Problemy Osób Niepełnosprawnych
 

 

Ochronić „chronione”


        15 kwietnia 2003 r. w siedzibie Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności”, spotkali się przedstawiciele komisji zakładowych działających w Zakładach Pracy Chronionej z terenu działania Zarządu i zrzeszonych w Sekcji.

      Zebranie prowadził Ryszard Naglak, przewodniczący Regionalnej Sekcji Koordynacyjnej Osób Niepełnosprawnych NSZZ „Solidarność”, pełniący również funkcję wiceprzewodniczącego Sekcji Krajowej Osób Niepełnosprawnych.

      Do dyskusji zaproszony został Damian Majcherek, wiceprzewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej „S”.

      W Sekcji zrzeszonych jest 12 zakładów, zatrudniających osoby niepełnosprawne. Większość z nich znajduje się w trudnej sytuacji, niektórym grozi likwidacja.

      Spotkanie było, więc poświęcone omówieniu najważniejszych problemów, z którymi borykają się ZPCh.

      Niepokojąca sytuacja panuje np. w ZPCh „Łączność” w Rybniku, gdzie pracownicy od ubiegłego roku otrzymują zaliczki zamiast wynagrodzeń. Kłopoty są spowodowane trudnościami produkcyjnymi, jednak związkowcy dostrzegają w działaniach Zarządu dążenie do ogłoszenia upadłości spółki.

      Zebrani wskazywali również na przypadki łamania przez pracodawców przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

      W zabrzańskim „Postępie” stworzono nowe stanowiska pracy, nie spełniające podstawowych norm BHP.

      Niepokoi również fakt zwalniania osób niepełnosprawnych z ZPCh.

      Tak niestety dzieje się w dobrze prosperującym „Mieszku”.

    Pracodawcy, wykorzystali już wszystkie ulgi przysługujące zakładom zatrudniającym niepełnosprawnych i teraz ich nie potrzebują - mówią oburzeni związkowcy.

      W trakcie zebrania omówiono także zmiany w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz podsumowano działalność Sekcji Koordynacyjnej Osób Niepełnosprawnych w pierwszym kwartale 2003 r.Powrót do góry strony

 

 

Powrót do strony głównej Problemy Osób Niepełnosprawnych

  Parę  słów  o  mnie  tzn.  obsługującm
witrynę, serdecznie wszystkich zapraszam  Ostatnia modyfikacja: październik, 2003e-meil do obsługującego witrynę, proszę o listy, opinie romans@idn.org.pl

Powrót do góry stronyPowrót do góry strony INTERNET dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH - IdN1Strona wyróżniona przez serwis NonProfit.pl

Najlepiej oglądać używając IE wersja 5.0. lub nowszy  i w rozdzielczości 800 x 600 lub większej.
Copyright 1998 - 200
3