SPOTKANIE Z DIETETYCZKAMI
 


    Dnia 21 listopada naszych wychowanków odwiedzili mili goście. Były to panie z Centrum Dietetycznego NATUR HOUSE, które w ramach ogólnopolskiej akcji „UWAGA – NADWAGA” prowadzonej pod patronatem znanej aktorki Katarzyny Bujakiewicz przeprowadziły bardzo ciekawą prelekcję na temat zdrowego odżywiania się. Młodzież z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwała się prowadzącej prelekcję pani, tym bardziej, że swój wykład popierała ciekawą projekcją multimedialną. Nasi wychowankowie mieli okazję przy pomocy specjalnego kółka pomiarowego sprawdzić, czy ich waga nie odbiega od zalecanej normy. Dowiedziała się też, jak powinien wyglądać dzień pod względem rozkładu posiłków i z czego każdy posiłek powinien się składać. Co należy jeść, a jakie produkty są niewskazane i dlaczego. Prowadząca bardzo ciekawie wyjaśniła również na jakie produkty zalecane dla zdrowia można zamienić te, które są niezdrowe, czy wręcz szkodliwe przy spożywaniu ich w dużych ilościach. Prowadząca pokazała również w jaki sposób można spalić nadmiar spożytych kalorii.

    Spotkanie zakończyło się licznymi pytaniami na temat zdrowego jedzenia i picia, a także produktów niewskazanych do spożywania przez dzieci i młodzież.

    Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu z paniami dietetyczkami młodzież inaczej spojrzy na to co spożywa i pije, a także będzie się starała bardziej aktywnie spędzać dzień.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Jolanta FamułaPowrót