Wrocławiu – za działalność charytatywną na rzecz osób bezdomnych i niepełnosprawnych umysłowo.

  4. P. Zdzisław Maj z Krakowa, członek krakowskiego Bractwa Kurkowego – za wieloletnią działalność charytatywną na rzecz Schroniska dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach.

  5. P. Andrzej Sekuradzki z Zakopanego, założyciel ośrodka dla niepełnosprawnych w Zakopanym – za ponad 20-letnią działalność społeczną na rzecz rodzin osób niepełnosprawnych na Podhalu.

          Medal św. Brata Alberta, ustanowiony w 1997 r., przyznawany jest za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. W roku 1997 medal otrzymał kardynał Franciszek Macharski, a w roku 1998 premier Jerzy Buzek i prof. Zbigniew Brzeziński z Waszyngtonu. W latach następnych medale wręczono min. śp. bp Janowi Chrapkowi z Radomia,  ks. bp Stanisławowi Dziwiszowi z Watykanu, Annie Dymnej z Teatru Starego w Krakowie, księstwu Irinie i Hubertowi Wittgenstein z Niemiec,    Zarządowi i Radzie Miasta Torunia, p. Knitowi de Roodenbeke z Belgii, Bractwu Kurkowemu z Krakowa, p. Robertowi Korzeniowskiemu, marszałek Senatu Alicji Grześkowiak.

Wręczenie medali przez J. Emin. Ks. Kard. Franciszka Macharskiego odbędzie się w poniedziałek 17 marca 2003 r. o godz. 11.00 w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie w czasie III Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełno-sprawnych, organizowanego przez aktorkę Annę Dymną.

                          za Kapitułę Medalu św. Brata Alberta

dr inż. Stanisław Jabłonka

 Przewodniczący Kapituły

/Wrocław/

mgr Jan Bujnowicz

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej

/Łódź /

 

 

  ks. kan. Tadeusz Zaleski

Prezes Fundacji im. Brata Alberta

/Radwanowice/

Początek strony

 

 

Powrót do strony głównej Problemy Osób Niepełnosprawnych

Parę słów o obsługującm witrynę >>>>>>>>>>>>>>>>   > Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych   >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny   Problemy Osób Niepełnosprawnych   >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny   Problemy Osób Niepełnosprawnych   >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny   Problemy Osób Niepełnosprawnych   >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny   Problemy Osób Niepełnosprawnych   >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny   Problemy Osób Niepełnosprawnych   >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny   Problemy Osób Niepełnosprawnych   >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny   Problemy Osób Niepełnosprawnych   >>>>>>>>>>>>>

Początek stronyPowrót na początek stronyINTERNET dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH - IdN1Strona wyróżniona przez serwis NonProfit.pl

    Ostatnia modyfikacja:      Parę słów o obsługującm witrynę, serdecznie wszystkich zapraszam      styczeń, 2003       e-meil do obsługującego witrynę, proszę o listy, opinie  romans@idn.org.pl
Najlepiej oglądać używając IE wersja 5.0. lub nowszy  i w rozdzielczości 800 x 600 lub większej.