Powrót do strony Ośrodka     WYCIECZKA DO KRASIEJOWA

     


     Dnia 11.10.2016r. klasy I-III oraz IV-VI wyjechały na wycieczkę do największego tematycznego parku w Europie do Krasiejowa.

     Zwiedzanie zaczęliśmy od niezwykłej atrakcji jaką jest Tunel Czasu. Wszystkie dzieci weszły do kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznajemy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk Układu Słonecznego.

     Następnie rozpoczęliśmy spacer wśród prehistorycznych stworzeń naturalnej wielkości po specjalnie przygotowanej -1500 metrowej ścieżce edukacyjnej. Kolejnym etapem wycieczki był Pawilon Paleontologiczny, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można było oglądać przez przeszkloną podłogę. Do dzisiaj prowadzone są tu prace archeologiczne, które można zobaczyć na żywo.

     W Prehistorycznym Oceanarium podziwialiśmy w 3D podwodne życie ogromnych gadów. Stanęliśmy „oko w oko” z ogromnym rekinem, który czyhał na nasze życie. W kinie 5D trójwymiarową przejażdżką wagonikiem poznawaliśmy świat prehistoryczny. Niebezpiecznych przygód doznaliśmy za pomocą efektów dźwiękowych, ruchowych, zmysłowych oraz zapachowych. Dionozaury polały nas nawet wodą.

     Na ponad 3000 m kwadratowych czekał na nas Plac Zabaw gdzie śmiechu i radości nie było granic. Bawiliśmy się tu wyśmienicie. W Parku Rozrywki szaleliśmy na karuzelach. Wszystkie harce odbywały się w prehistorycznym otoczeniu. Doznania były niezapomniane.

     W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald’s, aby coś przekąsić. Cali i szczęśliwi wróciliśmy do Ośrodka.

     

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Alicja Biela