TURNIEJ GRUP "FAMILIADA" - II ETAP
 


    We wtorek 13 grudnia na terenie SOSW 1 odbył się drugi już etap turnieju grup "Familiada". Tym razem spotkały się grupy I dziewcząt i III chłopców. I tak, jak poprzednim razem każda z grup musiała odpowiedzieć pisemnie na 13 pytań o otwartym charakterze, tzn. że na każde z nich należało udzielić pisemnie jak najwięcej prawidłowych odpowiedzi.

    Pytania były dostosowane do wieku wychowanków, a dotyczyły min. pory roku i zbliżających się świąt. Np. jakie ważne dni przypadają w grudniu?, jakie znasz potrawy wigilijne?, czy wymień elementy stroju Mikołaja. Odpowiedzi były głośno odczytywane, a prawidłowe zliczane i zapisywane na specjalnej planszy.

    Niektóre z nich były bardzo szczegółowe i potrafiły wzbudzić wesołość u wszystkich. Najwięcej śmiechu wywołali chłopcy, gdy wymieniając elementy stroju Mikołaja wspomnieli nie tylko o brodzie, płaszczu, czy czapce, ale szczegółowo opisali całą garderobę jaką powinien on mieć pod wierzchnim ubraniem.

    Po dokładnym podliczeniu punktów okazało się, że to właśnie chłopcy wygrali i w miesiącu lutym zmierzą się z dziewczynkami z grupy II, zwyciężczyniami poprzedniego etapu.

    Chłopcom z grupy III gratulujemy zwycięstwa i poczucia humoru.
Jolanta Famuła
Bożena Jaskulska
Powrót