Powrót do strony Ośrodka     XVI WYCIECZKA EKOLOGICZNA

"SZLAKIEM POMNIKÓW PRZYRODY"     Dnia 12 października 2016r. grupa gimnazjalistów z klas: IA, IIA, IIIA, I An, II An pod opieka nauczycielek udała się na wycieczkę autokarową do Koszęcina.

     W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Koszęcinie przywitał nas pan dyrektor ośrodka i zaprzyjaźniony z nami pracownik Nadleśnictwa Koszęcin pan leśniczy Czesław Tyrol . W świetlicy ośrodka nasi uczniowie pomagali w zorganizowaniu wystawy ekologicznej z eksponatów ptaków, ssaków i roślin przywiezionych przez pana Czesława Tyrola. Pan leśniczy bardzo ciekawie opowiadał o występujących w naszej okolicy gatunkach zwierząt i o ich obyczajach.

     Później wyszliśmy na ścieżkę przyrodniczą zwaną ,,Klepaczka” wzdłuż rzeki Leśnicy. Idąc ścieżką pieszo- rowerową w jesiennej aurze pogodowej oglądaliśmy znajdujące się tam pomniki przyrody, rozpoznawaliśmy gatunki rodzimych drzew i krzewów i słuchaliśmy przecudnych opowieści o przyrodzie. Następnie pan przewodnik zorganizował dla nas ognisko z pieczeniem kiełbasek. Było bardzo serdecznie, ciepło i wesoło.

     Podsumowaniem wycieczki był quiz przyrodniczy ze słodkimi nagrodami. Nasi gimnazjaliści wrócili z wycieczki z ogromnym bagażem wiedzy o różnorodności flory i fauny powiatu lublinieckiego. Poznali wiele legend i przypowieści związanych z okolicznymi miejscowościami.

     Była to wspaniała lekcja edukacji ekologicznej w terenie. Uwrażliwiła uczniów na piękno i bogactwo ojczystej przyrody i potrzebę jej ochrony.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Organizator wycieczki:
Alina Brzuska