ZAJĘCIA MIĘDZYGRUPOWE PROWADZONE
W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH
 Rok szkolny 2016/2017


     Zajęcia międzygrupowe na stałe wpisały się w plan pracy Grup Wychowawczych. Wychowankowie nie tylko miło i atrakcyjnie spędzają wolny czas w Internacie, ale również ciągle uczą się czegoś nowego. Poznają różne techniki plastyczne, przepisy kulinarne, poznają okolicę i miejsca, które warto zobaczyć, rozwijają swoje zdolności sportowe.

     Tematyka zajęć dostosowana jest do kalendarza imprez, świąt i pór roku.


     JESIEŃ


     Korzystając z pięknej, ciepłej pogody wybraliśmy się na orlik, aby poszaleć z piłką.     Na spacerze na placu zabaw     Gdy za oknem zrobiło się szaro, wykonaliśmy piękne prace plastyczne o tematyce jesiennej.     I tak powstały "Jesienne drzewa"     Pani Jesień     Jesień na papierze     Ubrania na jesienne chłody     Szal dla Pani Jesieni     W wolnej chwili wyczarowaliśmy "Popcornowe Smakołyki"


     ŚWIĘTA, ŚWIĘTA


     Magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia poczuliśmy, gdy wykonywaliśmy piękne dekoracje świąteczne     Ozdoby na choinkę     Ozdoby na choinkę

Rok szkolny 2015/2016


    Podczas zajęć międzygrupowych w Internacie SOSW powstają niezwykłe arcydzieła, które związane są ściśle z tematyką aktualnych świąt i uroczystości - więcej...    Z okazji Dnia Kobiet chłopcy przygotowali dla pań w internacie "słodkie niespodzianki" w kształcie kwiatów. Były piękne i bardzo smaczne.    Zbliżająca się wiosna skłoniła nas do przygotowania sobie wiosennych kanapek. Samodzielnie, przestrzegając zasad bezpieczeństwa, przygotowaliśmy kanapki, dekorując je wiosennymi nowalijkami. Wyglądały smakowicie, były bardzo zdrowe i pyszne!

    Na zajęciach międzygrupowych, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych powstały śliczne świąteczne kurczaczki.    Rozwijające pasje i zamiłowania wychowanków zajęcia programowe prowadzone są międzygrupowo. Wychowankowie, kierując się swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami sami wybierają rodzaj i tematykę proponowanych przez wychowawców zajęć.

    Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia KULTURALNO-OŚWIATOWE.

    W ramach tych zajęć grupa wychowanków wybrała się do kręgielni. Dobra zabawa i sportowa rywalizacja to sposób na integrację młodzieży w różnym wieku oraz atrakcyjne spędzenie wolnego czasu.    Ucząc samodzielności i życiowej zaradności, proponujemy naszym wychowankom zajęcia kulinarne,    zajęcia plastyczne, taneczne i wiele innych ciekawych zajęć pozwalających atrakcyjnie spędzić wolny czas w Ośrodku.    Ogromną popularnością cieszą się zajęcia SPORTOWE I TURYSTYCZNE, które kształtują wśród wychowanków umiejętność aktywnego wypoczynku i promują zdrowy tryb życia.

Galeria      

Prezentacja multimedialna      

     
     Bożena NiesłonyPowrót