[Strona glowna]

[Historia miasta]

[Wazne adresy]

[Organizacje]

[Urzedy]

[PZN Kolobrzeg]

[Centrum Rehabilitacji]

[Sponsorzy]

[Wzory podan]

[Sprzet rehabilitacyjny]

[Wynalazki]

[Galeria zdjec]

[Pomoz nam]

[Kontakt z nami]

[Autor witryny]

[www.idn.org.pl]
 

Centrum Rehabilitacji Teleinformatycznej

Przepompownia P-1 LABORATORIUM
ul. Frankowskiego 14
tel. 094 35 478 53

Reprezentowanym przez: Teleinformatyka "TERROB"
Regon: 330879703 NIP 671-112-99-84
Robert Miedziński
ul. Złota 3/18
78-100 Kołobrzeg
tel./fax. 094 35-213-48
tel.kom. 0-601-569-216

Niniejsza umowa jest zawarta miedzy Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Spółka zoo. Kołobrzeg w celu utworzenia

CENTRUM REHABILITACJI TELEINFORMATYCZNEJ.

To jest, stworzenia zakładu aktywności zawodowej w Kołobrzegu, na podstawie Dz. U. Nr 6 Poz. 77 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 stycznia 2000 roku w sprawie zakładów aktywności zawodowej.

Zakład aktywności zawodowej, tworzy się celem zatrudnienia osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności, a także poprzez rehabilitację zawodową i społeczną, przygotowanie ich do życia w otwartym środowisku oraz pomocy w realizacji pełnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę ich indywidualnych możliwości.

Specyfika miasta uzdrowiskowego, do którego przybywają niepełnosprawni z kraju, i z zagranicy na odpoczynek, i leczenie wymusza otwarcie takiego CENTRUM REHABILITACJI TELEINFORMATYCZNEJ.
Gdzie osoby niepełnosprawne, i ich opiekunowie będą mogli uzyskać informację turystyczną, prawną, socjalną i medyczną oraz pomoc szkoleniową w trakcie leczenia, czy pobytu w Kołobrzegu. A chodzi tu o wykorzystanie istniejącej bazy hotelowej.

Powstanie takiego Centrum, i rozpoczęcie rehabilitacji zawodowej przez zatrudnienie większej ilości osób niepełnosprawnych w samym ośrodku, i przeszkolenie osób niepełnosprawnych w telepracy z wykorzystaniem komputera przez siec Internet stwarza nowe możliwości uzyskania pracy przez niepełnosprawnych. A dla pracodawcy możliwość zatrudnienia wysoko specjalizowanych pracowników, na stałe związanych z firmą. Przy korzystaniu, ze stosownych ulg i odpisów, na tworzenie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

Ośrodek będzie dostępny dla wszystkich niepełnosprawnych należących nie tylko do PZN, ale i kuracjuszy przybywających do Kołobrzegu przez siedem dni w tygodniu.
Planowane jest utworzenie warsztatu gdzie osoby niepełnosprawne będą dostosowywać sprzęt powszechnego użytku do potrzeb niepełnosprawności osoby zainteresowanej , i dokonywać drobne naprawy sprzętu już używanego.

Ośrodek utrzymywać się będzie, z zysku wypracowanego przez udostępnianie kawiarenki internetowej osobom sprawnym, dotacji od sponsorów i środków wypracowanych za szkolenia komputerowe i internetowe zleconych z zewnątrz. W późniejszym okresie planowane jest wykonywanie usług teleinformatycznych przez samych przeszkolonych niepełnosprawnych. Dlatego przyjął taką, a nie inną formę prawną, aby do minimum ograniczyć koszta swojej działalności, i mieć możliwość uzyskania dotacji z urzędu.

Przekazany budynek parterowy liczy 60 m2 + poddasze 48 m2. I ma bardzo dobrą dostępność komunikacyjną. Teren przyległy jest ogrodzony.

Najważniejszym zadaniem jest uzyskanie środków na zabezpieczenie elektroniczne samego obiektu ze względu na sprzęt jaki tam ma się znajdować.