WYSTAWY FUNDACJI SZTUKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Lp.

Suma

MIEJSCE

TEMAT

UCZESTNICY

1992

1

1

Kraków - Stowarzyszenie "PAX"

Wystawa prac II Międzynarodowego Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

98 twórców z 4 krajów

1994

1

2

Kraków - Hotel Forum

Wystawa prac III Międzynarodowego Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

256 twórców z 5 krajów

2

 

3

Kraków - Motel KRAK

Wystawa prac II Międzynarodowego Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

Grzegorz Drewniak, Stanisław Kmiecik, Elżbieta Kuchta, Ryszard Kustrzyński, Jan Niemiec, Wiesława Pietrzak

3

4

Kraków - ACK Rotunda

Wystawa prac II Międzynarodowego Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

Wiesław Drynda, Stanisław Kmiecik, Elżbieta Kuchta, 

Ryszard Kustrzyński, Hanna Łojewska, Wiesława Pietrzak

4

5

Budapeszt (Węgry)

Wystawa prac III Międzynarodowego Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

Paweł Hałasa, Ryszard Kustrzyński, Dominika Mendel, Magdalena Skowrońska

5

6

Zakliczyn k/ Krakowa

Wystawa prac II i III Międzynarodowego Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

Wiesław Drynda, Stanisław Dutkiewicz, Krystyna Furtak, Krystyna Górecka, Paweł Hałasa, Elżbieta Kuchta, Ryszard Kustrzyński, Eugenia Mieszczak, Jan Niemiec, Józef Pietrzak, Ewa Słapak

6

7

Kraków - ACK Rotunda

Malarstwo

Jarosław Orłowski

7

8

Kraków - Bosman ZPCh

Malarstwo

Leszek Bodzoń, Karol Filo, Maria Koźlicka, Artur Moskalik, Lidia Sawczuk,

8

9

Kraków - ACK Rotunda

"1 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Wiesław Czerw, Józefa Łaciak

1995

1

10

Kraków - ArtClub

ul. Łobzowska

Wystawa prac III Międzynarodowego Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

Andrzej Cichy, Krzysztof Figura, Karol Filo, Sebastian Kozieł, Maria Koźlicka, Ryszard Kustrzyński, Artur Moskalik, Lidia Sawczuk,

2

11

Kalwaria Zebrzydowska

Wystawa prac III Międzynarodowego Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

Andrzej Cichy, Krzysztof Figura, Karol Filo, Sebastian Kozieł, Maria Koźlicka, Ryszard Kustrzyński, Artur Moskalik, Lidia Sawczuk, 

3

12

Kraków - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Wystawa rysunków

Wiesław Czerw

4

13

Kraków - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Zakliczyn 95"

Maria Baran-Siekierka, Halina Bartyńska-Korczak, Krystyna Bińkowska, Stanisław Chraca, Karol Filo, Justyna Kasprzyk, Aniela Krzewniak,
Kazimiera Krzemińska, Ryszard Mazurkiewicz, Jadwiga Petri, 

Zofia Pustułka-Kowalczyk, Feliks Reza, Ignacy Szczepański, Jerzy Szindler, Urszula Tatrzańska, Maria Wołczyńska

5

14

Kraków - Pałac Pugetów

Wystawa dla AMOCO Poland

Andrzej Białowąs, Leszek Bodzoń, Wiesław Drynda, Karol Filo, 
Jadwiga Godzik, Krystyna Górecka, Małgorzata Guzik, Teresa Jelińska, Justyna Kasprzyk, Elżbieta Kuchta, Ryszard Kustrzyński, Leszek Leśniowski, Ryszard Mazurkiewicz, Artur Moskalik, Jan Niemiec, Aleks Najda, 

Hanna Orlof, Jarosław Orłowski, Jadwiga Petri, Wiesława Pietrzak, 

Józef Pietrzak, Jadwiga Petri, Zofia Pustułka-Kowalczyk, Feliks Reza, Lidia Sawczuk, Elżbieta Szews, Jerzy Szindler, Antoni Szymkowicz,

6

15

Kraków - ACK Rotunda

"I Przegląd Twórczości

Artystów Niepełnosprawnych Krakowa"

Jan Niemiec

7

16

Kraków - ACK Rotunda

"2 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

wystawa fotografii

1996

1

17

Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Wystawa prac IV Międzynarodowego Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

378 autorów z 9 krajów

2

18

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Wystawa malarstwa

Justyna Kasprzyk

3

19

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Wystawa malarstwa

Józefa Łaciak

4

20

Kraków - Akademia Sztuk Pięknych

Międzynarodowa wystawa malarstwa

Andrzej Białowąs, Maria Bomersbach, Renata Bujak, Alicja Czerwonko, Grzegorz Drewniak, Wiesław Drynda, Robert Duda (Słowacja),
Stanisław Dutkiewicz, Krystyna Furtak, Krystyna Górecka, Kamila Grzelak, Paweł Hałasa, Justyna Kasprzyk, Stanisław Kmiecik, Sebastian Kozieł,

Nela Krzewniak, Michal Ilovecny (Słowacja), Ryszard Kamer, 

Stanisław Kmiecik, Liwiusz Knap, Janusz Kowalewski, Aleksander Krzynowek, Elżbieta Kuchta, Tyszard Kustrzyński, Rafał Lipiński, Grzegorz Liszka, Agnieszka Litewka, Józefa Łaciak, Zbigniew Łukowiak, Rita Martin (Niemcy), Dominika Mendel, Katarzyna Mentel, Witold Mielczarek, Eugenia Mieszczak, Damian Miodek, Maria Mróz, Aleks Najda, Halina Neihardt, Mikołaj Nizio, Robert Myszka, Bogusława Ochnio, Jadwiga Okuniewska, Jarosław Orłowski, Viera Pacekova (Słowacja), Bożena Pilch, Miroslav Pizlo (Słowacja), 

Sabina Porębska, Krzysztof Radecki, Rudolf Rebros, Feliks Reza, 

Jerzy Różycki, Zdzisław Sak, Barbara Sawczuk, Krzysztof Sieprawski, Magdalena Skowrońska, Ewa Słapak, Mirosław Stasiak,  Marek Svancar (Słowacja), Bożena Szabłowska, Elżbieta Szews, Stefan Szymanowski, 

Anna Tomaśko, Renata Ziomek

5

21

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"3 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Urszula Tatrzańska

Karol Filo

6

22

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Wystawa prac dzieci z autyzmem

Ośrodek Terapeutyczno-Szkolny dla Dzieci z Autyzmem

Przedszkole nr 14, u. Żarnowa,

Przedszkole ul. Fiołkowa

Szkoła Podstawowa ul. Wietora

Szkoła Podstawowa ul. Ptaszyckiego

Dominika Mendel

7

23

Kraków - Centru8m Kultury Chrześcijańskiej, os. Oświecenia

Wystawa malarstwa

Ryszard Kustrzyński

8

24

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Wystawa pokonkursowa "Bajki"

Krzysztof Borkowski, Krzysztof Ciarach, Joanna Korzeniowska, Joanna Molik, Jerzy Piszczek, Sabina Porębska, Krzysztof Sieprawski, Magdalena Wojtoń, Maria Wołczyńska

9

25

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"4 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Jan Bochnak

Ryszard Kustrzyński

10

26

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Zobacz co ja widzę"

Zdzisław Chorążak, Karol Filo, Wojciech Gumuliński, Tadeusz Janczy,
Jerzy Kowal, Janusz Lipiński, Stanislaw Maliszowski, Józef Nowak, 

Antoni Szczypta, Wojciech Utylski,

11

27

Lanckorona

Kawiarnia Velo

"Niepogoda w Lanckoronie"

Janina Berdak, Stefan Berdak, Zdzisław Jachimczak, Eugeniusz Jucha, 

Jacek Kozakiewicz, Kazimierz Masłowski, Małgorzata Mikołajczuk, 

Maria Mróz, Wiesław Nowak, Krystyna Sieraczyńska, Jan Stopczyński,  

Józef Szwanc,

12

28

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Lanckorona 1996"

Bogusław Andrasz, Maria Baran, Zbigniew Bazielich, Janina Berdak, 

Stefan Berdak, Stanisław Białas, Władysław Bielski, Krystyna Bińkowska, Stanisław Chraca, Zofia Cimkowicz, Karol Filo,  Jadwiga Godzik, 

Andrzej Grygielewicz, Małgorzata Guzik, Zdzisław Jachimczak, 

Zenon Kaczmarzyk, Halina Kołopacka, Barbara Kościelny-Bełdowicz, 

Jacek Kozakiewicz, Elżbieta Krycha, Jadwiga Lewińska, Tadeusz Łukasiewicz, Kazimierz Majcherczyk, Kazimierz Masłowski, Ryszard Mazurkiewicz, Małgorzata Mikołajczuk, Maria Mróz, Jan Niemiec, Wiesław Nowak, 

Andrzej Pawalak, Jadwiga Petri, Józef Pietrzak, Halina Podlaska, 

Zofia Pustułka, Feliks Reza, Anna Sagan, Lidia Sawczuk, 

Krystyna Sieraczyńska, Zofia Sokołowska, Jan Stopczyński, 

Bożena Szabłowska, Włodzimierz Szelest, Józef Szwanc, Urszula Tatrzańska, Kazimierz Wilk, Czesław Włosek, Maria Wołczyńska, Zbigniew Wołkowicz, Anna Żuchnicka

1997

1

29

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Adam Blok

2

30

Kraków - Galeria SUMA Hotel Polonia

Wystawa prac członków oddziału krakowskiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich

Janaina Berdak, Stefan Berdak, Anna Bogdanowicz, Karol Bondarenko, Jadwiga Borcz-Przeworska, Urszula Buczyńska-Wszołek, Róża Czarny, 

Anna Drozd, Zdzisław Jachimczak, Zbigniew Jaskowski, Jaga Karkoszka, Bożena Kępińska-Żuczkiewicz, Ryszard Ledwos, Kazimierz Masłowski, 

Jerzy Napieracz, Józef Nawałka, Wiesław Nowak, Bolesław Oleszko, 

Marek. K. Pieniążek, Anna Sagan, Piotr Schneider, Krystyna Sieraczyńska, Bożena Siewarga, Teresa Świeży-Klimecka, Artur Stachowski, 

Jan Stopczyński, Władysław Szabelski, Józef Szwanc, Kazimierz Wilk, 

Zofia Wócik, Maria Zachwieja-Wala, Lech Wolski

3

31

Kraków - Galeria SUMA Hotel Polonia

"Koty"

Adam Blok, Anna Bogdanowicz, Roman Górecki, Justyna Kasprzyk, 

Halina Kobak-Prusek, Józefa Łaciak, Jan Niemiec, Zofia Sokołowska, 

Joanna Szalewska, Ewa Walenta, Maria Wołczyńska

4

32

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"5 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Stanisław Chraca

5

33

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Wizje"

Jezry Bajkowski, Maciej Charyszyn, Jan Depta, Dariusz Fic, Krystyna Górecka, Wojciech Gumuliński, Rafał Kępka, Andzrej Łączyński, Dariusz Pawiłlojć, Zbigniew Sarapata, Jerzy Sosin, Włodzimierz Szewczyk, Wladysław Wałega, Leszek Zając, Jerzy Żebrowski, Paweł Krzemiński

6

34

Kraków - Galeria SUMA Hotel Polonia

"Kwiaty"

Zbigniew Bazielich, Adam Blok, Józef Chrzanik, Stanisław Daniloś, 

Stanisław Dutkiewicz, Danuta Giergun, Roman Górecki, Małgorzata Guzik, Justyna Kasprzyk, Ludmiła Kłodnicka, Halina Kobak-Prusek, Joanna Kornafel, Anna Kozłowska, Maria Koźlicka, Joanan Kwiatkowska, Jadwiga Lewińska, Zofia Małota, Emil Mazur, Ryszard Mazurkiewicz, Ferdynard Olech, 

Andrzej Paszkowski, Józef Stachnik, Joanna Szalewska, Włodzimierz Szelest, Jerzy Szindler, Igo Szczepański, Maria Wołczyńska, Krzysztof Wrzosek, 

Ewa Zalewska

7

35

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Wiara a sztuka"

84 autorów (zgodnie z katalogiem)

8

36

Kraków - Centrum Formacji i Kultury Chrześcijańskiej

"Wiara a sztuka"

39 autorów (zgodnie z katalogiem)

9

37

Kraków - Akademia Rolnicza

Malarstwo z kolekcji

Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Andrzej Białowąs, Wiesław Drynda, Andrzej Grygielewicz, Krystyna Górecka, Karol Filo, Justyna Kasprzyk, Ryszard Kustrzyński, Aleks, Najda, 

Wiesław Nowak, Jerzy Orłowski, Andrzej Pawlak, Zofia Sokołowska, 

Elżbieta Szews, Antoni Szymkowicz, Anan Żuchnicka, WTZ Suwałki, Gorzyce,

10

38

Kraków - Galeria SUMA Hotel Polonia

Malarstwo

Kazimierz Wilk

11

39

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Jaga Karkoszka

12

40

Kraków - AVENIR, ul. Szpitalna 7

Malarstwo z kolekcji

Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Andrzej Białowąs, Wiesław Drynda, Karol Filo, Jan Gaździk, 

Andrzej Grygielewicz, Marta Jeglińska, Justyna Kasprzyk, Ryszard Kustrzyński, Aleks Najda, Jarosław Orłowski, Andrzej Paździch, 

Elżbieta Szews, Antoni Szymkowicz, Małgorzata Śliwińska

13

41

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo z kolekcji

Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Stanisław Białas, Wojciech Czech, Stanisław Dutkiewicz, Krystyna Furtak, Henryk Grin, Paweł Hałasa, Andrzej Janta, Tomasz Kącki, Nela Krzewniak, Rafał Lipiński, Hanna Łojewska, Tadeusz Łukasiewicz, Witold Mielczarek, Mikołaj Nizio, Wiesław Nowak, Bogusława Ochnio, Bożena Pilch, 

Jerzy Piszczek, Ryszard Podgórski, Ewa Runiewicz, Magdalena Skowrońska, Wiktor Stachowicz, Mirosław Stasiak, Tomasz Jakub Sysło, Ryszard Sziler, 

Jan Śmiałek, Urszula Tatrzańska, Czesław Włosek

14

42

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Rysunki

Maria Zięba

15

43

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Nikołaj Minczew (Bułgaria)

16

44

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Rysunki

Wojciech Gumuliński

17

45

Kraków - AVENIR, ul. Szpitalna 7

Malarstwo

Jan Niemiec

18

46

Kraków - Pałac Sztuki

plac Szczepański 4

Malarstwo z kolekcji

Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Andrzej Białowąs, Piotr Bień, Kiymet Benita Bock (Niemcy), Leszek Bodzoń, Mariusz Ceglarek, Jan Depta, Krzysztof Drewniak, Wiesław Drynda, 

Piotr Dudek, Krzysztof Figura, Karol Filo, Michał Garstka, Jan Gaździk, Krystyna Górecka, Andrzej Grygielewicz, Wojciech Gumuliński, 

Krzysztof Jagoda, Kazimierz Jakubiak, Maria Jeglińska, Justyna Kasprzyk, Stanisław Kmiecik, Krzysztof Kozerski, Sebastian Kozieł, Elżbieta Krycha, Aleksander Krzynowek, Barbara Kucharz, Elżbieta Kuchta, 

Ryszard Kustrzyński, Jadwiga Lewińska, Rafał Lipiński, Piotr Matuszek, Dominika Mendel, Eugenia Mieszczak, Nikołaj Minczew (Bulgaria), 

Aleks Najda, Jan Niemiec, Wiesław Nowak, Jerzy Orłowski, Andrzej Pawlak, Andrzej Paździch, Maria Rosik, Zdzisław Sak, Heinz Schops (Niemcy), Krzysztof Sęk, Krystyna Sieraczyńska, Zofia Sokołowska, 

Janina Sołonowicz-Sycianko, Jacek Stankiewicz, Aleksandra Stopczyńska, Elżbieta Szews, Antoni Szymkowicz, Małgorzata Śliwińska, Ryszard Wańczyk, Kazimierz Wilk, Dorota Wiśniewska, Ewa Wiśniewska, Maria Wołczyńska, Ewa Zalewska, Anna Żuchnicka, Piotr Żyliński

19

47

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Maria Baran

20

48

Lanckorona - kawiarnia VELO

"Lanckorona 97"

Caroline Barr (Szkocja), Zbigniew Bazielich, Sława Bednarczyk, Janina Berdak, Stefan Berdak, Anna Bogdanowicz-Auriga, Stanisława Bolesławska, 

Piotr Dudek, Krzysztof Jagoda, Justyna Kasprzyk, Halina Kobak-Prusek, Kazimierz Majcherczyk, Kazimierz Masłowski, Zofia Michalska, Jan Niemiec, Jan Prusek, Zofia Sokołowska,

21

49

Wadowice - klub VICTORIA, ul. Kościelna 4

Malarstwo z kolekcji

Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Mariusz Ceglarek, Krzysztof Drewniak, Krzysztof Figura, Jan Gaździk, Stanisław Kmiecik, Sebastian Kozieł, Elżbieta Kuchta, Piotr Matuszek, Nikolay Minczev (Bułgaria), Jan Niemiec, Wiesław Nowak, Jerzy Orłowski, Andrzej Pawlak, Marian Rosik, Zdzisław Sak, Zofia Sokołowska,

22

50

Kraków - Akademia Rolnicza

Malarstwo

Stanisław Daniłoś

23

51

Lanckorona - kawiarnia VELO

"Lanckorona - serialu odcinek trzeci..."

Bogusław Andrasz, Zbigniew Bazielich, Stanislaw Białas, Władysław Bielski, Jacek Kozakiewicz, Elżbieta Krycha, Tadeusz Łukasiewicz, Kazimierz Majcherczyk, Jan Niemiec, Barbara Noga, Urszula Pelc, Józef Pitetrzak, 

Zofia Sokołowska, Jan Stopczyński, Włodzimierz Szelest, 

Zbigniew Wołkowicz, Anna Żuchnicka

24

52

Lanckorona - Izba Regionalna

Malarstwo

Bogusław Andrasz, Zbigniew Bazielich, Stanislaw Białas, Władysław Bielski, Jacek Kozakiewicz, Elżbieta Krycha, Tadeusz Łukasiewicz, 

Kazimierz Majcherczyk, Jan Niemiec, Barbara Noga, Urszula Pelc, 

Józef Pitetrzak, Zofia Sokołowska, Jan Stopczyński, Włodzimierz Szelest, Zbigniew Wołkowicz, Anna Żuchnicka

25

53

Kraków - Galeria Autorska Profesora Bronisława Chromego

"Byle do wiosny!"

Maria Baran, Andrzej Białowąs, Leszek Bodzoń, Aino Cajanus (Finlandia), Wiesław Drynda, Karol Filo, Michał Garstka, Krystyna Górecka, 

Andrzej Grygielewicz, Krzysztof Jagoda, Justyna Kasprzyk, 

Aleksander Krzynowek, Ryszard Kustrzyński,  Leszek Leśniowski, 

Hanna Łojewska, Nokolay Milanov (Bułgaria), Aleks Najda, Jan Niemiec, Hanna Orlof (Dania), Jarosław Orłowski, Heinz Schops (Niemcy), 

Jacek Stankiewicz, Elżbieta Szews, Anan Żuchnicka

26

54

Elbląg - Wojewódzki Ośrodek Kultury

Malarstwo z kolekcji

Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Maria baran, Stanisław Białas, Krystyna Bińkowska, Stanisław Chraca, Wojciech Czech, Karol Filo, Krystyna Furtak, Dominika Medel, Jerzy Piszczek, Ewa Runiewicz, Lidia Sawczuk, Mirosław Stasiak,  Paweł Śmiałek, 

Urszula Tatrzańska, Tomasz Wąsik, Czesław Włosek

27

55

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"6 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

wystaw "Kraków"

Władysław Bielski, Krzysztof Borkowski, Henryk Chyliński,  Stanisław Daniłoś, Stefan Filipczak, Krzysztof Jagoda, Arkadiusz Jastrzębski, 

Ryszard Kustrzyński, Helena Lazarek, Rafał Lipiński,  Agnieszka Litewka, Dominika Mendel, Katarzyna Mentel, Witold Michałowski, Grzegorz Newe, Bogusława Ochnio, Krzysztof Sieprawski, Zofia Sokołowska, 

Waldemar Stolarski, Lucyna Zagdan, Piotr Żyliński,

28

56

Kraków - Galeria SUMA Hotel Polonia

Akwarele

Jan Stopczyński

29

57

Kraków - Hotel Forum

Malarstwo z kolekcji

Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

 

30

58

Kraków - Galeria BOSMAN

Malarstwo

Władysław Bielski, Janina Garus, Krzysztof Garus, Ryszard Mazurkiewicz, Maria Rosik, Jacek Stankiewicz,

31

59

Kraków - Firma SAWAN

Malarstwo

Krystyna Bińkowska, Małgorzata Guzik, Nela Krzewniak, 

Kazimierz Majcherczyk, Ryszard Mazurkiewicz, Katarzyna Mentel, 

Andrzej Paździch, Jadwiga Petri, Józef Pietrzak, Zofia Pustułka, 

Jadwiga Starczyńska, Antoni Szymkowicz,

1998

1

60

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Krzysztof Jagoda

2

61

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Lanckorona 1997"

Bogusław Andrasz, Maria Baran-Siekierka, Zbigniew Bazielich, Janina Berdak, Stefan Berdak, Władysław Bielski, Krystyna Bińkowska, 

Anna Bogdanowicz-Auriga, Stanislłwa Bolesławska, Maciej Charyszyn, Stanisław Daniłoś, Jan Depta, Piotr Dudek, Beata Farnik, 

Anna Filipkowska-Mitka, Krystyna Furtak, Wojciech Gumuliński,  

Małgorzata Guzik, Zdzisław Jachimczak, Krzysztof Jagoda, Zenon Kaczmarzyk, Andrzej Kaethner, Jaga Karkoszka, Justyna Kasprzyk, Justyna Kieresińska, Halina Kobak-Prusek, Krzysztof Kozerski, Elżbieta Krycha, Adam Lach, Tadeusz Łukasiewicz, Kazimierz Majcherczyk, Grażyna Markiewicz, 

Henryk Markiewicz, Kazimierz Masłowski, Daniela Mazur, Zofuia Michalska, Maria Mróz, Jan Niemiec, Zofia Pawlikowska, Jadwiga Petri, Marek Plura, Tomasz Poluszyński, Jan Prusek, Zofia Pustułka, Lidia Sawczuk, 

Krystyna Sieraczyńska, Zofia Sokołowska, Mariusz Szorcz, 

Karolina Szczepańska-Szczerba, Józef Szwanc, Urszula Tatrzańska, 

Czesław Włosek, Marai Wołczyńska, Zbigniew Wołkowicz

3

62

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Wystawa pokonkursowa plakatu

"Sztuka człowiek, piękno"

Władysław Bielski,  Maria Bomersbach, Piotr Dudek, Stefan Filipczak, 

Anna Fornal, Krzysztof Jagoda, Janusz Kopczyński, Grażyna Kryś, 

Elżbieta Kuchta, Jolanta Marszałek, Zbigniew Martyn, Nikołaj Minczew (Bułgaria), Grzegorz Newe, Bogusława Ochnio, Andrzej Pawlak, 

Janusz Piekorz, Janusz Smaczny, Sławomir Tkaczyk, Ewa Wiśniewska, Zbigniew Wołkowicz, Lucyna Zagdan-Dylu, Henryk Żarski, Piotr Żyliński

4

63

Kraków - Galeria SUMA Hotel Polonia

Malarstwo

Maria Baran

5

64

Kraków - Centrum Formacji i Kultury Chrześcijańskiej

"Ikony"

Halina Kobak-Prusek, Jan Prusek

6

65

Kraków - Galeria SUMA Hotel Polonia

Rysunki

Wiesław Czerw

7

66

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"8 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Akwarele

Maria Wołczyńska

8

67

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"8 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

"Powidoki"

Stanisław Hermanowicz

9

68

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"8 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

"Świat w miniaturze"

Maria Dłużniewski

10

69

Kraków - Centrum Formacji i Kultury Chrześcijańskiej

Malarstwo

Ryszard Mazurkiewicz, Witold Światłoń

11

70

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Bogusława Ochnio

12

71

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR        ul. Kanonicza 1

"Jestem królem, królową na Wawelu"

Wystawa pokonkursowa

13

72

Kraków - Galeria SUMA Hotel Polonia

Akwarele

Kazimierz Masłowski

14

73

Kraków - Pałac Sztuki

Wystawa "V Międzynarodowe Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych"

432 autorów

15

74

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

os. Górali 5

Malarstwo

Karol Filo

16

75

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Wystawa druga "V Międzynarodowe Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych"

Ciril Balaz, Maria Baran, Jarosław Barszczewski, Robert Bernadkiewicz, 

Jakub Bieniek, Katarzyna Boratyńska, Bernard Borycki, Wojciech Czech, 

Jan Depta, Andrzej Flach, Jacek Gąska, Józef Godyń, Anan Gryszkiewicz, Arnthor Hreinsson, Krzysztof Jagoda, Kazimierz Jakubiak, 

Agnieszka Jamrowska, Peter Jarabak, Tomasz Kącki, Adam Kirchner, 

Rafał lepiorz, Lidia Lewandowska, Rafał Lipiński, Czesław Małecki, 

Kazimierz Masłowski, Piotr Matuszek, Daniela Mazur, Ryszard Mazurkiewicz, Katarzyna Mentel, Mikołaj Minczew, Grzegorz Newe, Leszek Palewski, Andrzej Pawlak, Barbara Pawłowska, Jan Piasecki, Feliks Reza, 

Ewa Sinkiewicz, Zofia Sokołowska, Janina Solonowicz-Sycianko, 

Preiwan Somepong (Tajlandia), Aleksandra Stopczyńska, Igo Szczepański, Jan Szklany, Małgorzata Śliwińska, Paweł Śmiałek, Belinda Tyssen, Maria Wołczyńska, Joanna Wójtowicz, Paweł Wyszyński

17

76

Kamienica - Dworek

Wystawa poplenerowa 1 "Plener i przyroda gorczańska"

 

18

77

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Leszek Zając

19

78

Kamienica - Dworek

Wystawa poplenerowa 2 "Plener i przyroda gorczańska"

 

20

79

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Ceramika i rysunek

Katarzyna Mentel

21

80

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo i rysunek

Paweł Hapek

22

81

Kraków - Centrum Formacji i Kultury Chrześcijańskiej

Wystawa trzecia "V Międzynarodowe Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych"

Istvan Aranyosi (Węgry), Gabori Sandor (Węgry), Domicela Górecka, 

Andrzej Kaethner, Daniela Mazur, Andrzej Pawlak, Jadwiga Petri, 

Barbara Szalak, Danuta Świtalska

23

82

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Jakub Bieniek

24

83

Kraków - Galeria SUMA Hotel Polonia

Wystawa czwarta "V Międzynarodowe Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych"

Maria Baran, Katarzyna Boratyńska, Anna Drozd, Wiesław Drynda, 

Mirela Dziedziech, Stefan Filipczak, Andrzej Flach, Ryszard Gogół, 

Renata Gołąb, Michał Hawełko, Andrzej Kaethner, Halina Kobak-Prusek, Czesław Malecki, Piotr Matuszek, Ryszard Mazurkiewicz, Zofia Michalska, Małgorzata Mikołajczuk, Maria Mróz, Barbara Pawłowska, Andrzej Paździch, Jadwiga Petri, Feliks Reza, Waldemar Stolarski, Jerzy Szindler, Jan Szkalny

25

84

Kraków- Galeria Autorska Bronisława Chromego

Wystawa piąta "V Międzynarodowe Biennale

Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych"

Bogusław Andrrasz, Grzegorz Babiński, Maria Baran, Sława Bednarczyk, Bernard Borycki, Jan Depta, Piotr Dudek, Michal Garstka, Jacek Gąska, Danuta Giergun, Józef Godyń, Renata Gołab, Krzysztof Jagoda, 

Kazimierz Jakubiak, Halina Kobak-Prusek, Jolanta Marszałek, 

Piotr Matuszek, Sławomir Mianowicz, Kazimierz Masłowski, Grzegorz Newe, Jan Prusek, Ewa Sinkiewicz, Praivan Somapeng, Malgorzata Szymeczko, Belinda Tyssen (Holandia), Igor Zys,

26

85

Kraków - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"9 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych" -

wystawa poplenerowa Kamienica - Lanckorona 98

 

27

86

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"10 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych" 

Iza Szewczyk - malarstwo

 

28

87

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"10 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych" 

wystawa pokonkursowa kartek pocztowych

29

88

Kraków - BOSMAN

 

Krzysztof Jagoda, Nikołaj Minczew, Andrzej Pawlak, Maria Rosik, 

Antoni Szymkowicz,

1999

1

89

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Jan Depta

2

90

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Spotkanie z nią" wystawa fotografii

Barbara Kozłowska

3

91

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"10 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Andrzej Pawlak

4

92

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Wystawa prac

Krzysztof Sieprawski - Radanowice

5

93

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Świety las - (dalszy ciąg)

Tadeusz Łukasiewicz - Tigran

6

94

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Rysunek, malarstwo, rzeźba

Bernard Borycki

7

95

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Jan Niemiec

8

96

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka III poziom kopalni soli

"Uroki wielickiej kopalni" - wystawa poplenerowa

68 autorów

9

97

Kraków - Galeria Stańczyk

"Wiosna w kwiatach"

Danuta Giergun

10

98

Kraków - Galeria Stańczyk

"Konkurs na statuetkę" wystawa pokonkursowa projektów

 

11

99

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Władysław Wałęga

12

100

Kraków - Galeria Stańczyk

"Wiara a sztuka" wystawa pokonkursowa

 

13

101

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Bogusława Ochnio

14

102

Kraków - Galeria Stańczyk

"Zaklęci w kamieniu"

Maria Wołczyńska

15

103

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Uroki podziemi wielickich" - wystawa poplenerowa

 

16

104

Kraków - Galeria Stańczyk

"Malowane pędzlem i igłą"

Warsztaty Terapii Zajęciowej, ul. Królowej Jadwigi

17

105

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Elżbieta Krycha

Jan Niemiec

18

106

Kraków - Galeria Stańczyk

"Architektura sakralna Krakowa i okolic"

Kazimierz Masłowski

19

107

Kamienica - Dworek

Wystawa poplenerowa

 

20

108

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Ryszard Mazurkiewicz

21

109

Kraków - Galeria Stańczyk

"Mój kolory świat"

Stanisław Daniłoś

22

110

Lanckorona - Izba Muzealna

"Lanckorona 99" - wystawa poplenerowa

 

23

111

Kraków - Muzeum Narodowe

"12 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Rzeźba: Władysław Bielski, Jan Bijok, Michał Kaczamrek, Grażyna Kryś, Ryszard Malissa, Barbara Sawczuk, Marek Strzoda, Jan Szklany, 

Maria Wołczyńska

Malarstwo: Piotr Bień, Adam Blok, Maria Błaczyńska, Kiymet Benta Bock (Niemcy), Aino Cajanus(Finlandia), Marek Cyrulski, Jan Depta, Beata Fiećko, Anna Gryszkiewicz, Agnieszka Kowalewska, Artur Wesołowski, 

Stefan Filipczak, Michał Garstka, Jacek Gąska, Celina Góra, Maciej Jabłonka, Kazimierz Jabubiak, Adam Kirchner, Stanisław Kmiecik, Elżbieta Kuchta, Ryszard Kustrzyński, Marek Lasecki, Hanna Łojewska, Tomasz Łukaszewski, Bogumił Machnikowski, Katarzyna Mentel, Eugenia Mieszczak, 

Nikołaj Minczew (Bułgaria), Witold Milczarek, Jan Niemeic, Mikołaj Nizio, Bogusława Ochnio, Hanna Orlof (Dania), Alojzy Piątkowski, Bożena Pilch, Ryszard Podgórski, Marceli Rutkowski, Lidia Sawczuk, Feinz Schops (Niemcy), Magdalena Skowrońska,, Wiktor Stachowicz, Elzbieta Szews, 

Małgorzata Śliwińska, Paweł Śmiałek, Maria Wołczyńska, Henryk Żarski

24

112

Kraków - Galeria Stańczyk

"W Kamienicy i Lanckoronie" - wystawa poplenerowa

 

25

113

Kraków - Galeria Stańczyk

"Ogólnopolski konkurs na rzeźbę" wystawa pokonkursowa

 

26

114

Kraków - Galeria Stańczyk

"Plenery i warsztaty 92-99" - wystawa zbiorowa Polskiego Związku Głuchych

Danuta Giergun, Jadwiga Starczyńska, Jan Niemiec, Edward Chmielak, Justyna Kasprzyk, Ewa Hatłas, Witold Hatłas, Jerzy Orłowski, 

Andrzej Maria Witkowski, Józef Kubala, Marek Lasecki,

Agnieszka Kołodziejczyk, Jerzy Walczak, Katarzyna Mentel, Renta Rosiek

27

115

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"13 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Dominika Mendel

28

116

Kraków - Galeria Stańczyk

"Twórczość ludowa Małopolski" - wystawa powarsztatowa

 

29

117

Niepołomice - Miejsko Gminne Centrum Kultury Zamek

"Uroki podziemi wielickich" - wystawa poplenerowa

 

30

118

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Malarstwo

Adam Blok

31

119

Kraków - Kawiarnia Inkwizytor

 

Wystawa prac dzieci ze Słowacji

32

120

Kraków - BOSMAN

 

Stanisław Daniłoś, Wiesław Nowak, Krzysztof Garus, Jacek Stankiewicz, 

Jan Gaździk

2000

1

121

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Bogusław Andrasz

2

122

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Joanna Pawlik

3

123

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"14 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych" - malarstwo

Barbara Skiba

4

124

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"14 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

"Rysunki na trójke"

Maria Zięba

5

125

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Jadwiga Godzik

6

126

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR

Malarstwo i rysunek

Ewa Herniczek

7

127

Kraków - Galeria Stańczyk

 

Justyna Kasprzyk

8

128

Kraków - Hol Kamienny Magistratu

Wystawa zbiorowa prac twórców niepełnosprawnych

Piotr Bień, Maria Błaczyńska, Kiymet Benita Bock (Niemcy), Jan Depta, 

Karol Filo,  Michał Garstka, Danuta Giergun, Celina Góra, Ewa Herniczek, Maciej Jabłonka, Jaga Karkoszka, Justyna Kieresińska, Elżbieta Krycha, Ryszard Kustrzyński, Marek Lasecki, Tomasz Łukaszewski, 

Bogumił Machnikowski, Kazimierz Masłowski, Katarzyna Mentel, 

Nikołaj Minczew (Bułgaria), Witold Milczarek, Jan Niemiec, Mikołaj Nizio, Bogusława Ochnio, Jarosław Orłowski, Alojzy Piątkowski, Bożena Pilch, Marceli Rutkowski, Barbara Sawczuk, Krzysztof Sieprawski, 

Magdalena Skowrońska, Wiktor Stachowicz, Elżbieta Szews, Paweł Śmiałek, Maria Wołczyńska, Henryk Żarski

9

129

Kraków - Galeria Stańczyk

Pastele i gwasze

Krystyna Sieraczyńska

10

130

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Mariusz Połeć

11

131

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka III poziom kopalni soli

"Uroki podziemi wielickich" - wystawa poplenerowa

85 autorów

12

132

Kraków - Galeria Stańczyk

Wspólna wystawa

Ewa Herniczek, Justyna Kieresińska

13

133

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo i rysunek

Krystian Foltyniewicz

14

134

Kraków - Tyniecki Klub Kultury

Malarstwo

Józefa Łaciak

15

135

Kraków   - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Feliks Reza

16

136

Kraków - Muzeum Narodowe

"VI Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych"

93 autorów zgodnie z katalogiem

17

137

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Nikołaj Milanow Minczew

18

138

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa prac Warsztatów Terapii Zajęciowej z Raciborza

Wystawa zbiorowa

19

139

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa prac Warsztatów Terapii Zajęciowej z Radwanowic

Wystawa zbiorowa

20

140

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR, ul. Kanonicza 1

"Uroki podziemi wielickich 1999"

Bogusław Andrasz, Krystyna Bińkowska, Piotr Dudek, Jadwiga Godzik, Stanisław Kmiecik, Sebastian Kozieł, Nela Krzewniak, Grażyna Markiewicz, Henryk Markiewicz, Nikolay Milanov (Bułgaria), Apolonia Ptak, 

Krystyna Szalga, Ewa Zalewska

21

141

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"VI Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych" - druga wystawa

Maria Baran, Sława Bednarczyk, Stanisław Białas, Krystyna Bińkowska, 

Adam Blok, Renata Bujak, Stanisław Daniłos, Karol Filo, Stanisław Garbarz, Jadwiga Godzik, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Teodora Holesz, 

Halina Kobak-Prusek, Elżbieta Krycha, Ryszard Kustrzyński, 

Stefania Lew-Jasińska, Roman Likus, Urszula Łagocka-Kowol, 

Grażyna Markiewicz, Henryk Markiewicz, Rita Martin, Kazimierz Masłowski, Ryszard Mazurkiewicz, Maria Zdzisława Mróz, Joanna Najmiec, Jan Niemiec, Aleksander Nowak, Bogusława Ochnio, Andrzej Pawlak, Barbara Pawłowska, Adam Pochopień, Mariusz Połeć, Jan Prusek, Zofia Pustułka, Feliks Reza, Leszek Rola, Maria Sadowska, Lidia Sawczuk, Teresa Skałacka-Wilkosz, 

Janina Sołonowicz-Sycianko, Józef Stachnik, Mieczysław Syguła, 

Marzena Szurek, Bożena Werner, Andrzej Maria Witkowski, Czesław Włosek, Maria Wołzcyńska, Zbigniew Wołkowicz, Danuta Wysoczańska, Ewa Zalewska

22

142

Kraków - Galeria Stańczyk

"VI Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych" - trzecia wystawa

Aman Abdulah Bakheshwein (Arabia Saudyjska), Beata Boksa, 

Krzysztof Borkowski, Andrzej Cichy, Józef Faber, Stefan Filipczak, 

Janusz Grajber, Hans Hartman, Agnieszka Heydrych, Krzysztof Jagoda, 

Paweł Karpol, Alina Kępkowska, Tomasz Król,  Łucja Kula, 

Joanna Lewandowska, Eugeniusz Małaj, Izabela Mindowicz, 

Elżbieta Olszówka, Andrzej Paździch, Szczepan Pieścik, Anna Starz, 

Irena Stopierzyńska-Siek, Małgorzata Śliwińska, Łucja Walczowska, 

Jadwiga Węglarz, Agnieszka Ślosarczyk, Irena Męczywór, Sylwia Żupa

23

143

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"VI Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych" - czwarta wystawa

Istvan Aranyosi (Węgry), Tomasz Bliźniak, Krystyna Błaachewicz, 

Jolanta Butkiewicz, Anna Chudecka, Teresa Greguła, Evangelia Gusguni (Grecja), Andrzej Haba, Irena Hull, Marzena Leletko, Barbara Łozowska, Robert Korejwo, Eugenia Milewska, Tomasz Michalak, Dawid Mrugalski, Maciej Pożarowski, Jerzy Rudnicki, Andrzej Skupień, Wiktor Stachowicz, Dorota Szachewicz, Zenon Szczepańczyk, Alicja Szymczak, Zbigniew Turbak, Maria Tutak, Jakub Wiwatowski, Kazimierz Wojewoda, Danuta Wołkowycka

24

144

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"VI Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych" - piąta wystawa

Krzysztof Bartosik, Bogdan Binuta, Zenon Bujak, Florival Augusto Matos Candelas (Portugalia), Sebastian Cegielski, Piotr Chmielek, 

Arkadiusz Domek, Antonio Joaguim Mourao Fernandes (Portugalia), 

Michał Flaszowski, Anna Frącek, Michał Garstka, Ewa Gąsiorek, 

Grzegorz Glazer, Bronisław Grejc, Iwona Gryz, Monika Jakubec, 

Joanna Kamińska, Adam Komierzyński, Władysława Kozik, 

Paweł Kudasiewicz, Marzena Leletko, Barbara Łozowska, Grzegorz Newe, Grzegorz Pela, Janusz Piekorz, Ryszard Podgórski, 

Joao Viktor Balao Narciso Pratas (Portugalia), Marek Rajter, 

Radosław Rupikowski, Jacek Szumiński, Artur Szwarcberg, Jan Śmiałek, Ryszard Wąs, Filip Wieszok, Krystyna Wierzbicka, Joanna Wójtowicz, Mieczysława Wójtowicz, Felicja Zgadzajska, Krzysztof Ziobroń

25

145

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Jaga Karkoszka

26

146

Kraków - Galeria Stańczyk

"VI Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych" - szósta wystawa

Aleksandra Badowska, Agata Baran, Mariusz Ceglarek, Monika Ciapciak, Arkadiusz Cyprian, Wojciech Czech, Alina Domnicz, Wiesław Drynda, 

Paweł Hapek, Wojciech Hryniewicz, Tomasz Kacki, Krystyna Kornacka, 

Hanna Kowalska, Maciej Kulawik, Aleksandra Machalska, Magda Makolus, Piotr Matuszek, Anna Matysek, Bartłomiej Mazur, Maria Morciniec, 

Anna Niedźwicka, Jan Pałasz, Alojzy Piątkowski, Jerzy Prabucki, 

Sławomir Pyła, Sławomir Sadowski, Antonio Jose de Almeida Perez Alvarez (Portugalia), Rajeh Aidah Al. Kkhemejani (Arabia Saudyjska), Dimitris Flaslis (Grecja), Anmabela Henrikuez Martinho (Portugalia), Katja Laakso-Leppanen (Finlandia)

27

147

Kraków - Galeria Stańczyk

"Byli z nami i odeszli"

- wystawa zmarłych artystów Fundacji

Leszek Bodzoń, Stanisław Chraca, Józef Franczyk, Andrzej Kaethner,

Anrzej Kominowski, Jarosław Orłowski, Jan Piasecki, Bozena Pilch, 

Maria Zięba, Andrzej Kowal

28

148

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR, ul. Kanonicza 1

"VI Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych" - siódma wystawa

Jadwiga Adamczewska, Marek Anczyk, Jarosław Barciak, Jolanta Borzemska, Elżbieta Bugno, Daniel Czapka, Joanna Ciszek, Krzysztof Dalentka, 

Krystyna Furtak, Danuta Garbarz, Iwona Grzędzicka, Sebastian Holtoś, Jam-polski, Stanisław Jamro, Wacław Janicki, Sławomir Jarek, Iwona Kiszka, Marta Kołodziejczyk, Magdalena Kowalska, Elżbieta Kuchta, Marek Łozowski, Jacek Martyniuk, Weronika Matusewicz, Rafał Mazurkiewicz, Tadeusz Mikoś, Maria Mróz, Jolanta Pawlak, Monika Perkins, Gabriela Piskor, Marek Plura, Gzregorz Popiołek, Andrzej skowron, Ireneusz Skurzyński, 

Agnieszka Smędowska, Katarzyna Szulc, Małgorzata Syrek, Mariusz Tracz, Waldemar Wierzchowski, Wiesław Wojtasiewicz, Lucyna Zagdan-Dylu

29

149

Kraków - Galeria Stańczyk

Pierwsza w Krakowie wystawa prac Artystów

Malujących Ustami i Nogami "AMUN"

Ireneusz Betlewicz, Jolanta Borek-Unikowska, Monika Dembińska, 

Monika Kamińska, Stanisław Kmiecik, Krzysztof Kłosowski, Józefa Łaciak, Lucjan Matuła, Jadwiga Markur, Jerzy Omelczuk, Henryk Paraszczuk, 

Piotr Pawłowski, Agnieszka Sapińska, Katarzyna Warachim

30

150

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy

"Jestem królem na Wawelu"

Pokonkursowa wystawa prac dzieci

31

151

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa prac dzieci

Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, i Instytucie Pediatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

32

152

Kraków - Hotel Forum

"Obrazy Małopolski" - wystawa pokonkursowa

Ewa Herniczek, Mariusz Połeć, Jadwiga Starczyńska,, Jarosław Barciak, Karolina Jarosińska, Kazimierz Masłowski, Agnieszka Bruzda, 

Maciej Charaszyn, Danuta Giergun, Wacław Janicki, Ryszard Mazurkiewicz, Józef Stachnik, Jan Niemiec

2001

1

153

Kraków - Galeria Stańczyk

"Obrazy Małopolski" - druga wystawa pokonkursowa

Ewa Herniczek, Mariusz Połeć, Jadwiga Starczyńska,, Jarosław Barciak, Karolina Jarosińska, Kazimierz Masłowski, Agnieszka Bruzda, 

Maciej Charaszyn, Danuta Giergun, Wacław Janicki, Ryszard Mazurkiewicz, Józef Stachnik, Jan Niemiec

2

154

Kraków - Galeria Stańczyk

"Za moim oknem"

Stefan Filipczak

3

155

Kraków - Galeria Stańczyk

Tkaniny aplikowane

Jadwiga Leonowicz

4

156

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR, ul. Kanonicza 1

Malarstwo

Mieczysław Syguła

5

157

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Pastelowy świat Kasi Mentel"

Katarzyna Mentel

6

158

Kalwaria Zebrzydowska - Ośrodek Kultury

"Obrazy Małopolski" - trzecia wystawa pokonkursowa

Ewa Herniczek, Mariusz Połeć, Jadwiga Starczyńska,, Jarosław Barciak, Karolina Jarosińska, Kazimierz Masłowski, Agnieszka Bruzda, 

Maciej Charaszyn, Danuta Giergun, Wacław Janicki, Ryszard Mazurkiewicz, Józef Stachnik, Jan Niemiec

7

159

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Urszula Tatrzańska

Lidia Wąsat

8

160

Kraków - Galeria Stańczyk

"17 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych" - malarstwo

Ryszard Mazurkiewicz

9

161

Kraków - Galeria Stańczyk

"17 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych" - malarstwo

Stanisław Kmiecik

10

162

Zakopane - Galeria "Stara polana" Politechniki Krakowskiej

Malarstwo

Kazimierz Masłowski

11

163

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR, ul. Kanonicza 1

"Potwory" - rysunki

Piotr Dudek

12

164

Wieliczka - podziemna ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

"Wieliczka w twórczości artystów niepełnosprawnych"

Prace z pleneru 1999, 2000 oraz z imprezy "Dawne soli warzenie"

13

165

Kraków - Galeria Stańczyk

"Obrazy haftowane"

Barbara Pawłowska

14

166

Kraków - Centrum Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych Moliere, ul. Szewska 4

Malarstwo

Nikołaj Minczew Milanow

15

167

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Kazimierz Masłowski

16

168

Kraków - Galeria Stańczyk

"Kwiaty" - wystawa zbiorowa

Władysław Bielski, Edward Chmielak,  Stanisław Daniłoś, 

Zofia Garbaczewska-Pawlikowska, Danuta Garbarz, Danuta Giergun, 

Jadwiga Godzik, Ewa Hatłas, Witold Hatłas, Ewa Herniczek, Teodora Holesz, Zdzisław Jachimczak, Justyna Kieresińska, Aleksandra Klocek, 

Krystyna Kłusek, Stanisław Kmiecik, Elżbieta Krycha, Anna Krzywda, 

Józef Kubala, Maria Lewandowska, Helena Łącka, Marianna Machlowska, Kazimierz Masłowski, Katarzyna Mentel, Maria Zdzisława Mróz, 

Jadwiga Patykiewicz, Barbara Pawłowska, Jadwiga Petri, Feliks Reza, 

Teresa Skałacka-Wilkosz, Jadwiga Starczyńska, Jan Stopczyński, 

Igo Szczepański, Aniela Szczypczyk, Józef Szczypczyk, Konrad Szymański, Leszek Szymula, Mieczysław Syguła, Maria Wołczyńska

17

169

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR, ul. Kanonicza 1

Malarstwo i rysunek

Zbigniew Wołkowicz

18

170

Kraków - Dom Towarowy Geant.     ul. Bora - Komorowskiego

Malarstwo

Jarosław Barszczewski, Wiesław Drynda, Karol Filo, Ewa Herniczek, 

Krzysztof Jagoda, Elżbieta Krycha, Ryszard Kustrzyński, Aleks Najda, Bogusława Ochnio, Hanna Orlof, Jarosław Orłowski

19

171

Kraków - Galeria Stańczyk

II Małopolski Festiwal Niepełnosprawnych

"Zaproszenie do patrzenia"

Nikifor Krynicki, Stefan Szypulski, Mariusz Toczek, Henryk Żarski

20

172

Kraków - Galeria Stańczyk

18 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

"Radziszów i okolice"

Piotr Dudek, Ewa Herniczek, Teodora Holesz, Justyna Kieresińska, 

Alina Kieresińska, Antoni Krzyżak, Tadeusz Łukasiewicz, Henryk Markiewicz, Maria Zdzisława Mróz, Renata Paciorek, Jadwiga Petri, Apolonia Ptak, Zbigniew Wołkowicz

21

173

Kraków - Galeria Stańczyk

 

Środowiskowy dom "Misericordia"

22

174

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Wokół ulicy Kanoniczej"

Wystawa poplenerowa prac uczestników Studium Wiedzy o Sztuce dla Osób Niepełnosprawnych

23

175

Wieliczka - podziemna ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

"Zabytki Wieliczki" - wystawa poplenerowa "II Międzynarodowego Pleneru Artystów Niepełnosprawnych "Zabytki Wieliczki"

Bogusław Andrasz, Agata Baran, Maria Baran, Sława Bednarczyk, 

Krystyna Bińkowska, Stanisława Bolesławska, Joanna Borkowska, 

Stanisław Daniłoś, Wiesław Drynda, Piotr Dudek, Józef Faber, 

Stefan Filipczak, Danuta Giergun, Krystyna Gniewek, Urszula Góra, 

Zbigniew Gubała, Stanisława Habrat, Ewa Herniczek, Teodora Holesz, Arkadiusz Jastrzębski, Justyna Kieresińska, Władysława Kozik, 

Adam Kozłowski, Elżbieta Krycha, Nela Krzewniak, Elżbieta Kuchta, 

Wanda Kusztyb, Helena Licha-Zabranska (Słowacja), Roman Likus, 

Helena Łącka, Tadeusz Łukasiewicz, Wanda Majerczyk, Barbara Marzec, 

Jan Mazurek, Ryszard Mazurkiewicz, Bogumił Miller, Stanisława Miller, Mikolaj Minczew Milanow (Bułgaria), Maria Zdzisława Mróz, Joanna Najmiec, Jan Niemiec, Aleksander Nowak, Ewa Nowak, Joanan Nowak, Jadwiga Petri, Janusz Piekorz, Adama Pochopień, Zofia Pustułka-Kowalczyk, Marek Rajter, Danuta Rawicka, Damian Rebelski, Maria Sadkowska, Krzysztof Sieprawski, Alicja Sikora-Żebracka, Józef Stachnik, Jadwiga Starczyńska, 

Sabina Starowicz, Mieczysław Syguła, Julia Syrokomska-Killar, 

Józef Szczypczyk, Helena Szeleźnik, Irena Szwałko, Leszek Szymula, 

Jan Świątek, Aleksandra Tęsny, Zygmunt Tomanek, Henryk Tomaszewicz, Zbigniew Wołkowicz, Regina Zachmurzok, Jan Zawiślan

24

176

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Letnia wystawa z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

25

177

Pustkowo - Ośrodek Wypoczynkowy

Malarstwo i rysunek - wystawa poplenerowa

Sława Bednarczyk, Ewa Herniczek, Justyna Kieresińska, 

Marianna Machlowska, Kazimierz Masłowski, Jan Niemiec, Renata Rosiek, Piotr Schneider, Jan Stopczyński, Maria Wołczyńska

26

178

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

 

Wystawa prac uczestników Studium Wiedzy o Sztuce dla Osób Niepełnosprawnych

27

179

Kraków - Starostwo Powiatowe, al. Słowackiego

"Radziszów i okolice" - wystawa 2

Piotr Dudek, Ewa Herniczek, Teodora Holesz, Justyna Kieresińska, 

Alina Kieresińska, Antoni Krzyżak, Tadeusz Łukasiewicz, Henryk Markiewicz, Maria Zdzisława Mróz, Renata Paciorek, Jadwiga Petri, Apolonia Ptak, Zbigniew Wołkowicz

28

180

Kraków - ALSTAR, ul. Zawiła 1

Malarstwo

Jarosław Barszczewski, Wiesław Drynda, Jadwiga Godzik, Ewa Herniczek, Justyna Kieresińska, Stanisław Kmiecik, Elżbieta Krycha, Ryszard Kustrzyński, Mikołaj Minczew Milanow, Jan Niemiec, Bogusława Ochnio, Jerzy Orłowski, Renta Paciorek, Jan Stopczyński, Elżbieta Szews, Anna Żuchnicka, praca zbiorowa (Peru)

29

181

Kraków - Centrum Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych Moliere, ul. Szewska 4

"19 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych" - malarstwo

Bogusława Ochnio

30

182

Chotowa k/Dębicy

Ośrodek Wypoczynkowy

Wystawa poplenerowa

Maria Baran, Piotr Dudek,  Karol Filo, Teodora Holesz, Zenon Kaczmarzyk, Helena Łącka, Bogusława Ochnio, Czesław Włosek, Zbigniew Wołkowicz,

31

183

Kraków - Akademia Górniczo-Hutnicza

 

Wystawa z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

32

184

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawy poplenerowe: "Nadmorskie pejzarze" oraz

"Chotowa i okolice"

Sława Bednarczyk, Ewa Herniczek, Justyna Kieresińska, 

Marianna Machlowska, Kazimierz Masłowski, Jan Niemiec, Renata Rosiek, Piotr Schneider, Jan Stopczyński, Maria Wołczyńska,

Maria Baran, Piotr Dudek,  Karol Filo, Teodora Holesz, Zenon Kaczmarzyk, Helena Łącka, Bogusława Ochnio, Czesław Włosek, Zbigniew Wołkowicz,

33

185

Elbląg - Wojewódzki Ośrodek Kultury

"V Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne

Osób niepełnosprawnych"

Ireneusz Betlewicz, Adam Blok, Jan Depta, Łukasz Kaleta, Beata Kasjaniuk, Adam Kirchner, Miroslav Krkoska (Słowacja), Beta Kupracz, Piotr Kurdziel, Ronnie Larsen Leif (Dania) Rafał Lipiński, Bogumił Machnikowski, Rita Martin (Niemcy), Kazimierz Masłowski,  Adam Mickiewicz, Bogusława Ochnio, 

Kamil Płaczek, Damian Rebelski, Barbara Skiba, Janina Solonowicz, 

Jan Śmiałek, Elżbieta Świętosławska, Mirosława Weichert, Henryk Żarski, 

34

186

Tarnów - Galeria Miejska - Pasaż Tertila

Malarstwo

Bogusława Ochnio

35

187

Kraków

Pałac Sztuki,                       pl. Szczepański

"Dzieła mistrzów"

"Dzieła wielkich mistrzów w oczach artystów niepełnosprawnych"

Stanisław Daniłoś, Arkadiusz Domek, Maria Kącka, Grażyna Kuchta, 

Maria Łudzińska,  Beata Maj, Marian Orzoł, Andrzej Pawlak, Zdzisław Petrus, Mariusz Połeć, Aneta Popadyniec, Marcin Robaczewski, Wojciech Rubik, Teresa Skałacka-Wilkosz, Antoni Staszel, Anita Wend, Leopold Woźny

36

188

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Dzieła mistrzów"

wystawa druga "Impresjoniści"

Krystyna Bińkowska, Michał Bokuniewicz, Maciej Charaszyn, Sylwia Cyrek, Jolanta Duławska, Janusz Filipski, Bogdan Frącz, Danuta Garbarz, 

Danuta Giergun, Zbigniew Gubała, Krzysztof Jagoda, Arkadiusz Jastrzębski, Jan Jędraszyk, Józef Kubala, Przemysław Kubicki, Małgorzata Lehman, Katarzyna Mentel, Jadwiga Naparzewska, Jolanta Nowak, Piotr Paprocki, Jadwiga Petri, Jan Polak, Maria Sadkowska, Teresa Skałacka-Wilkosz, 

Paweł Stanisz, Anna Stwora, Leszek Szymula, Rafał Wąsala, 

Anan Wiktorowska, Zbigniew Wołkowicz, Anna Woszczek, Izabela Zachariasz,

37

189

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Dzieła mistrzów" - wystawa trzecia

Jadwiga Adamczewska, Michał Bałda, Grzegorz Bartoń, Janina Bruzda, 

Ewa Cisłowska, Ewa Cybelska, Arkadiusz Domek, Michał Garstka, Katarzyna Hytroś, Stanisław Kapusta, Michał Bodzek, Mirosław Kudłacz, Bogdan Puszko, Marek Rajter, Feliks Reza, Małgorzata Róg, Piotr Kurdziel, 

Krzysztof  Kwiatkowski, Barbara Łozowska, Jacek Makowiec, 

Katarzyna Matejas, Anan Mazurek, Kamil Mroczkowski, Mateusz Musiał, Sławomi Olszak, Robert Piecuch, Janusz Piekorz, Joanna Skrzypek, Małgorzata Syrek, Łukasz Szaluś, Igo Szczepańskli, Konrad Szymański, Małgorzata Śniadkowska, Marcin Toboła, Ludmiła Utikal, 

Tomasz Wyjadłowski

38

190

Kraków - Galeria Stańczyk

"Dzieła mistrzów" - wystawa czwarta

"Malarstwo XIX i XX wieku"

Iwona Adamkiewicz, Marek Barański, Władysław Bielski, Jolanta Borzemska, Edward Chmielak, Maria Chmura, Anna Draguła, Józef Faber, Karol Filo, Krystyna Gandor, Michał Garstka, Jadwiga Gil, Jadwiga Godzik, 

Barbara Grzegorz, Teodora Holesz, Aleksandra Holisz, Michał Justycki, Elżbieta Kaczmarek, Elżbieta Kielar, Halina Kobak-Prusek, Janusz Kolbusz, Edyta Kozub, Elżbieta Kuchta, Łucja Kula, Jadwiga Lewińska, Roman Likus, Urszula Łagocka-Kowol, Stanisław Łakomski, Jacek Makowiec, 

Ryszard Mazurkiewicz, Andrzej Mędrek, Lech Mędrek, Izabela Mindowicz, Maria Mróz, Maria Zdzisława Mróz, Aleksander Nowak, 

Danuta Orzechowska-Babel, Jadwiga Patykiewicz, Andrzej Paździch, 

Krystyna Piejko, Jerzy Piszczek, Adam Pochopień, Jan Prusek, Marta Ryba, Jacek Sadlik, Ewelina Satława, Weronika Sklizmont, Józef Stachnik, 

Jadwiga Starczyńska, Irena Szwałko, Alicja Szymczaqk, Tomasz Ślęk, 

Zygmunt Tomanek, Cecylia Turowska, Małgorzata Wilk, 

Andrzej Maria Witkowski, Henryk Żarski

39

191

Pecs (Węgry)

Wystawa z kolekcji

Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Bogusław Andrasz, Wiesław Drynda, Karol Filo, Michał Garstka, 

Andrzej Grygielewicz, Ewa Herniczek, Krzysztof Jagoda, Justyna Kieresińska, Władysława Kozik,  Paweł Krężołek, Elżbieta Krycha, Elżbieta Kuchta, 

Ryszard Kustrzyński, Leszek Lesniowski, Hanan Łojewska, Piotr Matuszek, Maria Zdzisława Mróz, Aleksander Najda, Jan Niemiec, Bogusława Ochnio, Jarosław Orłowski, Andzrej Paździch, Alojzy Piątkowski, Jadwiga Starczyńska, Elżbieta Szews, Małgorzata Śliwińska,

40

192

Ter Wilgen (Belgia)

 

Jan Niemiec, Stanisław Kmiecik, Justyna Kieresińska, Ewa Herniczek, 

Jadwiga Godzik, Maria Zdzisława Mróz

41

193

Kraków - Galeria Stańczyk

"Lanckorona 2001"

Wystawa poplenerowa

42

194

Kraków - Galeria Stańczyk

20 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych

"Wieś polska"

Maria Zdzisława Mróz

43

195

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR, ul. Kanonicza 1

"Dzieła mistrzów" - wystawa piąta

Sława Bednarczyk, Tadeusz Bednarek, Stanisław Białas, Krzysztof Borkowski, Katarzyna Cichoń, Ewa Cisławska, Alicja Czajka, Stefan Filipczak, 

Anna Frankowicz, Grzegorz Gawryło, Urszuka Góra, Iwona Gryz, Katarzyna Gryz, Jolanta Kielech, Ryszard Kimel, Władysława Kozik, Andrzej Kuzior, Anna Lewandowska, Barbara Łozowska, Tomasz Matejko, Tomasz Mazur, Witold Michałowski, Marek Milniczuk, Lucyna Pajączkowska, Danuta Piech, Ryszard Podgórski, Aneta Popadyniec, Krzysztof Postzrech, Danuta Sałaja, Grzegorz Sarnecki, Wiesława Soból, Danuta Stoch, Andrzej Szewczyk, Mariusz Tracz, Tomasz Wąsik, Małgorzata Wiśniewska

44

196

Kraków - Galeria Stańczyk

"Zimowe krajobrazy"

Wystawa z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

2002

1

197

Kraków - Galeria Stańczyk

"Spotkania"

Środowiskowy Dom Samopomocy VITA; Beata Maj, Anna Woszczek

2

198

Kraków - Galeria Stańczyk

"Moje malarstwo przełomu wieków"

Maria Baran

3

199

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR,

ul. Kanonicza 1

"Zabytki Wieliczki" - wystawa poplenerowa "II Międzynarodowego Pleneru Artystów Niepełnosprawnych "Zabytki Wieliczki"

Bogusław Andrasz, Agata Baran, Maria Baran, Sława Bednarczyk, 

Krystyna Bińkowska, Stanisława Bolesławska, Joanna Borkowska, 

Stanisław Daniłoś, Wiesław Drynda, Piotr Dudek, Józef Faber, Stefan Filipczak, Danuta Giergun, Krystyna Gniewek, Urszula Góra, Zbigniew Gubała, Stanisława Habrat, Ewa Herniczek, Teodora Holesz, Arkadiusz Jastrzębski, Justyna Kieresińska, Władysława Kozik, Adam Kozłowski, Elżbieta Krycha, Nela Krzewniak, Elżbieta Kuchta, Wanda Kusztyb, Helena Licha-Zabranska (Słowacja), Roman Likus, Helena Łącka, Tadeusz Łukasiewicz, 

Wanda Majerczyk, Barbara Marzec, Jan Mazurek, Ryszard Mazurkiewicz, Bogumił Miller, Stanisława Miller, Nikołaj Minczew Milanow (Bułgaria), Maria Zdzisława Mróz, Joanna Najmiec, Jan Niemiec, Aleksander Nowak, 

Ewa Nowak, Joanan Nowak, Jadwiga Petri, Janusz Piekorz, Adama Pochopień, Zofia Pustułka-Kowalczyk, Marek Rajter, Danuta Rawicka, Damian Rebelski, Maria Sadkowska, Krzysztof Sieprawski, 

Alicja Sikora-Żebracka, Józef Stachnik, Jadwiga Starczyńska, 

Sabina Starowicz, Mieczysław Syguła, Julia Syrokomska-Killar, 

Józef Szczypczyk, Helena Szeleźnik, Irena Szwałko, Leszek Szymula, 

Jan Świątek, Aleksandra Tęsny, Zygmunt Tomanek, Henryk Tomaszewicz, Zbigniew Wołkowicz, Regina Zachmurzok, Jan Zawiślan

4

200

Kraków - Galeria Stańczyk

Gobeliny

Jadwiga Konarzewska-Patykiewicz

5

201

Kraków-Galeria Urody Beaty Łyczko,

ul. Rusznikarska 14A

Malarstwo i grafika

Justyna Kasprzyk

6

202

Kraków - Galeria Stańczyk

"21 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

"Pejzaż naturalny"

Wystawa tkaniny Neli Krzewniak oraz ceramiki artystycznej uczniów 

Zespołu Szkół Ceramiczno-Elektrycznych w Gliwicach

7

203

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR, ul. Kanonicza 1

Malarstwo

Jadwiga Naparzewska

8

204

Kraków - Galeria Stańczyk

"Kraków w malarstwie"

Wystawa prac Justyny Kasprzyk oraz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących w Krakowie

9

205

Kraków - Galeria Stańczyk

"Tkanina życia II"

Tadeusz Łukasiewicz Tigran

10

206

Kraków - Galeria Stańczyk

Akwarele

Jan Stopczyński

11

207

Kraków - Centrum Sztuki Współczesnej BUNKIER SZTUKI, pl. Szczepański 3A

VII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych

Wojciech Bachleda- Żołnierczyk, Thomas Barron (Irlandia), Urszula Bełech, Lidia Berezowska, Tomasz Besztocha, Ireneusz Betlewicz, Barbara Biharowa (Słowacja), Mikołaj Blachowski, Krystyna Błachewicz, Roman Borovica (Słowacja), Beata Bukowska, Adam Burianek (Słowacja), Sebastian Cegielski, Piotr Cwojda, Małgorzata Dadej, Paweł Dolniak, Stanisław Dutkiewicz, Zbigniew Dworakowski, Eliza Dąbrowska, Anna Feliks, Krzysztof Gierej, 

Rafał Gil, Jerzy Godawski, Jan Gołda, Iwona Goryl,  Krzysztof Groenweld, Barbara Guzik, Małgorzata Hajdyś, Irena Hull, Piotr Iwanowski, 

Renata Jagielska, Artur Jakiel,  Paweł Kądziołka, Alina Kilanowska, 

Adam Kirchner, Mariusz Kowalski, Agnieszka Koziej, Agnieszka Król, Stanisława Król, Gabriel Kułach, Lech Kwapiszewski, Jozko Lakatos (Słowacja), Mirosław Latawiec, Paweł Lewandowski, Bogumił Machnikowski, Jarosław Makowiec, Igor Maliszewski, Zbigniew Martyn, George McCutcheon (Irlandia), Adam Mickiewicz, Niokolay Milanow Minzcew (Bułgaria), 

Martyna Morawiec, Michał Nowak, Dariusz Olak, Sławomir Olszewski, 

Bartosz Paczos, Tomasz Paliusiński, Sylwester Pieczak, Mariusz Połeć, 

Marcin Robaczewski, Peter Slama (Słowacja), Grażyna Sopiela, 

Marcin Sroślak, Antoni Staszel, Marek Strzoda, Dana Sykorova (Słowacja), Elżbieta Świętosławska, Mariusz Tracz, Anna Wasilewska, Alicja Wądrzyk, Mirosława Weichert, Maria Wołczyńska, Dawid Zębik, Jolanta Ziewiec, Ewelina Zięć, Grzegorz Żurawicz,

12

208

Kraków - Galeria Stańczyk

VII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych - wystawa 1

Jeani Anderton (Anglia), Tomasz Biłas, Tomasz Bliźniak, Krzysztof Borkowski, Jolanta Borzemska, Anna Chudecka, Adam Dedecjus, Stanisław Domagała, Marek Dziatkowiec, Józef Faber, Stefan Filipczak, Paweł Grzegorczyk, Stanisława Iskierka, Krzysztof Jagoda, Peter Jarabak (Słowacja), 

Elżbieta Kaczmarek, Andrzej Koprowski, Agnieszka Korowaj, 

Magadalena Kubala, Urszula Łagocka-Kowol, Adam Malinowski, 

Dorota Mrowczyk, Bogusława Ochnio, Marcin Ołdyński, Jane Roberts (Anglia), Sławomir Sadowski, Krzysztof Sęk, Teresa Skałacka-Wilkosz, 

Barbara Skiba, Piotr Smołka, Andrzej Sołtysiak, Zbigniew Szklarczyk, 

Artur Scvhwarcberg, Zofia Świdrak, Elżbieta Tal, Monika Targosz, 

Franciszek Tetłak, Artur Wojtyś, Krzysztof Zawistowski, 

Wojciech Żołnierczyk   

13

209

Kraków - Galeria Stańczyk

VII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych - wystawa 2

Maria Baran, Sława Bednarczyk, Halina Bujak, Aino Cajanus (Finlandia), Tomasz Charchut, Janusz Chodecki, Iwona Cybruk, Agniszka Czyż, 

Daniel Gołąbek, Domicela Górecka, Zbigniew Haraś, Maria Kącka, 

Halina Kobak-Prusek, Bogdan Kotas, Czesława Kuś, jarosław Magdziarz, Weronika Matusewicz, Maria Zdzisława Mróz, Michał Mudryk, 

Joanna Najmiec, Jadwiga Naparzewska, Marek Nowak, Donata Olszewska, Robert Paliman, Robert Patora, Marcin Piątek, Jan Prusek, Zofia Pustułka, Maria Sadkowska, Piotr Sanik, Krzysztof Sieprawski, Andrzej Siwiec, 

Józef Stachnik, Sławomir Tkaczyk, Wilhem Wieja, Ewa Wikberg (Szwecja), Zbigniew Wołkowicz, Leopold Woźny

14

210

Kraków - Centrum Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych Moliere, ul. Szewska 4

VII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych

Władysław Bielski, Piotr Dudek, Jerzy Galos, Danuta Garbarz, 

Teodora Holesz, Jarosław Kasperydus, Tomasz Kącki, Elżbieta Krycha, 

Helena Łącka, Rita Martin (Niemcy), Ryszard Mazurkiewicz, Maria Mróz, 

Jan Niemiec, Jerzy Piszczek, Sławomir Pyła, Michał Safulera, 

Grzegorz Sienkiewicz, Mieczysław Syguła, Zenon Świetlikowski, 

Daniel Truszkowski

15

211

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

VII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych

Iwona Adamkiewicz, Waldemar Ancypo, Janusz Błasiak, Beata Bogacz, Krzysztof Dąbrowski, Andrzej Flaga, Bogdan Frącz, Michał Garstka, 

Marta Idźkowska, Katarzyna Iwanicka, Piotr Januszko, Renata Jarosińska, Barbara Jodłowska, Michał Justycki, Waldemar Kasprzak, Dariusz Kieler, Tomasz Król, Magdalena Makolus, Jarosław Marciniak, Adnieszka Matak, Michał Matelowski, Piotr Matusiak, Elżbieta Mazur, Rafał Mazurkiewicz, Dominika Mendel, Katarzyna Mentel, Wiesław Muśko, Dariusz Olszowik, Jarosław Pikus, Damian Rebelski, Feliks Reza, Jan Sawicki, Andrzej Skupień, Anna Stwora, Zenon Szczepańczyk, Przemysław Świętochłowski, Maria Teper, Ewa Wiśniewska, Jacek Zdanowski, Piotr Żyliński

16

212

Wieliczka - podziemna ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

"Podziemia Wieliczki i Bochni" – wystawa poplenerowa    

"III Międzynarodowego Pleneru Artystów Niepełnosprawnych "Zabytki Wieliczki"

Marek Anczyk, Zdzisława Bajcer-Bania, Maria Baran, Sława Bednarczyk, Władysłąw Bielski, Tomasz Bilas, Adam Blok, Frantisek Bowgilaj (Słowacja), Roman Buchta, Stanisław Daniłoś, Wiesław Drynda, Piotr Dudek, 

Jadwiga Dzierżanowska, Stefan Filipczak, Danuta Giergun, Stanisława Hamrat, Emilia Hanuuirkovr (Słowacja), Barbara Karbowiak, Jarosław Kleban, Piotr Kocik, Adam Kozłowski, Elżbieta Krycha, Agnieszka Lisiakiewicz, 

Helena Łącka, Krzysztof Łojek, Beata Maj, Jan Mazurek, 

Ryszard Mazurkiewicz, Dominika Mendel, Maria Zdzisława Mróz, 

Joanna Najmiec, Jan Niemiec, Agata Nowak, Ewa Nowak, 

Jadwiga Patykiewicz, Jerzy Piszczek, Mariusz Połec, Zofia Pustułka, 

Maria Sadkowska, Martin Słabej, Józef Stachnik, Stanisław Stożek, 

Leszek Szymula, Monika Targosz, Elżbieta Walinowicz, Bernadeta Wawrzyniak, Barbara Wiejowska, Małgorzata Wilk, Dorota WŁodarzcyk, Zbigniew Wołkowicz, Anna Woszczek, Regina Zachmurzok, Jarmila Zubajovr (Słowacja), Henryk Żarski

17

213

Kraków - Galeria Stańczyk

VII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych - wystawa 3

Alfreda Barańska, Adam blok, Barbara Całus, Stanisław Daniłoś, Beata Farnik, Krystian Foltyniewicz, Włądysław Gałka, Jacek Gąska, Danuta Giergun, 

Horst Hallans, Tadeusz Jackowicz-Korczyński, Justyna Kasprzyk, 

Krystyna Kornecka, Elżbieta Kuchta, Lidia Lewandowska, Zbigniew Lissowski, Jerzy Maciążek, Bogdan Markowski, Irena Ociepka, Jerzy Orłowski, 

Marek Rajter, Renata Rosiek, Jadwiga Starczyńska, Remigiusz Stefaniak, Irena Szwałko, Anna Szymańska, Alicja Szymczak, Ludmiła Utikal, 

Zaza Wilczewska, Henryk Żarski

18

214

Kraków - Galeria Stańczyk

"Malowane ustami"

Jerzy Galos

19

215

Kraków - Galeria Stańczyk

"Wiara a sztuka"

Stanisław Białas, Stanisław Chraca, Zofia Garbaczewska-Pawlikowska, 

Justyna Kasprzyk, Halina Kobak-Prusek, Elżbieta Krycha, Ryszard Kustrzyński, Witold Milczarek, Jan Niemiec, Jan Prusek, Damian Rebelski, Wiera Rudź, Barbara Skiba, Jadwiga Starczyńska, Henryk Żarski,

20

216

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Rzeźba i malarstwo

Marek Anczyk, Wiesław Drynda

21

217

Kraków - Galeria Stańczyk

"23 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

"Plenery, plenery...(Wola Justowska - Kraków, Chotowa, Pustkowo, Miękinia)"

Teodora Holesz, Justyna Kieresińska, Helena Łącka, Maria Mróz, Maria Baran, Sława Bednarczyk, Adam Blok, Urszula Tatrzańska, Stanisława Bolesławska, Stanisław Daniłoś, Kazimierz Masłowski, Józef Szczypczyk, Leszek Szymula, Adam Kozłowski, Apolonia Ptak, Jan Stopczyński

22

218

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Leszek Szymula

23

219

Kraków - Galeria Stańczyk

"Wspólna wystawa"

Ewa Herniczek Justyna Kieresińska, Katarzyna Renata Paciorek

24

220

Kraków - Galeria Autorska

Bronisława Chromego

Park Decjusza

"W parku Decjusza" - wystawa poplenerowa

Maria Baran, Sława Bednarczyk, Adam Blok, Stanisława Bolesławska, Satnisław Daniłoś, Jan Depta, Zofia Garbaczewska-Pawlikowska, Jerzy Galos, Jadwiga Godzik, Teodotra Holesz, Helena Łącka, Adam Kozłowski,

Kazimierz Masłowski, Ryszard Mazurkiewicz, Jan Niemiec, 

Ewa Hajdukliewicz-Nowak, Bogusława Ochnio, Antoni Pudelski, 

Maria Sadkowska, Jadwiga Starczyńska, Jan Stopczyński, Józef Stachnik, 

Józef Szczypczyk, Leszek Szymula, Maria Wołczyńska

25

221

Kraków - Galeria Stańczyk

"Obrazy Małopolski" - wystawa pokonkursowa

konkursu na kartkę pocztową

Maria Baran, Agata Baran, Sława Bednarczyk, Irena Bełtowska, 

Władysław Bielski, Krzysztof Borkowski, Adam Brożek, Elżbieta Bugno, Krzysztof Ciarach, Barbara Czachor, Daniel Czapka, Jan Depta, 

Zbigniew Dworakowski, Bożena Florek, Jezry Galos, Danuta Giergun, 

Iwona Goryl, Rafał Guzik, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Teodora Holesz, 

Lidia Honkisz, Wojciech Jarocki, Arkadiusz Jastrzębski, Angelika Kaim, 

Zenon Kmak, Magdalena Kończewska, Bożena Kołacz, Piotr Kurdziel, Katarzyna Kwiatkowska, Marianna Machlowska, Ryszard Mazurkiewicz, Andrzej Mechliński, Edyta Mika, Jarosław Milkowski, Maria Zdzisława Mróz, Jan Niemiec, Krzysztof Nietubyć, Sławomir Olszak, Sławomir Olszewski, Barbara Palkaj, Ludwik Parcheniak, Gabriela Piskor, Magdalena Podgórny, Mariusz Połeć, Maciej Postawa, Beata Rodowicz, Janusz Ruszel, 

Mariusz Rutkowski, Maria Sadkowska, Ewa Sawera, Krzysztof Sieprawski, Agnieszka Sito, Teresa Skałacka-Wilkosz, Krzysztof Skórski, Wiesława Soból, Rafał Sosin, Józef Stachnik, Jadwiga Starczyńska, Edyta Stochel, 

Zofia Świdrak, Leszek Szymula, Alicja Wądrzyk, Renata Wertelska, 

Rafał Wierzbicki

26

222

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Zofia Pustułka-Kowalczyk

27

223

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR,

ul. Kanonicza 1

VII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych

Wojciech Bachleda- Żołnierczyk, Thomas Barron (Irlandia), Urszula Bełech, Lidia Berezowska, Tomasz Besztocha, Ireneusz Betlewicz, Barbara Biharowa (Słowacja), Mikołaj Blachowski, Krystyna Błachewicz, Roman Borovica (Słowacja), Beata Bukowska, Adam Burianek (Słowacja), Sebastian Cegielski, Piotr Cwojda, Małgorzata Dadej, Paweł Dolniak, Stanisław Dutkiewicz, Zbigniew Dworakowski, Eliza Dąbrowska, Anna Feliks, Krzysztof Gierej, 

Rafał Gil, Jerzy Godawski, Jan Gołda, Iwona Goryl,  Krzysztof Groenweld, Barbara Guzik, Małgorzata Hajdyś, Irena Hull, Piotr Iwanowski, 

Renata Jagielska, Artur Jakiel,  Paweł Kądziołka, Alina Kilanowska, 

Adam Kirchner, Mariusz Kowalski, Agnieszka Koziej, Agnieszka Król, Stanisława Król, Gabriel Kułach, Lech Kwapiszewski, Jozko Lakatos (Słowacja), Mirosław Latawiec, Paweł Lewandowski, Bogumił Machnikowski, Jarosław Makowiec, Igor Maliszewski, Zbigniew Martyn, George McCutcheon (Irlandia), Adam Mickiewicz, Niokolay Milanow Minzcew (Bułgaria), 

Martyna Morawiec, Michał Nowak, Dariusz Olak, Sławomir Olszewski, 

Bartosz Paczos, Tomasz Paliusiński, Sylwester Pieczak, Mariusz Połeć, 

Marcin Robaczewski, Peter Slama (Słowacja), Grażyna Sopiela, 

Marcin Sroślak, Antoni Staszel, Marek Strzoda, Dana Sykorova (Słowacja), Elżbieta Świętosławska, Mariusz Tracz, Anna Wasilewska, Alicja Wądrzyk, Mirosława Weichert, Maria Wołczyńska, Dawid Zębik, Jolanta Ziewiec, Ewelina Zięć, Grzegorz Żurawicz,

28

224

Kraków - Galeria Stańczyk

"Kraków - Boże Narodzenie - Choinka"

Maria Baran, Władysław Bielski, Adam Blok, Krzysztof Ciarach, 

Andrzej Grygielewicz, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Halina Kobak-Prusek, Kazimierz Masłowski, Ryszrad Mazurkiewicz, Bernadeta Milewska, 

Jan Niemiec, Jan Prusek, Zofia Pustułka, Maria Sadkowska, Dorota Satoła, 

Jan Stopczyński, Barbara Szalak, Joanna Szymków, Leszek Szymula, 

Maria Wołczyńska

2003

1

225

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Józefa Łaciak

2

226

Kraków - Galeria Stańczyk

"Wspomnienie lata"

Janina Berdak

3

227

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Rekomendacja Profesora Wiktora Zina

Danta Garbarz

4

228

Kraków - Galeria Stańczyk

"Kobiety w kopiach dzieł mistrzów”

Wystawa z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

5

229

Kraków - Galeria Stańczyk

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Konarach

6

230

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR,

ul. Kanonicza 1

"25 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Wystawa z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

7

231

Kraków - Galeria Stańczyk

"Wystawa wielkanocna"

Wystawa z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

8

232

 

"25 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Sława Bednarczyk

9

233

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

Malarstwo

Jan Stopczyński

10

234

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Warsztat Terapii Zajęciowej Krakowskiego Centrum Rehabilitacji

11

235

Kraków - Akademia Ekonomiczna

"Wspólna wystawa"

Ewa Herniczek, Justyna Kieresińska

12

236

Kraków Pałac Sztuki

Plac Szczepański

"Europejska wystawa malarstwa artystów niepełnosprawnych"

Jeani Anderton, Thomas Barron (Irlandia), Kiymet Benita Bock (Niemcy), Aino Cajanus (Finlandia), Florival Augusto Matos Candelas (Portugalia), 

Olga Efthymiadou (Grecja), Sinead Fahy (Irlandia), Anan Feliks, Krzysztof Gierej, Iwona Goryl, Małgorzata Hajdyś, Hans Hartman (Holandia), 

Anabela Marthino Henrigues (Portugalia), Peter Jarabak (Słowacja), 

Katja Laakso-Leppanen (Finlandia), Antje Lahusen (Niemcy), 

Larsen Ronne Leif (Dania), Helena Licha-Zabranska (Słowacja), 

Filip Kearney (Irlandia), Adam Kirchner, Katarina Maliani (Grecja), 

Anthony Manning (Irlandia), Rita Martin (Niemcy), Nikołaj Milanow Minczew (Bułgaria), Arie Noordyk (Holandia), Hanna Orlof (Dania), Andrew Pike, 

G. J. von Pol (Holandia), Joao Viktor Baiao Narciso Pratas (Portugalia), 

Jane Roberts (Anglia), Edo van Rykom (Holandia), Heinz Schops (Niemcy), Panagiota Theodoridou (Grecja), Eva Wikberg (Szwecja), Marini Zapri (Grecja)

13

237

Miękinia - Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny Akademii Górniczo-Hutniczej

"Miękinia 2003"

Maria Baran, Sława Bednarczyk, Justyna Kieresińska, Jadwiga Lewińska, Tadeusz Łukasiewicz, Tereas Skałacka-Wilkosz, Jan Stopczyński, 

Józef Szczypczyk, Leszek Szymula, Urszula Tatrzańska,

14

238

Kraków - Galeria Stańczyk

"Miękinia 2003"

Maria Baran, Sława Bednarczyk, Justyna Kieresińska, Jadwiga Lewińska, Tadeusz Łukasiewicz, Tereas Skałacka-Wilkosz, Jan Stopczyński, 

Józef Szczypczyk, Leszek Szymula, Urszula Tatrzańska,

15

239

Kraków - Urząd Miasta Krakowa

 

Jarosław Barszczewski, Stanisława Bolesławska, Mariusz Ceglarek, 

Aneta Dembska, Wiesław Drynda, Mirela Dziedziech, Karol Filo, Jerzy Galos, Danuta Giergun, Jadwiga Godzik, Ryszard Gogół, Marta Góra, Jan Graczewski, Zbigniew Haraś, Ewa Herniczek, Agnieszka Heydrych, Krzysztof Jagoda, 

Jaga Karkoszka, Jarosław Kasperydus, Justyna Kieresińska, Elżbieta Krycha, Marzena Kot, Agnieszka Kowalewska, Władysława Kozik, Paweł Krężołek, Łucja Kula, Ryszard Kustrzyński, Czesława Kuś, Ryszard Magdziarz, 

Rita Martin (Niemcy), Piotr Matuszek, Marek Mielniczuk, Jan Niemiec, Jarosław Orlowski, Robert Patora, Jerzy Prabucki, Sławomir Sadowski, 

Michał Safulera, Wojciech Samulewicz, Piotr Sanik, Jadwiga Starczyńska, 

Jan Stopczyński, Elżbieta Szews, Leszek szymula, Małgorzata Śliwińska, Agnieszka Ślosarczyk, Danuta Wołkowycka, Leopold Woźny,

Jacek Zdanowski,

16

240

Kraków - Galeria Stańczyk

"Brazylia bliżej" - wystawa fotografii

Katarzyna Renata Paciorek

17

241

Kraków - Muzeum Narodowe

"Dzień otwarty w Muzeum Narodowym" w ramach Tygodnia Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z wzajemnością"

Ewa Herniczek, Justyna Kieresińska, Tadeusz Łukasiewicz

18

242

Wieliczka - Kopalnia soli - podziemna ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

"Zamki Kazimierzowskie w Wieliczce i Niepołomicach w twórczości artystów niepełnosprawnych" - wystawa poplenerowa "IV Międzynarodowego Pleneru Artystów Niepełnosprawnych

Jeani Anderton (Anglia), Maria Baran, Alfreda Barańska, Sława Bednarczyk, Władysław Bielski, Krystyna Bińskowska, Adam Blok, Ewa Borowiejska, 

Sue Bott (Anglia), Krzysztof Brożek, Maria Chwastek, Małgorzata Ciszkiewicz, Rafał Czepczyński, Alina Domnicz, Zofia Dryja, Wiesław Drynda, 

Robert Dziedzic, Sylwia Earthy (Anglia), Stefan Filipczak, Karol Filo, 

Zofia Florek-Paszkowska, Iwaona Gąsiorowska, Danuta Giergun, Józef Godyń, Jadwiga Godzik, Urszula Góra, Edyta Góralczyk, Andzrej Haba, 

Teodora Holesz, Ray Jacobs (Anglia), Władysława Janus, Ruth Kaye (Anglia), Tomasz Kącki, Witold Kijowski, Zofia Kopka, Irena Kopta, 

Aleksander Kowalski, Stanisława Król, Elżbieta Krycha, Elżbieta Kuchta, czesława Kuś, Mike Layward (Anglia), Jadwiga Lewińska, 

Urszula Łagocka-Kowol, Helena Łącka, Krzysztof Łojek, Tadeusz Łukasiewicz, Barbara Marzec, Jan Mazurek, Ryszard Mazurkiewicz, Dominika Mendel, Piotr Mroziński, Joanan Najmiec, Jan Niemiec, Andrzej Pawlak, 

Bartosz Pączko, Adam Pochopień, Zofia Pustułka, Tanya Raabe (Anglia), Renata Rosiek, Maria Sadkowska, Dorota Małgozrata Satoła, 

Teresa Skałacka-Wilkosz, Barbara Sobieraj, Józef Stachnik, 

Jadwiga Starczyńska, Barbara Szalak, Krystyna Szpiech, Irena Szwałko, 

Anna Szymaszek, Alicja Szymczak, Leszek Szymula, Zofia Świdrak, 

Monika Targosz, Urszual Tatrzańska, Henryk Tomaszewicz, Joy Tudor (Anglia), Elzbieta Walinowicz, Lidia Wąsat, Sylwia Wąsiołek, 

Barbara Wiejowska, Czesław Włosek, Justyna Wnęk, Maria Wołczyńska, 

Zbigniew Wołkowicz, Danuta Wysoczańska, Regina Zachmurzok, 

Danuta Żegilewicz-Bielańska, Danuta Zemanek, Henryk Żarski

19

243

Kraków - Galeria Stańczyk

Warsztat Terapii Zajęciowej w Śledziejowicach

Alina Domnicz, Józef Godyń, Katarzyna Kiełpińska, Agata Kozioł, 

Cecylia Lech, Jacek Majkowski, Karol Nachlik, Teresa Skorek, 

Krzysztof Stojowski, Joanna Wójtowicz

20

244

Zakopane - Galeria "Stara polana"

"Wystawa twórczości artystów niepełnosprawnych"

Jeani Anderton, Thomas Barron (Irlandia), Kiymet Benita Bock (Niemcy), Aino Cajanus (Finlandia), Florival Augusto Matos Candelas (Portugalia), Sinead Fahy (Irlandia), Anan Feliks, Krzysztof Gierej, Iwona Goryl, Małgorzata Hajdyś, Hans Hartman (Holandia), Anabela Marthino Henrigues (Portugalia), Peter Jarabak (Słowacja), Katja Laakso-Leppanen (Finlandia), Antje Lahusen (Niemcy), Larsen Ronne Leif (Dania), Helena Licha-Zabranska (Słowacja), Filip Kearney (Irlandia), Adam Kirchner, Katarina Maliani (Grecja), Anthony Manning (Irlandia), Rita Martin (Niemcy), Nikołaj Milanow Minczew (Bułgaria), Arie Noordyk (Holandia), Andrew Pike, 

G. J. von Pol (Holandia), Joao Viktor Baiao Narciso Pratas (Portugalia), 

Jane Roberts (Anglia), Edo van Rykom (Holandia), Heinz Schops (Niemcy), 

Panagiota Theodoridou (Grecja), Eva Wikberg (Szwecja), 

Marini Zapri (Grecja)

21

245

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"Podziemia Wieliczki i Bochni" - wystawa poplenerowa  

"III Międzynarodowego Pleneru Artystów Niepełnosprawnych "Zabytki Wieliczki"

Marek Anczyk, Zdzisława Bajcer-Bania, Maria Baran, Sława Bednarczyk, Władysłąw Bielski, Tomasz Bilas, Adam Blok, Frantisek Bowgilaj (Słowacja), Roman Buchta, Stanisław Daniłoś, Wiesław Drynda, Piotr Dudek, 

Jadwiga Dzierżanowska, Stefan Filipczak, Danuta Giergun, 

Stanisława Hamrat, Emilia Hanuuirkovr (Słowacja), Barbara Karbowiak, Jarosław Kleban, Piotr Kocik, Adam Kozłowski, Elżbieta Krycha, 

Agnieszka Lisiakiewicz, Helena Łącka, Krzysztof Łojek, Beata Maj,

Jan Mazurek, Ryszard Mazurkiewicz, Dominika Mendel, 

Maria Zdzisława Mróz, Joanan Najmiec, Jan Niemiec, Agata Nowak, 

Ewa Nowak, Jadwiga Patykiewicz, Jerzy Piszczek, Mariusz Połec, 

Zofia Pustułka, Maria Sadkowska, Martin Słabej, Józef Stachnik, 

Stanisław Stożek, Leszek Szymula, Monika Targosz, Elżbieta Walinowicz, Bernadeta Wawrzyniak, Barbara Wiejowska, Małgorzata Wilk, 

Dorota WŁodarzcyk, Zbigniew Wołkowicz, Anna Woszczek, 

Regina Zachmurzok, Jarmila Zubajovr (Słowacja), Henryk Żarski

22

246

Kraków - Galeria Stańczyk

"Socrealizm"

Maria Baran, Adam Blok, Ewa Borowiejska, Wiesław Drynda, Piotr Dudek, Krystian Foltyniewicz, Heelna Łącka, Kazimierz Masłowski, Jadwiga Mazur, Maria Zdzisława Mróz, Teresa Skałacka-Wilkosz, Dorota Małgorzata Satoła, Urszula Tatrzańska, 

23

247

Kraków - Galeria Stańczyk

Wakacyjna wystawa

Maria Baran, Danuta Giergun, Jadwiga Godzik, Teodoar Holesz, 

Justyna Kieresińska, Elżbieta Krycha, Jan Niemiec,  

Katarzyna Renata Paciorek, Józef Pietrzak, Jadwiga Starczyńska, Jan Stopczyński

24

248

Kraków - Hotel Elektor,

ul. Szpitalna 28

Wystawa malarstwa artystów niepełnosprawnych

Stanisława Bolesławska, Irena Hull, Krzysztof Jagoda, Justyna Kieresińska, Ryszrd Kustrzyński, Kazimierz Masłowski, Jan Niemiec, Bogusława Ochnio, Jerzy Rudnicki, Krystyna Sieraczyńska, Jadwiga Starczyńska, Jan Stopczyński, Leszek Szymula

25

249

Kraków   - Galeria Sztuki Kanonicza 1

"27 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

"Lanckorona 2003" - wystawa poplenerowa

Maria Baran, Sława Bednarczyk, Justyna Kieresińska, Tomasz Poluszyński, Dorota Małgorzata Satoła, Jadwiga Starczyńska, Krystyna Szpiech

26

250

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Stanisława Boleslawska

27

251

Kraków - Galeria Stańczyk

"Jesienne remanenty czyli wspomnienia poplenerowe"

Krystyna Bińkowska, Stanisława Bolesławska, Irena Hull, Zenon Kaczmarzyk, Ryszard Kustrzyński, Ryszard Mazurkiewicz, Jan Niemiec, Bogusława Ochnio, Jerzy Rudnicki, Krystyna Sieraczyńska, Jadwiga Starczyńska, Jan Stopczyński, Kazimierz Wilk

28

252

Kraków - Galeria Stańczyk

"Kolorowy świat z Borzęciczek"

Wystawa prac dzieci specjalnej troski z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Borzęciczkach

29

253

Niepołomice - Zamek

"Zamki Kazimierzowskie w Wieliczce i Niepołomicach w twórczości artystów niepełnosprawnych" - wystawa poplenerowa "IV Międzynarodowego Pleneru Artystów Niepełnosprawnych

Jeani Anderton (Anglia), Maria Baran, Alfreda Barańska, Sława Bednarczyk, Władysław Bielski, Krystyna Bińskowska, Adam Blok, Ewa Borowiejska, 

Sue Bott (Anglia), Krzysztof Brożek, Maria Chwastek, Małgorzata Ciszkiewicz, Rafał Czepczyński, Alina Domnicz, Zofia Dryja, Wiesław Drynda, Robert Dziedzic, Sylwia Earthy (Anglia), Stefan Filipczak, Karol Filo, Zofia Florek-Paszkowska, Iwaona Gąsiorowska, Danuta Giergun, Józef Godyń, Jadwiga Godzik, Urszula Góra, Edyta Góralczyk, Andzrej Haba, Teodora Holesz, Ray Jacobs (Anglia), Władysława Janus, Ruth Kaye (Anglia), Tomasz Kącki, Witold Kijowski, Zofia Kopka, Irena Kopta, Aleksander Kowalski, Stanisława Król, Elżbieta Krycha, Elżbieta Kuchta, czesława Kuś, Mike Layward (Anglia), Jadwiga Lewińska, Urszula Łagocka-Kowol, Helena Łącka, Krzysztof Łojek, Tadeusz Łukasiewicz, Barbara Marzec, Jan Mazurek, Ryszard Mazurkiewicz, Dominika Mendel, Piotr Mroziński, Joanan Najmiec, Jan Niemiec, Andrzej Pawlak, Bartosz Pączko, Adam Pochopień, Zofia Pustułka, Tanya Raabe (Anglia), Renata Rosiek, Maria Sadkowska, Dorota Małgozrata Satoła, Teresa Skałacka-Wilkosz, Barbara Sobieraj, Józef Stachnik, Jadwiga Starczyńska, Barbara Szalak, Krystyna Szpiech, Irena Szwałko, Anna Szymaszek, Alicja Szymczak, Leszek Szymula, Zofia Świdrak, Monika Targosz, Urszual Tatrzańska, Henryk Tomaszewicz, Joy Tudor (Anglia), Elzbieta Walinowicz, Lidia Wąsat, Sylwia Wąsiołek, Barbara Wiejowska, Czesław Włosek, Justyna Wnęk, Maria Wołczyńska, Zbigniew Wołkowicz, Danuta Wysoczańska, Regina Zachmurzok, Danuta Żegilewicz-Bielańska, Danuta Zemanek, Henryk Żarski

30

254

Bochnia

"Europejska kolekcja prac twórców niepełnosprawnych"

 w ramach

"V Jubileuszowego Dnia Osób Niepełnosprawnych"

Jeani Anderton, Thomas Barron (Irlandia), Kiymet Benita Bock (Niemcy), Aino Cajanus (Finlandia), Florival Augusto Matos Candelas (Portugalia), Sinead Fahy (Irlandia), Anan Feliks, Krzysztof Gierej, Iwona Goryl, Małgorzata Hajdyś, Hans Hartman (Holandia), Anabela Marthino Henrigues (Portugalia), Peter Jarabak (Słowacja), Katja Laakso-Leppanen (Finlandia), Antje Lahusen (Niemcy), Larsen Ronne Leif (Dania), Helena Licha-Zabranska (Słowacja), Filip Kearney (Irlandia), Adam Kirchner, Katarina Maliani (Grecja), Anthony Manning (Irlandia), Rita Martin (Niemcy), Nikołaj Milanow Minczew (Bułgaria), Arie Noordyk (Holandia), Andrew Pike, 

G. J. von Pol (Holandia), Joao Viktor Baiao Narciso Pratas (Portugalia), 

Jane Roberts (Anglia), Edo van Rykom (Holandia), Heinz Schops (Niemcy), Panagiota Theodoridou (Grecja), Eva Wikberg (Szwecja), Marini Zapri (Grecja)

31

255

Kraków - Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza", ul. Reymonya 18

 

 

32

256

Kraków - Galeria Stańczyk

"Kraków-Boże Narodzenie-Choinka"

Wystawa z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

2004

1

257

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa ikon

Zofia Garbaczewska-Pawlikowska

2

258

Kraków - Galeria Stańczyk

"Podstawy wiedzy plastycznej w oparciu o kulturę ludową Bieżanowa"

Agnieszka Ankiel, Anna Ankiel, Sława Bednarczyk, Franciszek Dulba, 

Renata Godawska, Teresa Gibczyńska, Jadwiga Lewińska, Irena Murye, Mariusz Madej, Urszula Olszowska, Katarzyna Przybyłowicz, Sabina Pracuch, Małgorzata Radecka, Krystyna Szpiech, Aleksandra Suława, Dorota Satoła, Marek Trzeciak, Maria Wołczyńska, Wanda Wilk, Maria Wilkoń, 

Leszek Szymula

3

259

Kraków - STUBA Bratniej Pomocy Akademickiej im. św Jana z Kęt "Cantianum"

, ul. św. Anny 11

"Europejska wystawa malarstwa artystów niepełnosprawnych"

Jeani Anderton, Thomas Barron (Irlandia), Kiymet Benita Bock (Niemcy), Aino Cajanus (Finlandia), Florival Augusto Matos Candelas (Portugalia), Sinead Fahy (Irlandia), Anan Feliks, Krzysztof Gierej, Iwona Goryl, Małgorzata Hajdyś, Hans Hartman (Holandia), Anabela Marthino Henrigues (Portugalia), Peter Jarabak (Słowacja), Katja Laakso-Leppanen (Finlandia), Antje Lahusen (Niemcy), Larsen Ronne Leif (Dania), Helena Licha-Zabranska (Słowacja), Filip Kearney (Irlandia), Adam Kirchner, Katarina Maliani (Grecja), Anthony Manning (Irlandia), Rita Martin (Niemcy), 

Nikołaj Milanow Minczew (Bułgaria), Arie Noordyk (Holandia), Andrew Pike, G. J. von Pol (Holandia), Joao Viktor Baiao Narciso Pratas (Portugalia),

Jane Roberts (Anglia), Edo van Rykom (Holandia), Heinz Schops (Niemcy), Panagiota Theodoridou (Grecja), Eva Wikberg (Szwecja), Marini Zapri (Grecja)

4

260

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa fotografii

Grażyna Maria Kukurba

5

261

Kraków - Sala wystawowa "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

Wystawa prac krakowskich stypendystów Zwiazku Artystów Malujących Ustami i Nogami

Józefa Łaciak, Jerzy Galos

6

262

Kraków - Galeria Stańczyk

"Kobietą być"

Sława Bednarczyk

7

263

Kraków - Akademia Wychowania Fizycznego - Polskie Towarzystwo Fizjoterapii oddział Małopolska

"Europejska wystawa malarstwa artystów niepełnosprawnych"

Jeani Anderton, Thomas Barron (Irlandia), Kiymet Benita Bock (Niemcy), Aino Cajanus (Finlandia), Florival Augusto Matos Candelas (Portugalia), Sinead Fahy (Irlandia), Anan Feliks, Krzysztof Gierej, Iwona Goryl, Małgorzata Hajdyś, Hans Hartman (Holandia), Anabela Marthino Henrigues (Portugalia), Peter Jarabak (Słowacja), Katja Laakso-Leppanen (Finlandia), Antje Lahusen (Niemcy), Larsen Ronne Leif (Dania), Helena Licha-Zabranska (Słowacja), Filip Kearney (Irlandia), Adam Kirchner, Katarina Maliani (Grecja), Anthony Manning (Irlandia), Rita Martin (Niemcy), 

Nikołaj Milanow Minczew (Bułgaria), Arie Noordyk (Holandia), Andrew Pike, G. J. von Pol (Holandia), Joao Viktor Baiao Narciso Pratas (Portugalia), 

Jane Roberts (Anglia), Edo van Rykom (Holandia), Heinz Schops (Niemcy), Panagiota Theodoridou (Grecja), Eva Wikberg (Szwecja), Marini Zapri (Grecja)

8

264

Kraków - Galeria Stańczyk

"Moje pasje"

Dorota Małgorzata Satoła

9

265

Wieliczka - Kopalnia soli - podziemna ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

"Światło w podziemiach"

Alfreda Barańska, Adam Blok, Stanisława Bolesławska, 

Barbara Bujas-Szozda, Stanisław Daniłoś, Józef Faber, Krystyna Gniewek, Jadwiga Godzik, Beata Kaczmarczyk, Danuta Kowalska, Elżbieta Krycha, Kazimierz Masłowski, Dominika Mendel, Jan Niemiec, Aleksander Nowak, Andrzej Pawlak, Jadwiga Petri, Zofia Pustułka, Janina Rodzoń, Iwona Sasiuk, Bogumiła Siewarga, Teresa Skałacka -Wilkosz, Janusz Skiba, Józef Stachnik, Jadwiga Starczyńska, Jan Stopczyński, Władysław Szelest, Jerzy Szindler, Leszek Szymula, Monika Targosz, Zbigniew Wołkowicz, Henryk Żarski

10

266

Kraków - Dom Kultury Kolejarza,

ul. św. Filipa 6

"A to Polska właśnie..." - wystawa pejzaży i zabytków polskich

Janina Berdak, Maciej Charyszyn, Justyna Kasprzyk, Rafał Lipiński, 

Witold Michałowski, Witold Milczarek, Krzysztof Miłoń, Mikołaj Nizio, Bogusława Ochnio, Andrzej Pawlak, Lidia Sawczuk

11

267

Kraków - Centrum Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych Moliere, ul. Szewska 4

"29 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Nikołaj Minczew Milanow

12

268

Kraków - Galeria Stańczyk

"29 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Maria Baran, Janina Berdak, Stanisława Bolesławska, Jadwiga Godzik, Bogdan Grzywa, Ewa Hajdukiewicz Nowak, Ewa Herniczek, Teodora Holesz, Justyna Kasprzyk, Justyna Kieresińska, Elżbieta Krycha, Kazimierz Masłowski, Ryszard Mazurkiewicz, Maria Zdzisława Mróz, Jan Niemiec, 

Maria Sadkowska, Krystyna Sieraczyńska, Józef Stachnik, 

Jadwiga Starczyńska, Jan Stopczyński

13

269

Kraków - Galeria Stańczyk

"Nostalgia"

Roman Likus

14

270

Kraków - Rynek Główny

Festiwal "Kocham Kraków z wzajemnością"

 

15

271

Niemcy - Norymberga - Gemeinschaftshaus Kultur in Langwasser

Wystawa krakowskich artystów

Bogusław Andrasz, Maria Baran, Sława Bednarczyk, Adam Blok, 

Stanisława Bolesławska, Stanisław Daniłoś,  Danuta Garbarz, Jadwiga Godzik, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Ewa Herniczek, Justyna Kieresińska, 

Adam Kozłowski, Roman Likus, Tadeusz Łukasiewicz-Tigran, 

Kazimierz Masłowski, Maria Zdzisława Mróz, Jan Niemiec, 

Aleksander Nowak, Bogusława Ochnio, Katarzyna Renata Paciorek, 

Jadwiga Petri, Mariusz Połeć, Dotrota Małgorzata Satoła, Jóżef Szczypczyk, Jan Stopczyński, Krystyna Szpiech, Leszek Szymula, Maria Wołczyńska

16

272

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR, ul. Kanonicza 1

"30 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Wystawa z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

17

273

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Halina Kobak-Prusek, Jan Prusek

18

274

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Krystyna Szlaga

19

275

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Wystawa z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

20

276

Kraków - Sala wystawowa "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

Malarstwo

Adam Blok

21

277

Wieliczka - Kopalnia soli - podziemna ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

"Zamki Wieliczki i Nowego Wiśnicza w twórczości

artystów niepełnosprawnych"

Bogusław Andrasz, Maria Baran, Alfreda Barańska, Grzegorz Batko, 

Sława Bednarczyk, Krystyna Bińkowska, Stanisława Bolesławska, 

Ewa Borowiejska, Anna Bożek, Honorata Chodur, Piotr Chornikowski, 

Janina Czyżycka, Stanisław Daniłoś,  Piotr Dudek, Wiesław Drynda, 

Robert Dziedzic, Jerzy Dziedzina, Stefan Filipczak, Zofia Florek-Paszkowska, Jerzy Galos, Iwona Gąsiorowska, Józef Godyń, Agnieszka Guzik, 

Stefania Habrat, Teodora Holesz, Renata Janosz, Władysława Janus, 

Andrzej Jaworski, Ireneusz Kamiński, Elżbieta Kania, Justyna Kieresińska, Magdalena Kruszyna, Elżbieta Krycha, Elżbieta Kuchta, Roman Likus, Tadeusz Łukasiewicz-Tigran, Marianna Machlowska, Andrzej Majkowski, 

Rita Martin Haas (Niemcy), Barbara Marzec, Sławoimir Masior, 

Ryszard Mazurkiewicz, Dominika Medel, Zofia Mirek, Maria Zdzisława Mróz, Joanna Najmiec, Jan Niemiec, Aleksander Nowak, Michał Palonek, 

Bartosz Pączko, Adam Pochopień, Antoni Pudelski, 

Hanna Romańska-Tusiewicz, Maria Sadkowaska, Dotrota Małgorzata Satoła, Teresa Skorek, Grażyna Stępniewka - Szynalik, Aleksandra Stopczyńska, 

Jan Stopczyński, Krystyna Szpiech, Zofia Świdrak, Monika Targosz, 

Czesław Włosek, Maria Wołczyńska, Danuta Wysoczańska, 

Danuta Żegilewicz-Bielańska,

22

278

Kraków - Galeria Stańczyk

"31 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Lanckorona 2004

Maria Baran, Danuta Giergun, Jadwiga Godzik, Teodora Holesz, Maria Mróz, Jan Niemiec, Renata Rosiek, Józef Stachnik, Jadwiga Starczyńska, 

Józef Szczypczyk, Leszek Szymula, Maria Wołczyńska

23

279

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR, ul. Kanonicza 1

Akwarele marynistyczne

Jan Stopczyński

24

280

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Warsztat Terapii Zajęciowej, Kraków - Chałupki, ul. Truskawkowa 4

25

281

Kraków - Galeria Stańczyk

"32 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Wystawa z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

26

282

Kraków Pałac Sztuki, Plac Szczepański 4

"VIII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych"

49 prac nagrodzonych zgodnie z katalogiem

27

283

Kraków - Sala wystawowa "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

"VIII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych"

Jarosław Barciak, Elżbieta Barska, Jakub Bielecki, Michał Bobik, 

Sebastian Cegielski, Elżbieta Cepil, Kunberly Chapman, 

Katarzyna Charciarek, Iwona Cybruk, Rafał Czechowicz, Małgorzata Dadej, Marek Dudarewicz, Marcin Fausek, Michał Garstka, Grzegorz Gawryla, 

Robert Grabowski, Patryk Jankowski, Karolina Jarosińska, 

Arkadiusz Jastrzębski, Elżbieta Kaczmarek, Piotr Kant, Waldemar Kasprzak, Monika Komajda, Barbara Kościelny-Bełdowicz, Anna Kozłowska, 

Adam Kuka, Tomasz Kurdziel, Marcin Kusz, Zbigniew Kwiatkowski, Przemysław Maciszewski, Katarzyna Majka, Magadalena Makolus, 

Jarosław Makowiec, Marie-Louise van Laere, Rita Martin Haas, 

Zbigniew Martyn, Piotr Matuszek, Eugeniusz Medoń, Sławomir Mianowicz, Dariusz Mikołajczyk, Agnieszka Nowak, Krzysztof Olejniczak, Marek Olszak, Piotr Paprocki, Agata Pokuta,  Iwona Radziejewska, Marina Raes, 

Marek Rajter, Damian Rebelski, Marcin Robakowski, Iwona Sitko, 

Ryszard Sokołowski, Anna Sowa, Grażyna Stępniewska-Szynalik, 

Marek Strzoda, Barbara Szalak, Sylwia Szuster, Jacek Szwagrzyk, Artur Szwarcberg, Mateusz Świątek, Mariusz Tracz, Marek Turkot, Maria Tutak, Arkadiusz Tyra, Wawrzyniak, Piotr Wolech, Krzysztof Zawistowski, 

Bogdan Zynek, Henryk Żarski,

28

284

Kraków - Galeria Stańczyk

VIII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych

Estera Affa, Sława Bednarczyk, Tomasz Besztocha, Jan Bukowski, 

Stanisław Daniłoś, Julie, Daveenport, Piotr Dudek, Robert Dziedzic, 

Stefan, Filipczak, Janina Filip-Kądziołka, Edyta Fojcik, Iwona Gąsiorowska, Danuta Giergun, Stanisław Gręziak, Ewa Herniczek, Teodora Holesz, 

Anna Kaczmarczyk, Elżbieta Kalinowska, Sylwia Kaliś, Tomasz Kącki, Agnieszka Klak, Janina Kloc, Paweł Kopaczel, Bogusław Kuca, Dorota Kula, jan Kurowski, Rafał Lipiński, Józefa Łaciak, Mariusz Majcher, 

Adam Malinowski, Bogdan Markowski, Jolanta Marszałek, Katarzyna Mentel, Agata Mikoś, Nikolay Minczev Milanov, Maria Morciniec, Maria Mróz, Joanna Najmiec, Andrzej Pazdik, Mariusz Połeć, Przemysław Rozwadowski, Iwona Samol, Małgorzata Sawicka, Teresa Skałacka-Wilkosz, Barbara Skiba, Agnieszka Skomin, Anna Spałek, Waldemar Stolarski, Zbigniew Synowski, Marzena Szarek, Jolanta Szklarska, Stanisław Śliwiński, Monika Targosz, Janusz Tkacz, Bogdan Towarek, Edward Urbański, Grzegorz Wieliczko, 

Artur Wojtyś, Anna Woszczek, Artur Wrona

29

285

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa świąteczna

Warsztaty Terapii Żajęciowej z Rąbienia, Warsztaty Terapii Zajęciowej ze Śledziejowic, Maria Baran, Piotr Chornikowski, Jadwiga Godzik, Danuta Jałocha, Justyna Kieresińska, Maria Sadkowska,

30

286

Kraków - TLK MED u. Cystersów 16

 

Kamil Borowski, Łukasz Dobrzyński, Artur Dołba,  Jezry Galos, 

Tymoteusz Garczyński, Renata Jagielska, Zenon Kaczmarzyk, 

Adam Kowalczyk, Jarosław Latowski, Paweł Lewnadowski, Maria Łudzińska, Marlena Marchelak, Mariusz Rutkowski, Tomasz Szatkowski, 

Mirosława Wejchert, Anita Wend

31

287

Kraków - Małopolskie Centrum Medyczne

ul. Rejtana

 

Aneta Bagier, Jolanta Duławska, Bronisław Grejc, Michał Justycki, 

Marcin Kowalski, Maciej Kwieciński, Anna Lewandowska, 

Michał Robaczewski, Zdzisław Petrus, Jarosław Poczyżnicki, 

Michał Pożarowski, Aneta Popadyniec, Artur Robaczewski, Joanna Skrzypek, Henryk Żarski,   

32

288

Kraków - Klub Pychowice, ul. Tyniecka 47

 

37 prac

2005

1

289

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa fotografii "Cztery pory roku"

Danuta Sękiewicz

2

290

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa prac zebranych

Anna Spałek

3

291

Kraków - Sala wystawowa "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

"Zabytki Wieliczki i Nowego Wiśnicza w twórczości artystów niepełnosprawnych"

Bogusław Andrasz, Maria Baran, Alfreda Barańska, Grzegorz Batko, 

Sława Bednarczyk, Krystyna Bińkowska, Stanisława Bolesławska, 

Ewa Borowiejska, Anna Bożek, Honorata Chodur, Piotr Chornikowski, 

Janina Czyżycka, Stanisław Daniłoś,  Piotr Dudek, Wiesław Drynda, 

Robert Dziedzic, Jerzy Dziedzina, Stefan Filipczak, Zofia Florek-Paszkowska, Jerzy Galos, Iwona Gąsiorowska, Józef Godyń, Agnieszka Guzik, 

Stefania Habrat, Teodora Holesz, Renata Janosz, Władysława Janus,

Andrzej Jaworski, Ireneusz Kamiński, Elżbieta Kania, Justyna Kieresińska, Magdalena Kruszyna, Elżbieta Krycha, Elżbieta Kuchta, Roman Likus, Tadeusz Łukasiewicz-Tigran, Marianna Machlowska, Andrzej Majkowski, 

Rita Martin Haas (Niemcy), Barbara Marzec, Sławoimir Masior, 

Ryszard Mazurkiewicz, Dominika Medel, Zofia Mirek, Maria Zdzisława Mróz, Joanna Najmiec, Jan Niemiec, Aleksander Nowak, Michał Palonek, 

Bartosz Pączko, Adam Pochopień, Antoni Pudelski, 

Hanna Romańska-Tusiewicz, Maria Sadkowaska, Dotrota Małgorzata Satoła, Teresa Skorek, Grażyna Stępniewka - Szynalik, Aleksandra Stopczyńska, 

Jan Stopczyński, Krystyna Szpiech, Zofia Świdrak, Monika Targosz, 

Czesław Włosek, Maria Wołczyńska, Danuta Wysoczańska, 

Danuta Żegilewicz-Bielańska,

4

292

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Imieninowe wspominki

Kazimierz Masłowski

5

293

Kraków - Galeria "Stańczyk"

"33 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Maria Baran, Stanisława Bolesławska, Janina Chodacka, Beata Fiećko, 

Danuta Giergun, Jadwiga Godzik, Zenon Kański, Justyna Kieresińska, Stanisław Kmiecik, Ryszard Mazurkiewicz, Jan Niemiec, Bogusława Ochnio, Marek Plura, Małgorzata Porębska, Zofia Pustułka, Jadwiga Starczyńska, 

Jan Stopczyński,

6

294

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa prac dzieci z warsztatów plastycznych Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 6

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 44

Szkoła Podstawowa specjalna nr 42

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 46

7

295

Kraków - Nowohuckie Centrum Kultury

Pomagamy sobie wzajemnie, bo żyjemy obok siebie

- Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ul. Truskawkowa

- Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Prądnicka

Warsztat Terapii Zajeciowej im. Brata Alberta os. Dywizjonu 303

- Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy socjalnej "Gaudium et Spes" ul. Królowej Jadwigi

- Opiekuńcza placówka opiekuńczo-wychowawcza wsparcia dziennego przy ZPOW nr 1, os. Szkolne

- Opiekuńcza placówka opiekuńczo-wychowawcza wsparcia dziennego przy ZPOW nr 2, ul. Chmielowskiego

- Klub Socjoterapii "Pasja" ul. Krupnicza

- Świetlica Terapeutyczna "Iskierka" ul. Strzelców

- Świetlica Terapeutyczna "Ikar", ul. Bujaka

- Dzienny Ośrodek Socjoterapii "Na Konopnickiej"

- Dzienny Ośrodek Socjoterapii "Na Podbrzeziu"

- Dzienny Ośrodek Socjoterapii "Na Lea"

- Dzienny Ośrodek Socjoterapii "Na Górali"

- Dzienny Ośrodek Socjoterapii "Na Długiej"

- Świetlica socjoterapeutyczna MDDPS Dom nr 1 "Socius"

- Świetlica Socjoterapeutyczna Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka

8

296

Kraków - Galeria "Stańczyk"

"Europo witaj nam"

Maria Zdzisława Mróz

9

297

Kraków - Sala wystawowa "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

"Credo"

Sebastian Cegielski, Piotr Czekajski,  Małgorzata Czerwińska, 

Stanisław Dutkiewicz, Krzysztof Gierej,  Krzysztof Jachimowski, 

Renata Jagielska, Kazimierz Jakubiak, Jampolski, Artur Jankowski, 

Zofia Kamińska,  Marcin Kazimierowski, Ryszard Kustrzyński, 

Paweł Lewandowski, Jadwiga Lewińska, Rafał Lipiński, Maria Łudzińska, Beata Maj, Wojciech Makowiecki,  Marlena Marchelak, Zbigniew Martyn, Rafał Mazurkiewicz, Witold Michałowski, Adam Mickiewicz, 

Witold Milczarek, Aleksandra Miłoszewska, Piotr Olszewski, Edyta Pardella, Damian Rebelski, Mariusz Rybarkiewicz, Barbara Skiba, Juliaan Skowroński, Joanan Staniszewska, Jadwiga Starczyńska, Mirosław Stasiak, Anna Stawicka, Marcin Szubert, Jan Śmiałek, Krystyna Ulawska, Anita Wend, 

Marlena Werońska,  Henryk Żarski,

10

298

Zakopane - Galeria Politechniki Krakowskiej "Stara polana"

Wystawa wspólna VI

Ewa Herniczek, Justyna Kieresińska

11

299

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR, ul. Kanonicza 1

"34 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Mieczysław Syguła

12

300

Kraków - Galeria "Stańczyk"

"Jak z Szalinówek..."

Warsztaty Terapii zajeciowej z Parmy k/Łowicza

13

301

Wieliczka - Kopalnia soli - podziemna ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

"Zabytki wielickiej kopalni w twórczości artystów niepełnosprawnych"

Bogusław Andrasz, Maria Baran, Sława Bednarczyk, Stanisław Białowąs, Adam Blok, Aleksandra Bogus, Ewa Borowiejska, Piotr Chornikowski, 

Piotr Dudek, Wiesław Drynda, Stefan Filipczak, Teresa Gibczyńska, 

Danuta Gierguv, jadwiga Godzik, Teresa Gądek, Urszula Góra, Andrzej Haba, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Teodora Holesz, Władysława Janus, 

Justyna Kieresińska, Barbara Kosciółek, Adam Kozłowski, Elżbieta Krycha, Zdzisława Laska, Roman Likus, Krzysztof Łojek, Marianna Machlowska, Barbara Marzec, Ryszard Mazurkiewicz, Zofia Mirek, Maria Zdzisława Mróz, Joanna Najmiec, Jan Niemiec, Aleksander Nowak, Małgorzata Porębska, Agnieszka Pszona, Zofia Pustułka, Renata Rosiek, Maria Sadkowaska, 

Iwona Sasiuk, Dotrota Małgorzata Satoła, Anna Spałek, Jadwiga Starczyńska, Grażyna Stępniewka - Szynalik, Jan Stopczyński, Barbara Szxalak, 

Helena Szeleźnik, Krystyna Szpiech, Irena Szwałko, Alicja Szymczak, 

Leszek Szymula, Zofia Świdrak, Krystyna Tomanek, Zygmunt Tomanek, Czesław Włosek, Zbigniew Wołkowicz, Jan Zawiślan, Henryk Żarski

14

302

Wola Filipowska - Boisko LKS "Wolanka"

 

Wystawa z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

15

303

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Malarstwo

Zbigniew Wolkowicz

16

304

Kraków - Galeria "Stańczyk"

"Pod niebem Krakowa"

Sława Bednarczyk, Krystyna Bińkowska, Ewa Borowiejska, Danuta Giergun, Jadwiga Godzik, Teodora Holesz, Justyna Kasprzyk-Sowińska, 

Zdzisława Laska, Marianna Machlowska, Ryszard Mazurkiewicz, Jan Niemiec, Jezry Orłowski, Janusz Owcarz, Adam Pochopień,  Małgorzata Porębska, Agnieszka Pszona, Renata Rosiek, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, 

Iwona Sasiuk, Dorota Małgorzata Satoła, Jadwiga Starczyńska, 

Grażyna Stępniewska-Szynalik, jan Stopczyński, Mieczysław Syguła, 

Krystyna Szpiech, Leszek Szymula, Anna Woszek

17

305

Błonia krakowskie

 

Alfreda Barańska, Adam Blok, Lucjan Kański, Justyna Kasprzyk, 

Kazimierz Lemański, Andrzej Pawlak, Zofia Pustułka, Włodzimierz Szelest, Regina Zachmurzok

18

306

Kraków - Galeria "Stańczyk"

 

Wystawa prac członków krakowskiego Oddziału PZG

19

307

Kraków - Galeria "Stańczyk"

malarstwo

Zbigniew Bazielich

20

308

Kraków - Kawiarnia INKWIZYTOR, ul. Kanonicza 1

"35 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Sława Bednarczyk, Piotr Chornikowski, Anna Dyszy, Jadwiga Godzik, 

Teodora Holesz, Justyna Kieresińska, Janusz Kopczyński, Elżbieta Krycha, Tadeusz Łukasiewicz, Dorota Maślana, Ryszard Mazurkiewicz, 

Zbigniew Michalczyk, Jan Niemeic, Małgorzata Porębska, 

Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Wojciech Talaga, Maria Wołczyńska, Zbigniew Wołkowicz

21

309

Kraków - Sala wystawowa "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

"Zabytki wielickiej kopalni w twórczości artystów niepełnosprawnych"

Bogusław Andrasz, Maria Baran, Sława Bednarczyk, Stanisław Białowąs, Adam Blok, Aleksandra Bogus, Ewa Borowiejska, Piotr Chornikowski, 

Piotr Dudek, Wiesław Drynda, Stefan Filipczak, Teresa Gibczyńska, 

Danuta Gierguv, jadwiga Godzik, Teresa Gądek, Urszula Góra, Andrzej Haba, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Teodora Holesz, Władysława Janus, 

Justyna Kieresińska, Barbara Kosciółek, Adam Kozłowski, Elżbieta Krycha, Zdzisława Laska, Roman Likus, Krzysztof Łojek, Marianna Machlowska, Barbara Marzec, Ryszard Mazurkiewicz, Zofia Mirek, Maria Zdzisława Mróz, Joanna Najmiec, Jan Niemiec, Aleksander Nowak, Małgorzata Porębska, Agnieszka Pszona, Zofia Pustułka, Renata Rosiek, Maria Sadkowaska, 

Iwona Sasiuk, Dotrota Małgorzata Satoła, Anna Spałek, Jadwiga Starczyńska, Grażyna Stępniewka - Szynalik, Jan Stopczyński, Barbara Szxalak, 

Helena Szeleźnik, Krystyna Szpiech, Irena Szwałko, Alicja Szymczak, 

Leszek Szymula, Zofia Świdrak, Krystyna Tomanek, Zygmunt Tomanek, Czesław Włosek, Zbigniew Wołkowicz, Jan Zawiślan, Henryk Żarski

22

310

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Warsztaty plastyczne pod kierunkiem artysty plastyka

Jana Stopczyńskiego

Bogumiła Baliczek, Helena Baliczek, Antonina Bialikiewicz, Ewa Borowiejska, Zofia Dryja, Elżbieta Kąpielewska, Zdzisława Laska, Jadwiga Lewińska, Marianna Machlowska, Eryk Palkiewicz, Małgorzata Porębska, Natalia Stec, Krystyna Szpiech, Marek Trzeciak, Danuta Wysoczańska, Anan Zemlik, Danuta Żegilewicz-Bielańska

23

311

Kraków - Galeria "Stańczyk"

 

Warsztaty Terapii Zajęciowerj w Proszówkach k/Bochni

24

312

Toruń  - hotel

 

Maria Błaczyńska, Stanisława Bolesławska, Anna Feliks, Beata Fiećko,

Janina Filip, Michał Garstka, Jadwiga Godzik, Małgorzata Guzik, 

Ewa Hajdukiewicz- Nowak, Hans Hartman, Krzysztof Jagoda, Katarzyna Kłosińska, Józef Kowalski, Antoni Kozłowski, Paweł Krężołek, Ryszard Kustrzyński, Rita Martin, Nikolay Milanow Minczew, Maria Mróz, Bogusława Ochnio, Jerzy Orłowski, Renata Paciorek, Alojzy Piątkowski, Józef Pietrzak, Małgorzata Porębska, Renata Rosiek, Jadwiga Starczyńska, 

Aniela Szczypczyk, Elżbieta Szews, Józef Szczypczyk, Mieczysław Syguła,

Ewa Wikberg,  Anna Wiktorowska, Leopold Woźny,

25

313

Kraków - Akademia Wychowania Fizycznego - Polskie Towarzystwo Fizjoterapii oddział Małopolska

"Europejska wystawa malarstwa artystów niepełnosprawnych"

Jeani Anderton, Thomas Barron (Irlandia), Kiymet Benita Bock (Niemcy), Aino Cajanus (Finlandia), Florival Augusto Matos Candelas (Portugalia), Sinead Fahy (Irlandia), Anan Feliks, Krzysztof Gierej, Iwona Goryl, Małgorzata Hajdyś, Hans Hartman (Holandia), Anabela Marthino Henrigues (Portugalia), Peter Jarabak (Słowacja), Katja Laakso-Leppanen (Finlandia), Antje Lahusen (Niemcy), Larsen Ronne Leif (Dania), Helena Licha-Zabranska (Słowacja), Filip Kearney (Irlandia), Adam Kirchner, Katarina Maliani (Grecja), Anthony Manning (Irlandia), Rita Martin (Niemcy), Nikołaj Milanow Minczew (Bułgaria), Arie Noordyk (Holandia), Andrew Pike, 

G. J. von Pol (Holandia), Joao Viktor Baiao Narciso Pratas (Portugalia), 

Jane Roberts (Anglia), Edo van Rykom (Holandia), Heinz Schops (Niemcy), Panagiota Theodoridou (Grecja), Eva Wikberg (Szwecja), Marini Zapri (Grecja)

26

314

Kraków - Galeria Stańczyk

"36 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

"Wystawa świąteczna"

Zbigniew Baziech, Danuta Giergun, Jadwiga Godzik, Ignacy Jasica, 

Justyna Kieresińska, Ryszard Mazurkiewicz, Jan Niemiec, Bogusława Ochnio, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Krystyna Szlaga, Leszek Szymula

27

315

Kraków-Urząd Miasta Krakowa - Wydział Spraw Społecznych

 

Andzrej Cichy, Andrzej Paździch, Mieczysław Syguła, Zofia Sokołowska

2006

1

316

Kraków - Galeria Stańczyk

 

Sylwia Kawałko

2

317

Kraków - Galeria Stańczyk

"Moja ojczyzna"

Ewa Hajdukiewicz-Nowak

3

318

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Danuta Żegilewicz-Bielańska

4

319

Kraków - Galeria Stańczyk

"37 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Danuta Giergun, Jadwiga Godzik, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Teodora Holesz, Lucjan Kański, Justyna Kieresińska, Katarzyna Kłosińska, Stanisław Kmiecik, Józef Kowalski, Elżbieta Krycha, Józef Kubala, Rita Martin-Hass, 

Ryszard Mazurkiewicz, Irena Munje, Jan Niemiec, Eryk Palowski, 

Malgorzata Porębska, Feliks Reza, Renata Rosiek, Jadwiga Starczyńska, Krystyna Zadra

5

320

Kraków - kawiarnia "Zaraz wracam"

Malarstwo

Justyna Kieresińska

6

321

Kraków - Galeria Stańczyk

"Pejzaże i kompozycje"

Urszula Wiśnicka

7

322

Kraków - Galeria Stańczyk

"Igłą malowane"

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej

8

323

Kraków - Sala wystawowa "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

"38 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

"Obrazy Krakowa"

Agata Baran, Krystyna Bińkowska, Edward Chmielak, Stefan Filipczak, Danuta Giergun, Krystyna Giewek, Elżbieta Guzik, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Teodora Holesz, Maria Kącka, Władysława Kozik, Małgorzata Kozioł, 

Piotr Kurdziel, Małgorzata Kwinta, Czesław Malecki, Ryszard Mazurkiewicz, Jerzy Nadhera, Mateusz Olszak, Sławomir Olszak, Jerzy Orłowski, 

Adam Pochopień, Maciej Postawa, Szymon Potępa, Anna Puchała, 

Krzysztof Sieprawski, Agnieszka Sito, Jadwiga Starczyńska, 

Grażyna Stępniewska-Szynalik, Urszula Włosek-Żmijewska

9

324

Kraków - Galeria Stańczyk

"Malarstwo refleksyjne"

Karol Filo

10

325

Kraków - Galeria Stańczyk

"Moje plenery z Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych"

Stanisław Daniłoś

11

326

Kraków - Galeria Stańczyk

"Zatrzymać chwilę i piękno w prostocie"

Janina Kądziołka-Filip

12

327

Kraków - Galeria Stańczyk

"Kocham Kraków z wzajemnością 2006" - wystawa poplenerowa

Bogumiła Baliczek, Zbigniew Bazielich, Danuta Giergun, Józef Kowalski, Elżbieta Krycha, Zdzisława Laska, Ryszard Mazurkiewicz, Jan Niemiec, 

Zofia Garbaczewska-Pawlikowska, Bartłomiej Piasecki, Małgorzata Porębska, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Dorota Małgorzata Satoła, Teresa Wilkosz, Jezry Zawarty

13

328

Kraków - Sala wystawowa "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

"IX Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych"

166 prac zgodnie z katalogiem

14

329

Dębnicki Ośrodek Kultury "Tęcza"

Wystawa zbiorowa

Sława Bednarczyk, Krzysztof Jachimowski, Renata Jagielska, 

Marcin Kazimierzowski, Maria Łudzińska, Bogumił Machnikowski,

Adam Mickiewicz, Marcin Olszewski, Marcin Szubert, Artur Szwarcberg, Mieczysław Syguła, Mirosława Wejchert, Anita Wend

15

330

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Nikołaj Milanow Minczew - Sofia (Bułgaria)

16

331

Kraków - Galeria Stańczyk

"Zubrzyca 2006" wystawa poplenerowa

Edward Antos, Maria Baran, Sawa Bednarczyk, Roman Buchta, 

Stanisław Daniłoś, Jadwiga Godzik, Teodora Holesz, Zygmunt Janeczek, Justyna Kieresińska, Barbara Kołomycka, Zbigniew Michalczyk, Jan Niemiec, Agnieszka Pszona, Józef Szczypczyk, Maria Wołczyńska

17

332

Rynek Główny

Wystawa malarstwa w ramach "IV Święta Organizacji Pozarządowych"

Ewa Herniczek, Justyna Kieresińska

18

333

Pole Golfowe Ochmanów

Wystawa zbiorowa

Jadwiga Godzik, Ewa herniczek, Justyna Kieresińska, Mieczysław Syguła, Józef Szczypczyk

19

334

Kraków - Galeria Stańczyk

Jesienne spotkania - wystawa prac uczestników warsztatów plastycznych prowadzonych przez Jana Stopczyńskiego

Bogumiła Baliczek, Helena Baliczek, Antonina Bialikiewicz, Ewa Borowiejska, Zofia Dryja, Teresa Gibczyńska, Zdzisława Laska, Marianna Machlowska, Zbigniew Oruba, Małgorzata Porębska, Apolonia Ptak, Krystyna Szpiech, Wanada Wilk, Danuta Wysoczańska, Anna Zemlik, 

Danuta Żegilewicz-Bielańska

20

335

Kopalnia Soli Wieliczka -  III poziom ekspozycyjny Muzeum Żup Krakowskich

"Wieliczka i Kalwaria Zebrzydowska w malarstwie artystów niepełnosprawnych" - wystawa poplenerowa

Prace 63 uczestników pleneru zgodnie z katalogiem

21

336

Kraków - Galeria Stańczyk

"Pastele"

Stanisława Bolesławska

22

337

Kraków - Sala wystawowa "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

"39 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

zbiorowa wystawa malarstwa

Bogusław Andrasz, Maria Baran, Tomasz Besztocha, Krystyna Bińkowska, Adam Blok,  Jan Bukowski, Jolanta Butkiewicz, Mariusz Ceglarek, 

Aneta Dembska, Anna Drozd, Wiesław Drynda, Mirela Dziedziech, 

Beata Fiećko, Krzysztof Figura, Karol Filo,  Michał Garstka, Jacek Gąska,  Józef Godyń, Maria Grzesik, Anan Gryszkiewicz, Ewa Herniczek, 

Agnieszka Heydrych, Krzysztof Jagoda, Jarosław Kasperydus, 

Justyna Kieresińska, Monika Kokos, Agnieszka Kowalewska, 

Aleksander Krzynowek, Łucja Kula, Jan Kurowski, Czesława Kuś, Joanna Lewandowska, Piotr Matuszek, Irena Męczywór, Mikołaj Minczew Milanow (Bułgaraia), Jan Niemiec, Robert Paliman,  Jerzy Prabucki, Feliks Reza, Sławomir Sadowski, Wojciech Samulewicz,  Ewa Sinkiewicz, 

Małgorzata Śliwińska, Stanisław Śliwiński,  Agnieszka Ślosarczyk, 

Artur Wesołowski, Ewa Wikberg (Szwecja), Leopold Woźny,  

Jacek Zdanowski, Sylwia Żupa,

23

338

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa prac

Warsztaty Terapii Zajeciowej Proszówki k/Bochni

24

339

Dębnicki Ośrodek Kultury "Tęcza"

"Przez sztukę do miłości"

Sława Bednarczyk

25

340

MOWIS Nowa Huta

Wystawa malarstwa

Stanisława Bolesławska, Michał Garstka, Hans Hartman (Holandia), Krzysztof Jagoda, Adam Kozłowski, Paweł Krężołek, Ryszard Kustrzyński, Rita Marin (Niemcy), Bogusława Ochnio, Jerzy Orłowski, Małgorzata Porebska, Elżbieta Szews, Józef Szczypczyk, Ewa Wikberg (Szwecja), Leopold Woźny, 

26

341

ROPS Kraków

Wystawa malarstwa

Adam Blok, Krzysztof Jagoda, Elżbieta Krycha, Jan Niemiec

27

342

Klub "Przewóz"

Wystawa malarstwa i grafik

13 prac wybranych

28

343

DIAGAMMED Kraków

Wystawa zbiorowa prac

Krystian Foltyniewicz, Anna Fornal, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, 

Mirosława Kasperydus, Krystyna Kornacka, Dariusz Mikołajczyk,

2007

1

344

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa prac

Miejski Dzienny Dom Pomocy Społecznej

Kraków, ul. Sas-Zubrzyckiego 10

2

345

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa

Maria Gruca

3

346

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa fotografii

Beata Sulikowska

4

347

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa prac

"Wiosennie i anielsko"

Warsztat Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach

5

348

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa "Impresja i ekspresja"

Barbara Kęska-Kaczmarczyk

6

349

Kraków - Galeria "Stańczyk"

"41 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Wystawa malarstwa  "Świat który widzę"

Danura GArbarz

7

350

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa

Józef Szczypczyk

8

351

Kraków - Galeria Stańczyk

"Mój świat"

Krzysztof Kozłowski

9

352

Kraków - Sala wystawowa "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

Wystawa malarstwa

Karol Filo

10

353

Kraków - Galeria Stańczyk

"42 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Wystawa malarstwa "Kraków dawny i dzisiejszy w obrazach Jana Niemca"

Jan Niemiec

11

354

Kraków -Galeria Stańczyk

"Wieliczka i Kalwaria Zebrzydowska" z cyklu "Zabytki na liście UNESCO"

Wystawa zbiorowa (lista w katalogu 2006)

12

355

Kraków - Galeria Stańczyk

"Edynburg w fotografii"

Marzena Dral, Justyna Kieresińska, Dorota Maślana

13

356

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Stanisław Hebracki

14

357

Kraków - Sala wystawowa "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

"Pejzaże i kompozycje"

Urszula Wiśnicka

15

358

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa fotografii

Elena Licha-Zabranska

16

359

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Krystyna Miga-Szindler

17

360

Kraków - Galeria Stańczyk

"Plener malarski na Orawie 2007"

Wystawa zbiorowa

18

361

Kraków -Galeria Stańczyk

"41 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Wystawa malarstwa

"Jesienne pejzaże"

Bogumiła Baliczek, Maria Baran, Maria Bazielich, Sława Bednarczyk, Stanisław Daniłoś, Jadwiga Godzik, Celina Jasion, Zdzisława Laska, 

Marianna Machlowska, Maria Zdzisława Mróz, Józef Szczypczyk, 

Leszek Szymula, Danuta Żegilewicz-Bielańska

19

362

III poziom Kopalni Soli 

w Wieliczce (Komora Maria Teresa III)

"Kraków i Wieliczka 

w twórczości artystów niepełnosprawnych"

Wystawa zbiorowa (spis zgodnie z folderem)

20

363

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa prac

Warsztat Terapii Zajęciowej w Proszówkach

21

364

Kraków - Galeria Stańczyk

"Stanisław Wyspiański w twórczości artystów niepełnosprawnych"

Wystawa zbiorowa

22

365

Galeria "Audialnia"

Kraków, ul. Tomasza 32

"New York... New York"

Maria Wołczyńska

23

366

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa świąteczna

Wystawa zbiorowa

24

367

Galeria DOK "Tęcza"

Kraków, ul. Praska 52

"Stanisław Wyspiański w twórczości artystów niepełnosprawnych"

Wystawa zbiorowa

25

368

Sala Stowarzyszenia pomocy bezrobotnym i osobom pokrzywdzonym przez los

Wystawa "Galeria sztuki osób niepełnosprawnych"

Anna Bogdanowicz,Krzysztof Dąbrowski,  Jolanta Kielech, Agata Nowak, Feliks Reza i inne

26

369

Klub Integracji Społecznej MOPS

Kraków-Nowa Huta, os. Słoneczne 15

Wystawa rysunków

Adam Blok

2008

1

370

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa "Od Krakowa po Bieszczady"

Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Ryszrd Mazurkiewicz

2

371

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa fotografii "Spotkania z naturą"

Walenty Filipenka (Litwa)

3

372

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Tadeusz Malina

4

373

Kraków - Galeria Stańczyk

Wielkanocna wystawa malarstwa

Wystawa zbiorowa Władysława Klinowska, Małgorzata Ostrowska,

5

374

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa i tkaniny artystycznej

Izabela Paterek

6

375

Kraków - Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

Wystawa malarstwa w ramach "Dnia Integracji"           

Jadwiga Godzik, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Ewa Herniczek, 

Justyna Kieresińska, Józef Szczypczyk

7

376

Kraków - Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

Wystawa plakatów 

"45 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

8

377

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa prac "Poszukiwania artystyczne"

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej

9

378

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa "Piękna nasza Polska cała"

Maria Zdzisława Mróz

10

379

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa "Kraków w twórczości artystów niepełnosprawnych" w ramach      "IX Tygodnia Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z wzajemnością"

Bogumiła Baliczek, Antonina Bialikiewicz, Teofila Boucka, Ewa Borowiejska, Celina Jasion, Danuta Garbarz, Emilia Gąsiorowska, Iwona Gąsiorowska, Danuta Giergun, Agnieszka Gryz, Barbara Kaczmarczyk, Bogdana Kańska, Elżbieta Krycha, Joanna Kurdziel, Zdzisława Laska, Marianna Machlowska, Ryszard Mazurkiewicz, Jan Niemiec, Bartosz Pączko, Adam Pochopień, Małgorzata Porębska, Stefania Skóra, Jadwiga Starczyńska, Krystyna Szpiech, Monika Targosz, Robert Tracki, Agnieszka Tracka, Andrzej Maria Witkowski, Ewa Zadora, Stanisław Zając

11

380

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa "Inspiracje"

Ewa Borowiejska

12

381

Kraków -

Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

Wystawa malarstwa

"Świat malowany ustami"

Jerzy Galos

13

382

Kraków - Galeria Stańczyk

Letnia wystawa malarstwa

"46 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

 

Maria Baran, Jadwiga Godzik, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Teodora Holesz, Ryszard Mazurkiewicz, Stanisław Mituś, Jan Niemiec, Jan Stopczyński, Józef Szczypczyk, Bożena Wójcik

14

383

Kraków - Galeria Stańczyk

 

Wystawa malarstwa

Stanisław Daniłoś

15

384

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

"Letnie remanenty"

Maria Baran, Stanisław Daniłos, Karol Filo, Jadwiga Godzik, Teodora Holesz, Barbara Kaczmarczyk, Justyna Kieresińska, Elżbieta Krycha, 

Ryszard Mazurkiewicz, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Jan Niemiec, 

Anna Spałek-Młynarczyk, Jan Stopczyński, Józef Szczypczyk

16

385

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Nikołaj Milanow Minczev

17

386

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Maria Dywańska, Janina Ochał

18

387

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

"Góry i morze

 

Maria Bazielich, Sława Bednarczyk, Ewa Herniczek, Zygmunt Janeczek, Justyna Kieresińska, Alicja Kondraciuk, Tadeusz Łukasiewicz, 

Ryszard Mazurkiewicz, Jan Niemiec, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, 

Antoni Pudelski, Krystyna Szpiech, Józef Szczypczyk, Stanisław Zając

19

388

Kraków - Galeria Stańczyk

"Jesienna wystawa malarstwa"

"47 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Wystawa zbiorowa

20

389

III poziom Kopalni Soli 

w Wieliczce (Komora Maria Teresa III)

"Zabytkowe kościoły w Wieliczce,

Dębnie Podhalańskim i Lipnicy Murowanej"

Wystawa zbiorowa (spis zgodnie z foderem)

21

390

Kraków -

Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

Wystawa

"X Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych

Osób Niepełnosprawnych"

Wystawa zbiorowa 102 autorów (spis zgodnie z katalogiem)

22

391

Kraków - Galeria Stańczyk

Świąteczna wystawa prac osób niepełnosprawnych

Wystawa zbiorowa

23

392

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa świąteczna

"48 spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych"

Wystawa zbiorowa

24

393

Kraków - Galeria Stańczyk

"Zimowa wystawa malarstwa"

Wystawa zbiorowa

2009

1

394

Kraków - Galeria Stańczyk

„Nie tylko anioły”

Warsztat Terapii Zajęciowej Stalowa Wola:

Piotr Bera, Iwona Eberle, Małgorzata Gietka, Grzegorz Gongolewski, 

Łukasz Januszewski, Paweł Jarosz, Paulina Jaśkowska, Paweł Kuzdzrał, Agnieszka Ludian, Agnieszka Majcher, Urszula Powęska, Paweł Puta, 

Piotr Radliński, Anna Ruszkiewicz, Grażyna Skawińska, Tomasz Sowa, 

Piotr Tapper,  Wojciech Trojan, Anna Wiktorowska, Piotr Wójcik, 

Iwona Zabielska, Minika Żukowska

2

395

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa tkanin

Stefania Klimek, Helena Wnęk

3

396

Kraków –

Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

Wystawa malarstwa „Inspiracje”

Anna Spałek-Młynarczyk

4

397

Kraków –

Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

Wystawa z kolekcji prac twórców niepełnosprawnych

Janina Berdak, Jacek Gąska, Iwona Goryl, Celina Góra, Ryszard Kostrzyński. Rafał Lepiorz, Tomasz Łukaszewski, Rita Martin, Witold Michałowski, 

Mikołaj Nizio, Jan Piasecki, Bożena Pilch, Marceli Rutkowski, 

Agnieszka Sapińska, Barbara Skiba, Henryk Żarski

5

398

Kraków - Galeria Stańczyk

„Madonna – impresje”

Irena Szwałko

6

399

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Jadwiga Godzik, Teodora Holesz

7

400

Kraków - Galeria Stańczyk

Jubileuszowa wystawa 10-lecia galerii

Wilhelmina Garula

8

401

Kraków - Galeria Stańczyk

„Kolory wiosny”

Zespół Szkół Specjalnych nr 1

 

9

402

Kraków –

Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

„Zabytkowe kościoły w Wieliczce,

Dębnie Podhalańskim i Lipnicy Murowanej”

Prce uczestników „IX Międzynarodowego pleneru dla artystów niepełnosprawnych”

10

403

Kraków - Galeria Stańczyk

Malarstwo

Tadeusz Łukasiewicz - Tigran

11

404

Kraków - Dębnicki Ośrodek Kultury Tęcza

„Sercem malowane”

Mariusz Błaszczyk, Arkadiusz Domek, Marek Dudarewicz, Tomasz Geryng, Maciej Grzegorek, Małgorzata Lehman, Paweł Lewandowski, Piotr Matuszek, Sławomir Mianowicz, Paweł Mrozowicz, Marek Olszak, Mateusz Olszak, 

Piotr Paprocki, Izabela Pinkowicz

12

405

Kraków -Galeria Stańczyk

„Pod niebem Krakowa”

Uczestnicy pleneru „X Tygodnia Niepełnosprawnych Kocham Kraków 

z wzajemnością”

13

406

Kraków -Galeria Stańczyk

Wystawa rysunków tuszem

Ireneusz Betlewicz

14

407

Kraków – Młodzieżowy Dom Kultury Dom Harcerza

Zbiorowa wystawa malarstwa

Jadwiga Godzik, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Krzysztof Herbracki, 

Ewa Herniczek, Justyna Kasprzyk, Justyna Kieresińska, Elżbieta Krycha, Ryszard Mazurkiewicz, Antoni Pudelski, Maria Sadkowska- Mazurkiewicz, Zofia Pustułka, Józef Szczypczyk, Elżbieta Szews,

15

408

Kraków – Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

„Pod niebem Krakowa” – wystawa druga

Uczestnicy pleneru „X Tygodnia Niepełnosprawnych Kocham Kraków 

z wzajemnością”

16

409

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Stanisław Kmiecik

17

410

Kraków - Galeria Stańczyk

Polsko – bułgarska wystawa malarstwa

Nikołaj Minczew Milanow, Maria Baran, Ewa Borowiejska, Teodora Holesz, Barbara Kaczmarczyk, Stanisław Kmiecik, Elżbieta Krycha, 

Ryszard Mazurkiewicz, Stanisław Mitus, Jan Niemiec, 

Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Małgorzata Porębska, Jadwiga Starczyńska, Józef Szczypczyk,

18

411

Kraków - Galeria Stańczyk

„Ogniem malowane”

Warsztat Terapii Zajęciowej „Klika” Kraków:

Marcin Brzeziński, Klemens Grochot, Maria Grochot, Barbara Grzesiak, Wacław Haja, Marek Kruczek, Teresa Łabuz, Beata Nowosielska, 

Anna Strojek, Monika Trzósło, Ryszard Winiarski, Krystyna Roś, Wilhelm Bąk

19

412

Lanckorona – Gminny Ośrodek kultury

„Lanckorona 2009”

Uczestnicy pleneru Lanckorona 2009

20

413

Kraków - Galeria Stańczyk

„Jesienne reminiscencje z kolekcji Fundacji”

 – wystawa grafiki i rysunku

Stefan Berdak, Kiymet Benita Bock,  Małgorzata Hajdyś, Justyna Kieresińska, Ryszard Kustrzyński, Lidia Lewandowska, Witold Michałowski, Bożena Pilch, Marcin Robaczewski

21

414

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa prac uczestników i terapeutów

Warsztaty Terapii Zajęciowej – Kraków Emaus

22

415

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa poplenerowa „Poddąbie – Zubrzyca”

Uczestnicy plenerów w Poddąbiu 2009 i w Zubrzycy 2009

23

416

Wieliczka – kopalnia komora Maria Teresa III (podziemna ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich)

„Wieliczka i Zamość w twórczości artystów niepełnosprawnych”

Uczestnicy „X Międzynarodowego pleneru dla artystów niepełnosprawnych”

24

417

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa poplenerowa „Lanckorona”

Uczestnicy plenerów w Lanckoronie 2009

25

418

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa haftów i koronek „Życie moje”

Zofia Sienicka

26

419

Kraków –

Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

Wystawa malarstwa „X-lecia międzynarodowych plenerów artystów niepełnosprawnych 2000- 2009”

Krystyna Abramska, Jaynie Anderton,  Bogumiła Baliczek, Maria Baran, Stanisław Białowąs,  Wiesław Drynda, Karol W. Filo,  Teresa Gibczyńska,  Danuta Giergun,  Urszula Góra, Ewa Hajdukiewicz- Nowak,  

Władysława Janus, Arkadiusz Jastrzębski, Bogna Kańska, Janina Kądziołka, Adam Kozłowski, Elżbieta Krycha, Zdzisława Laska, Roman Likus, 

Ryszard Mazurkiewicz,  Nikołay Minczev – Milanov,  Bogusława Ochnio, Andrzej Pawlak Adam Pochopień,  Małgorzata Porębska, Zofia Pustułka, Anna Rusek, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz,  Iwona Sasiuk, Anna Spałek, Józef Stachnik, Jadwiga Starczyńska, Jerzy Szindler, Grażyna Stępniewska – Szynalik,  Barbara Szalak, Irena Szwałko, Danuta Wysoczańska, Jerzy Zajdel, Henryk Żarski, Danuta Żegilewicz - Bielańska

27

420

Kraków, ul. Kanonicza 1,

Galeria Politechniki Krakowskiej

Wystawa dla studentów Uniwersytetu Pedagogicznego

Kiymet Beniat Bock, Grzegorz Drewniak, Krzysztof Figura, 

Małgorzata Hajduś, Justyna Kieresińska, Ryszard Kustrzyński, 

Lidia Lewandowska, Witold Michałowski,  Marcin Robaczewski,

2010

 1

421

Kraków - Galeria Stańczyk

„Kwiaty i pejzaże”

Maria Baran, Anna Bogdanowicz, Danuta Gergun, Jadwiga Godzik, Teodora Holesz, Stanisław Kmiecik,  Elżbieta Krycha, Józef Kubala, Ryszard Mazurkiewicz, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Jan Niemiec, Bogusława Ochnio, Adam Pochopień, Wiera Rudnik, Zofia Sokołowska, Jadwiga Starczyńska, Aniela Szczypczyk, Józef Szczypczyk, Mieczysław Syguła

 2

422

Kraków –

Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

Wystawa malarstwa

Stanisław Kmiecik

 3

423

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Mieczysław Syguła

 4

424

Kraków - Galeria Stańczyk

„Miasto marzeń”

Warsztat Terapii Zajeciowej przy MOPS w Stalowej Woli

 5

425

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa i rysunku

Jan Piaskowski

 6

426

Kraków - Galeria Stańczyk

„Z naszej pracowni”

Bogumiła Baliczek, Helena Baliczek, Antonina Bialikiewicz, Ewa Borowiejska, Alina Dąbrowska, Zofia Dryja, Andrzej Flach, Celina Jasion, Zdzisława Laska, Marianna Machlowska, Małgorzata Porębska, Lidia Postawa, Apolonia Ptak, Stefania Skóra, Krystyna Szpiech, Danuta Wysoczańska, Danuta Żegilewicz - Bielańska

 7

427

Kraków - Galeria Stańczyk

„Promień słoneczny utrwalić”

Zespół Szkół Specjalnych z Siemianowic Ślaskich

 8

428

Kraków – Mały rynek

Wystawa malarstwa

Jadwiga Godzik, Krzysztof Jagoda, Andzrej Kaethner, Elżbieta Krycha, Józef Szczypczyk, Anna Szymaszek


429

Kraków - Galeria Stańczyk

„Męka Pańska i inne

Piotr Dudek, Miron Kościelny

10

430

Kraków - Galeria Stańczyk

„Kreską, pędzlem i sercem”

Kamil Przetacznik

11

431

Kraków - Galeria Stańczyk

„Dwory i dworki w Polsce”

Józef Stachnik

12

432

Kraków –         

Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

„Pod niebem Krakowa”

Uczestnicy pleneru „XI Tygodnia Niepełnosprawnych Kocham Kraków z wzajemnością”


433

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Zofia Świdrak

14

434

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Małgorzata Porębska

15

435

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Andrzej Flach

16

436

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Richard Wawro






17

437

Kraków - Galeria Stańczyk

„Kolorowy świat batiku”

Krystyna Abramska, Sława Bednarczyk, Antonina Bialikiewicz, Alina Dąbrowska, Zofia Dryja, Janina Filip, Bogna Kańska,  Alicja Kondraciuk, Marianna Machlowska, Lidia Postawa,

Dorota Małgorzata Satoła, Krystyna Szpiech

18

438

Kraków - Galeria Stańczyk

„Naśladownictwo wskazane”

Bogumiła Baliczek, Antonina Bialikiewicz, Ewa Borowiejska, Bogna Kańska, Zdzisława Laska, Agnieszka Łypik, Marianna Machlowska, Ryszard Mazurkiewicz, Bartosz Pączko, Jan Piaskowski, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Dorota Małgorzata Satoła, Stefania Skóra, Józef Stachnik,

Józef Szczypczyk, Krystyna Szpiech, Irena Szwałko, Monika Targosz, Krystyna Tomanek, Zygmunt Tomanek, Dariusz Wrona, Ewa Zadora

19

439

Wieliczka – kopalnia soli komora Modena (podziemna ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich)

„Śladami Jana Pawła II w Małopolsce”

Uczestnicy „XI Międzynarodowego pleneru dla artystów niepełnosprawnych”

20

440

Kraków - Galeria Stańczyk

„Pejzaże i tajemnice świata”

Maria Wołczyńska

22

441

Kraków – Uniwersytet Ekonomiczny

Wystawa malarstwa (malowane nogami)

Stanisław Kmiecik

23

442

Kraków –

Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

„XI Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych”

Wystawa zbiorowa 80 laureatów (spis zgodnie z katalogiem)

24

443

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa prac i różnorodności świątecznych

DPS Zakonu Bonifratrów Iwonicz






2011

L.p.

Ilość

MIEJSCE

TEMAT

UCZESTNICY

  1

444

Kraków - Galeria Stańczyk

„Śladami Jana Pawła II w Małopolsce” wystawa 2

Helena Baliczek, Aleksandra Bogus, Ewa Borowiejska, Krzysztof Ciarach, Alina Dąbrowska, Wiesław Drynda, Józef Faber, Stefan Filipczak, Władysława Janus, Bogna Kańska, Alicja Kondraciuk, Zdzisława Laska, Barbara Marzec, Ryszard Mazurkiewicz, Nikolay Minczev Milanov, Adam Pochopień, Lidia Postawa, Dorota Małgorzata Satoła, Józef Stachnik, Jadwiga Starczyńska, Alicja Szymczak, Jan Świątek, Barbara Wiejowska, Wanda Wilk, Maria Wołczyńska






 2

445

Kraków – Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

„Retrospekcja”

Danuta Żegilewicz - Bielańska

 3

446

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa grafiki

Sebastian Szafarczyk

 4

447

Kraków – Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

„Śladami Jana Pawła II w Małopolsce” – wystawa 3

Helena Baliczek, Aleksandra Bogus, Ewa Borowiejska, Krzysztof Ciarach, Alina Dąbrowska, Wiesław Drynda, Józef Faber, Stefan Filipczak, Władysława Janus, Bogna Kańska, Alicja Kondraciuk, Zdzisława Laska, Barbara Marzec, Ryszard Mazurkiewicz, Nikolay Minczev Milanov, Adam Pochopień, Lidia Postawa, Dorota Małgorzata Satoła, Józef Stachnik, Jadwiga Starczyńska, Alicja Szymczak, Jan Świątek, Barbara Wiejowska, Wanda Wilk, Maria Wołczyńska.

 5

448

Kraków - Galeria Stańczyk

„Kobiety i kwiaty”

Bogumiła Baliczek, Helena Baliczek, Zbigniew Bazielich, Ew a Borowiejska, Alina Dąbrowska, Andrzej Flach, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Zdzisława Laska, Marianna Machlowska, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Ryszard Mazurkiewicz, Bogusława Ochnio, Dorota Małgorzata Satoła, Teresa Skałacka-Wilkosz, Stefania Skóra, Barbara Wiejowska.

 6

449

Kraków - Galeria Stańczyk

„Widziane oczami duszy”

Józef Faber











 7

450

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa „Realnie i nierealnie też”

Józef Szczypczyk

 8

451

Kraków – Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

„Śladami Jana Pawła II w Małopolsce” – wystawa 4

Bogumiła Baliczek, Helena Baliczek, Zbigniew Bazielich, Ew a Borowiejska, Alina Dąbrowska, Andrzej Flach, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Zdzisława Laska, Marianna Machlowska, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Ryszard Mazurkiewicz, Bogusława Ochnio, Dorota Małgorzata Satoła, Teresa Skałacka-Wilkosz, Stefania Skóra, Barbara Wiejowska.

 9

452

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Apolonia Ptak

10

453

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa prac z dwudziestoletniej kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Janina Berdak, Stefan Berdak, Krzysztof Bochenek, Karol Filo, Doris Elisa Sanchez Haro, Jaga Karkoszka, Beata Kleszcz, Adam Kozłowski, Elżbieta Krycha, Ryszard Kustrzyński, Rita Marin, Nikolay Minczev Milanov, Jan Niemiec, Arie Noordyk, Jarosław Orłowski, Zofia Pustułka, Teresa Skałacka-Wilkosz, Jan Stopczyński, Elżbieta Szews.

11

454

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa „Świat oswojony”

Krzysztof Sabat

12

455

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa „Promień słoneczny utrwalam”

Agnieszka Kuczek

13

456

Kraków – Galeria "Kotłownia" Politechniki Krakowskiej

Wystawa malarstwa „Pod niebem Krakowa”

Bogumiła Baliczek, Maria Baran, Maria Bazielich, Aleksander Bernat, Antonina Bialikiewicz, Paweł Bodzioch, Ewa Borowiejska, Piotr Chmielak, Marcelina Chmielak, Krzysztof Ciarach, Alina Dąbrowska, Anna Derewońko, Agnieszka Dopierała, Agata Ferst, Andrzej Flach, Jadwiga Galimska, Danuta Garbarz, Sylwia Gąsior, Teresa Gibczyńska, Danuta Giergun, Renata Godawska, Jerzy Godawski, Małgorzata Golańska, Krzysztof Grabowski, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Teodora Holesz, Izabela Idzik, Grzegorz Jasiński, Tomasz Jaskiernia, Leszek Jaskółka, Urszula Jaskółka, Karolina Kamyczura, Bogna Kańska, Maria Kącka, Mikołaj Kęskiewicz, Renata Kijowska, Paweł Klasa, Beata Kleszcz, Katarzyna Kłosińska, Stanisław Kmiecik, Monika Kois, Przemysław Kostecki, Maria Kret, Paweł Kudasiewicz, Zdzisława Laska, Danuta Leszczyńska, Kamil Linczowski, Rafał Łogoźny, Marianna Machlowska, Kinga Maj, Katarzyna Manek, Paulina Marosek, Ryszard Mazurkiewicz, Andrzej Mechliński, Magdalena Mrzygłocka, Jan Niemiec, Miłosz Nowaczek, Teresa Pawłowska, Jolanta Piórko, Adam Pochopień, Ewa Porębny, Kamil Przetacznik, Radosław Rupikowski, Agata Sajka, Dorota Małgorzata Satoła, Krzysztof Sieprawski, Kamil Skałka, Mariola Skotak, Józef Stachnik, Jadwiga Starczyńska, Maciej Stefaniuk, Marcin Szczepanek, Krystyna Szpiech, Marzena Szurek, Jan Świątek, Agnieszka Tracka, Robert Tracki, Maria Tuleja, Patrycja Walczak, Agnieszka Wąsik, Antoni Wiatrowski, Barbara Wieczorek, Jolanta Wielgus, Bożena Wienc, Wanda Wilk, Dorota Włodarczyk, Maria Wołczyńska, Katarzyna Wosińska, Jakub Wydmański, Angelika Ziemiańska.

14

457

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa „Pamiętamy i mile wspominamy”

Stanisław Daniłoś

15

458

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa

Alicja Czuba

16

459

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa „Piękno Afryki”

Magdalena Urban

17

460

Gminny Ośrodek Kultury w  Lanckoronie

Małopolskie spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych Lanckorona 2011, wystawa poplenerowa

Krystyna Abramska, Bogumiła Baliczek, Maria Bazielich, Alina Dąbrowska, Mariusz Godyń, Jadwiga Godzik, Teodora Holesz, Bogna Kańska, Justyna Kieresińska, Janusz Kopczyński, Leokadia Korzeń, Zdzisława Laska, Tadeusz Łukasiewicz, Zbigniew Michalczyk, Antoni Pudelski, Jadwiga Starczyńska, Józef Szczypczyk, Krystyna Szlaga, Magdalena Urban, Elżbieta Walinowicz, Barbara Wiejowska, Bożena Wienc, Stanisław Zając.

18

461

Kraków - Galeria Stańczyk

„Obrazy nitką malowane”

Danuta Sikora

19

462

Kopalnia soli Wieliczka – podziemna ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich – (komora Maria Teresa III)

„Uroki Wielickiego Muzeum” +Wystawa 20 lecia Fundacji

Krystyna Abramska, Bogumiła Baliczek, Helena Baliczek, Michał Bałda, Sława Bednarczyk, Maria Błaszczyk. Anna Bogdanowicz-Auriga, Ewa Borowiejska, Marcelina Chmielak, Krzysztof Ciarach, Alina Dąbrowska, Wiesław Drynda, Józef Faber, Krzysztof Florek, Jerzy Galos, Iwona Gąsiorowska, Teresa Gibczyńska,  Jan Górecki, Agnieszka Guzik, Władysława Janus, Bogna Kańska, Stanisław Kmiecik, Sylwia Kobierzyńska, Magdalena Kruszyna, Nela Krzewniak, Zdzisława Laska, Agnieszka Łypik, Beata Majcher, Barbara Marzec, Maria Maślankowska, Ryszard Mazurkiewicz, Krzysztof Mikoś, Teresa Mróz, Jan Niemiec, Sabina Pasoń, Bartosz paczko, Adam Pochopień, Lidia Postawa, Zofia Postawa, Kamil Przetacznik, Antoni Pudelski, Janina Rutkowska, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz,  Stefania Skóra, Mariola Skotak, Józef Stachnik, Natalia Stec, Inga Sumina, Ksenia Sumina, Karolina Szczepańska-Szczerba, Józef Szwanc, Grażyna Stępniewska-Szynalik, Krystyna Szpiech, Irena Szwałko, Anna Szymaszek, Alicja Szymczak, Jan Świątek, Maria Tomal, Maria Wala, Bożena Wienc, Urszula Wiśnicka, Zbigniew Wołkowicz, Monika Woźniak, Grzegorz Wójtowicz, Danuta Żegilewicz – Bielańska

Jarosław Bieniak, Adam Blok, Maria Błaczyńska, Krzysztof Bochenek, Wiesław Drynda, Anna Feliks, Sebastian Gałecki, Krzysztof Jagoda, Kazimierz Jakubiak, Jaga Karkoszka, Beata Kleszcz, Adam Kozłowski, Ryszard Kustrzyński, Paulina Łuszczak, Jerzy A. Maciążek, Nikolay Minczev Milanov, Jan Niemiec, Bogusława Ochnio, Szczepan Pieścik,  Feliks Reza, Ewa Sawera, Jan Stopczyński, Ewa Wikberg, Teresa Skałacka-Wilkosz.

20

463

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa prac uczestników warsztatów plastycznych w Galerii Stańczyk

Bogumiła Baliczek, Helena Baliczek, Antonina Bialikiewicz, Ewa Borowiejska, Alina Dąbrowska, Zofia Dryja, Andrzej Flach, Celina Jasion, Zdzisława Laska, Danuta Leszczyńska, Marianna Machlowska, Apolonia Ptak, Lidia Postawa, Dorota Małgorzata Satoła, Krystyna Szpiech, Danuta Żegilewicz-Bielańska.

21

464

Kraków - Galeria Stańczyk

Małopolskie spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych Lanckorona 2011, wystawa poplenerowa

Krystyna Abramska, Bogumiła Baliczek, Maria Bazielich, Alina Dąbrowska, Mariusz Godyń, Jadwiga Godzik, Teodora Holesz, Bogna Kańska, Justyna Kieresińska, Janusz Kopczyński, Leokadia Korzeń, Zdzisława Laska, Tadeusz Łukasiewicz, Zbigniew Michalczyk, Antoni Pudelski, Jadwiga Starczyńska, Józef Szczypczyk, Krystyna Szlaga, Magdalena Urban, Elżbieta Walinowicz, Barbara Wiejowska, Bożena Wienc, Stanisław Zając.

22

465

Centrum Medialne WAM, Kraków, ul. Kopernika 26

„Sztuka sakralna z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych”

Stanisław Białas, Tomasz Bliźniak, Bernard Borycki, Renata Bujak, Mariusz Bukowski, Stanisław Chraca, Krzysztof Jagoda, Kazimierz Jakubiak, Elżbieta Krycha, Ryszard Kustrzyński, Mikołay Minczev Milanov, Zofia Mirek, Jan Niemiec, Zofia Garbaczewska-Pawlikowska, Adam Pochopień, Jan Prusek, Wiera Rudź, Krystyna  Serafin, Irena Szwałko, Alicja Szymczak, Urszula Wiślicka, Janusz Wróbel

WTZ Śledziejowice

23

466

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa i haftu

Bogumiła Wojewoda

24

467

Kraków - Galeria Stańczyk

Wystawa malarstwa „Świat malowany ustami”

Jerzy Galos

25

468

Kraków - Pałac Sztuki TPSP

Malarstwo

XX lecie Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Agnieszka Sapińska, Agnieszka Wąsik, Alfreda Barańska, Andrzej Pawlak, Anna Lichtenberg, Anna Spałek-Młynarczyk, Arie Noordyk (Holandia), Doris Elisa Sanchez Haro (Peru), Elżbieta Krycha, Elżbieta Szews, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Ewa Herniczek, Henryk Żarski, Iwona Gąsiorowska, Jadwiga Godzik, Jadwiga Starczyńska, Jan Niemiec, Jan Stopczyński, Janina Berdak, Janusz Wróbel, Jarosław Kasperydus, Jerzy Galos, Joanna Pawłowska,Józef Faber, Józef Stachnik, Józef Szczypczyk, Justyna Kieresińska, Justyna Matysiak, Katarzyna Manek, Krystyna Szlaga, Leopold Woźny, Łukasz Wiśniewski, Małgorzata Hajduś, Małgorzata Pońska, Marceli Rutkowski, Marcin Robaczewski, Marek Olszak, Maria Baran, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Maria Tutak, Maria Wołczyńska, Mariusz Bukowski, Mateusz Olszak, Mirella Szarmach, Monika Targosz, Nikołay Minczev Milanov (Bułgaria), Paweł Biesok, Peter Jarabak (Słowacja), Piotr Dudek, Rita Martin (Niemcy), Robert Tracki, Ryszard Kustrzyński, Ryszard Mazurkiewicz, Sebastian Cegielski , Sebastian Jackowski, Sława Bednarczyk, Stanisław Kmiecik, Stefan Berdak, Teresa Skałacka-Wilkosz.

 

2012

L.p./ilość

MIEJSCE

TEMAT

UCZESTNICY


1/469/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa pracy dyplomowej „Obojętność”

Piotr Wilk


2/470/

Krzeszowice - Ośrodek Rehabilitacyjny Narządu Ruchu

Wystawa malarstwa

Jerzy Galos


3/471/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa i tkaniny

Jolanta Weltschek


4/472/

Kraków - Galeria GIL Politechniki Krakowskiej

Wystawa poplenerowa

„Uroki wielickiego muzem”

Krystyna Abramska, Bogumiła Baliczek, Helena Baliczek, Michał Bałda, Sława Bednarczyk, Maria Błaszczyk, Anna Bogdanowicz-Auriga, Ewa Borowiejska, Marcelina Chmielak, Krzysztof Ciarach, Alina Dąbrowska,Wiesław Drynda, Józef Faber, Krzysztof Florek, Jerzy Galos, Iwona Gąsiorowska, Teresa Gibczyńska,  Jan Górecki, Agnieszka Guzik, Władysława Janus, Bogna Kańska, Stanisław Kmiecik, Sylwia Kobierzyńska, Magdalena Kruszyna, Nela Krzewniak, Zdzisława Laska, Agnieszka Łypik, Beata Majcher, Barbara Marzec, Maria Maślankowska, Ryszard Mazurkiewicz, Krzysztof Mikoś, Teresa Mróz, Jan Niemiec, Sabina Pasoń, Bartosz Pączko, Adam Pochopień, Lidia Postawa, Zofia Postawa, Kamil Przetacznik, Antoni Pudelski, Janina Rutkowska, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz,  Stefania Skóra, Mariola Skotak, Józef Stachnik, Natalia Stec, Inga Sumina, Ksenia Sumina, Karolina Szczepańska-Szczerba, Józef Szwanc, Grażyna Stępniewska-Szynalik, Krystyna Szpiech, Irena Szwałko, Anna Szymaszek, Alicja Szymczak, Jan Świątek, Maria Tomal, Maria Wala, Bożena Wienc, Urszula Wiśnicka, Zbigniew Wołkowicz, Monika Woźniak, Grzegorz Wójtowicz, Danuta Żegilewicz – Bielańska


5/473/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa „Portrety”

Zofia Garbaczewska-Pawlikowska


6/474/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa

Mariusz Połeć


7/475/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa obrazów z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

 


8/476/

Kraków – Akademia Ekonomiczna

Wystawa obrazów z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

 


9/477/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa prac plastycznych

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach:

Daniel Bryła, Kamil Gałka, Paweł Gajdziński, Karolina Głuszek, Łukasz Górski, Anna Jęczkowska, Ewa Kopczyńska, Anna Kowalska, Marcin Krawczyk, Joanna Lesiak, Daniel Łukasik, Milena Maciaszek, Ilona Migdał, Artur Nowakowski, Józef Orzeszek, Artur Perzanowski, Magdalena Pońska, Bartosz Rutkowski, Paweł Rzadkiewicz, Kamil Seręga, Paulina Sochaczewska, Andrzej Szewczyk, Piotr Traczyk


10/478/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

„Namaluję cały świat”

Zespół Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich:

Ricardo Bałasz, Maciej Baranek, Anna Bojda, Sławek Buchta, Sandra Cieślak, Bartosz Duran, Martin Grzywna, Krzysztof Hajduk, Izabela Hałasek, Rafał Heidt, Grzegorz Janocha, Ola Kolonko, Angelika Kowalewska, Agnieszka Kuczek, Kinga Mazurczak, Łukasz Misiurski, Pawęł Muc, Izabela Nalepa, Adam Pienda, Radosław Rokosz, Sylwia Rosmus, Danuta Sarnowska, Patrycja Stępień, Sylwia Szmatloch, Anna Szymczak, Dorota Śmieszkoł, Adrian Walczak, Tomek Żołubak


11/479/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa poplenerowa „Pod niebem Krakowa” w ramach XIII Tygodnia Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”

Krystyna Abramska, Piotr Bal, Bogumiła Baliczek, Helena Baliczek, Sława Bednarczyk, Aleksander Biernat, Antonina Bialikiewicz, Ireneusz Buchich de Divan, Marcelina Chmielak, Krzysztof Ciarach, Alina Dąbrowska, Bozena Dunajewska, Zofia Gajda, Danuta Garbarz, Emilia Gąsiorowska, Iwona Gąsiorowska, Teresa Gibczyńska,  Renata Godawska, Jerzy Godawski, Jadwiga Godzik, Małgorzata Golańska, Krzysztof Grabowski, Aga Gryz, Maria Hebracka, Piotr Heretyk, Urszula Jaskółka, Artur Jastrzębski, Bogna Kańska, Maria Kret, Marian Krupa, Anna Kuciel, Marek Kukla, Zdzisława Laska, Dominika Lesniak, Rafał Łogoźny, Anna Malak, Joanna Malinowska, Barbara Marzec, Jan Niemiec, Bartosz Pączko, Ewa Porębny, Kamil Przetacznik, Agata Sajka, Dorota Małgorzata Satoła, Krzysztof Sieprawski, Kamil Skałka, Mariola Skotak, Stefania Skóra, Maciej Stefaniuk, Stanisław Sykuła, Krystyna Szpiech, Zofia Szprunca, Jan Świątek, Monika Targosz, Agnieszka Tracka, Robert Tracki, Magdalena Tuleja, Piotr Warchoł, Antoni Wiatrowski, Bożena Wienc, Wojciech Wierzbicki, Dorota Włodarczyk, Wojciech Wojciechowski, Ewa Zadora, Maria Zboch, Marzena Zendak


12/480/

Kraków - Galeria „Kotłownia” Politechniki Krakowskiej

XII Miedzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

100 prac laureatów Biennale


13/481/

Kraków Błonia

w ramach VI Integracyjnego Studenckiego Piknku Lotniczego

Wystawa obrazów z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

 


14/482/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa

„Anioły i diabły”

Urszula Tatrzańska


15/483/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa i rysunku

Bronisława Malik


16/484/

Kraków – Urząd Miasta Krakowa Hol Kamienny

Wystawa obrazów z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Jarosław Barciak, Władysław Bielski, Anna Feliks, Jaga Karkoszka, Adam Kozłowski, Elżbieta Krycha, Ryszard Kustrzyński, Rita Martin, Nikolay Minczev Milanov, Jan Niemiec, Andrzej Pazdik, Teresa Skałacka-Wilkosz


17/485/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa

Jan Niemiec


18/486/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa

Bartosz Ostałowski


19/487/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa

Bohdana Kańska


20/488/

Chorzów - Park Śląski

Wystawa obrazów z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

 


21/489/

Kraków – Galeria „Kotłownia”

Malarstwo i rysunek

– współorganizacja wystawy

Anna Kwiatek


22/490/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa prac plastycznych „Emocje”

Warsztat Terapii Zajęciowej Kraków ul. Za Torem 22:

Agata Ferst, Marcin Kałuża, Lucyna Kasprzyk, Beata Kleszcz, Agnieszka Wąsik, Marzena Zandak


23/491/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa prac

Mikołaj Kastelik


24/492/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa poplenerowa Fundacji Kultury Osób Niepełnosprawnych

„Ustka-Zubrzyca 2012”

Bogumiła Baliczek, Sława Bednarczyk, Ewa Herniczek, Justyna Kieresińska, Leokadia Korzeń, Zdzisława Laska, Ryszard Mazurkiewicz, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Zbigniew Oruba, Józef Szczypczyki, Barbara Wiejowska


25/493/

Wieliczka – podziemna ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich (komora Maria Teresa III)

„Wieliczka i Bardejov na liście UNESCO”

Krystyna Abramska, Bogumiła Baliczek, Helena Baliczek, Aleksandra Bogus, Ewa Borowiejska, Krzysztof Ciarach, Edward Ciołczyk, Alina Dąbrowska, Wiesław Drynda, Piotr Dudek, Krzysztof Florek, Teresa Gibczyńska, Ewa Hajdukiewicz- Nowak, Władysława Janus, Bogna Kańska, Stanisław Kmiecik, Sylwia Kobierzyńska, Miron Kościelny, Elżbieta Krycha, Zdzisława Laska, Ryszard Mazurkiewicz, Krzysztof Mikoś, Jan Niemiec, Zbigniew Oruba, Katarzyna Pilśniak, Kamil Przetacznik, Danuta Rawicka, Krzysztof Sieprawski, Jadwiga Starczyńska, Mariola Skotak, Barbara Szalak, Józef Szczypczyk, Krystyna Szpiech, Irena Szwałko, Alicja Szymczak, Jan Świątek, Bożena Wienc, Urszula Wiśnicka, Maria Wołczyńska, Jerzy Zajdel, Danuta Zamlik, Danuta Żegilewicz – Bielańska


26/494/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa i rękodzieła artystów niepełnosprawnych

 


,


2013

L.p./ilość

MIEJSCE

TEMAT

UCZESTNICY





 


1/495/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa

Janina Berdak


2/496/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa i rzeźby

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”



3/497/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa

Teresa Gibczyńska


4/498/

Bardejov /Słowacja/ Dom Polsko-Słowacki

Wystawa poplenerowa

„Wieliczka i Bardejov na liście UNESCO”

Krystyna Abramska, Bogumiła Baliczek, Helena Baliczek, Aleksandra Bogus, Ewa Borowiejska, Krzysztof Ciarach, Edward Ciołczyk, Alina Dąbrowska, Wiesław Drynda, Piotr Dudek, Krzysztof Florek, Teresa Gibczyńska,  Ewa Hajdkiewicz-Nowak, Władysława Janus, Bogna Kańska, Stanisław Kmiecik, Sylwia Kobierzyńska, Miron Kościelny, Elżbieta Krycha, Zdzisława Laska, Ryszard Mazurkiewicz, Krzysztof Mikoś, Jan Niemiec, Zbigniew Oruba, Katarzyna Pilśniak, Kamil Przetacznik, Danuta Rawicka, Krzysztof Sieprawski, Jadwiga Starczyńska, Mariola Skotak, Barbara Szalak, Józef Szczypczyk, Krystyna Szpiech, Irena Szwałko, Alicja Szymczak, Jan Świątek, Bożena Wienc, Urszula Wiśnicka, Maria Wołczyńska, Jerzy Zajdel, Danuta Zemlik, Danuta Żegilewicz – Bielańska


5/499/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa i rysunku

Małgorzata Kopeć, Jacek Stawowy


6/500/

Kraków, ul. Łazarza 16 – Centrum Dydaktyczno-Kongresowe Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,

Wystawa malarstwa

Stanisław Kmiecik


7/501/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa i rysunku

Jan Piaskowski


8/502/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa„Ginące krajobrazy”

Ryszard Mazurkiewicz


9/503/

Kraków - Galeria „Kotłownia” Politechniki Krakowskiej

Wystawa po plenerach „Na powierzchni i pod ziemią”

Krystyna Abramska, Jane Anderton, Bogumiła Baliczek, Stanisław Białowąs, Wiesław Drynda, Karol Filo, Urszula Góra, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Władysława Janus, Bogna Kańska, Adam Kozłowski, Elżbieta Krycha, Roman Likus, Ryszard Mazurkiewicz, Nikolay Minczev Milanov, Bogusława Ochnio, Andrzej Pawlak, Adam Pochopień, Małgorzata Porębska, Zofia Pustułka, Anna Rusek, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Iwona Sasiuk, Józef Stachnik, Jadwiga Starczyńska, Barbara Szalak, Jerzy Szindler, Irena Szwałko, Leszek Szymula, Grażyna Szynalik, Jerzy Zajdel, Danuta Żegilewicz – Bielańska


10/504/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa

Zenobia Sumera


11/505/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa poplenerowa

„Pod niebem Krakowa” w ramach XIV Tygodnia Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”

Bogumiła Baliczek, Maria Bazielich, Sława Bednarczyk, Antonina Bialikiewicz, Ewa Borowiejska, Krzysztof Brożek, Tomasz Buczko, Paweł Chlipała, Marcelina Chmielak, Krzysztof Ciarach, Alina Dąbrowska, Zofia Dryja, Renata Godawska, Jerzy Godawski, Jadwiga Godzik, Katarzyna Grabka, Maria Hebracka, Urszula Jaskółka, Bogna Kańska, Sylwia Kobierzyńska, Anna Kuciel, Zdzisława Laska, Marianna Machlowska, Anna Malak, Barbara Marzec, Wanda Michalik, Jan Niemiec, Patrycja Nierodzik, Monika Nowak, Karolina Nowotarska, Bartosz Pączko, Jolanta Piórko, Adam Pochopień, Agnieszka Pojda, Lidia Postawa, Wiktor Potierajko, Kamil Przetacznik, Dorota Małgorzata Satoła, Krzysztof Sieprawski, Mariola Skotak, Stefania Skóra, Katarzyna Skrzypek, Natalia Stec, Maciej Stefaniuk, Krystyna Szlaga, Krystyna Szpiech, Jan Świątek, Barbara Tokarz, Piotr Warchoł, Bożena Wienc


12/506/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

„Różnorodność” wystawa w ramach„58 spotkań artystycznych

osób niepełnosprawnych”

Bogumiła Baliczek, Janina Berdak, Jerzy Galos, Jadwiga Godzik, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Justyna Kieresińska, Ryszard Mazurkiewicz, Jan Niemiec, Jan Stopczyński, Józef Szczypczyk


13/507/

Kraków - Galeria „Kotłownia” Politechniki Krakowskiej

Wystawa poplenerowa „Wieliczka i Bardejov na liście UNESCO”; wystawa w ramach „58 spotkań artystycznych osób niepełnosprawnych”

Krystyna Abramska, Bogumiła Baliczek, Helena Baliczek, Aleksandra Bogus, Ewa Borowiejska, Krzysztof Ciarach, Edward Ciołczyk, Alina Dąbrowska, Wiesław Drynda, Piotr Dudek, Krzysztof Florek, Teresa Gibczyńska,  Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Władysława Janus, Bogna Kańska, Stanisław Kmiecik, Sylwia Kobierzyńska, Miron Kościelny, Elżbieta Krycha, Zdzisława Laska, Ryszard Mazurkiewicz, Krzysztof Mikoś, Jan Niemiec, Zbigniew Oruba, Katarzyna Pilśniak, Kamil Przetacznik, Danuta Rawicka, Krzysztof Sieprawski, Jadwiga Starczyńska, Mariola Skotak, Barbara Szalak, Józef Szczypczyk, Krystyna Szpiech, Irena Szwałko, Alicja Szymczak, Jan Świątek, Bożena Wienc, Urszula Wiśnicka, Maria Wołczyńska, Jerzy Zajdel, Danuta Zemlik, Danuta Żegilewicz – Bielańska


14/508/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa i rysunku

Krzysztof Mikoś


15/509/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa i rysunku

Agnieszka Sapińska


16/510/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

„W poszukiwaniu Sacrum – kościoły Małopolski w obrazach artystów niepełnosprawnych”; wystawa w ramach „59 spotkań artystycznych osób niepełnosprawnych”

Bogumiła Baliczek, Sława Bednarczyk, Jadwiga Godzik, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Bogna Kańska, Ryszard Mazurkiewicz, Jan Niemiec, Jadwiga Starczyńska, Jan Stopczyński, Józef Szczypczyk, Irena Szwałko


17/511/

Kraków – Urząd Miasta Krakowa ”Hol Kamienny”

„Co nam w duszy gra”

Prace uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich


18/512/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa

Jadwiga Starczyńska


19/513/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa „Barwy natury”

Prace uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących w Krakowie, ulica Grochowa 19

 


20/514/

Wieliczka – podziemna ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich (komora Maria Teresa III)

Wystawa poplenerowa „Zabytki na liście UNESCO – Wieliczka, Owczary, Sękowa, Binarowa”

Bogumiła Baliczek, Aleksandra Bogus, Ewa Borowiejska, Krzysztof Ciarach, Alina Dąbrowska, Piotr Dudek, Stefan Filipczak, Krzysztof Florek, Maria Hebracka, Władysława Janus, Arkadiusz Jastrzębski, Bogna Kańska, Stanisław Kmiecik, Sylwia Kobierzyńska, Miron Kościelny, Elżbieta Krycha, Anna Kwiatek, Zdzisława Laska, Anna Malak, Barbara Marzec, Ryszard Mazurkiewicz, Wanda Michalik, Adam Mielnik, Krzysztof Mikoś, Jan Niemiec, Ewa Pilarz, Lidia Postawa, Zofia Postawa, Maria Sadkowska-Mazurkiewicz, Agnieszka Sapińska, Mariola Skotak, Józef Stachnik, Inha Sumina, Barbara Szalak, Józef Szczypczyk, Irena Szwałko, Alicja Szymczak, Eliza Tomczyk, Bożena Wienc, Maria Wołczyńska, Danuta Zemlik

 


21/515/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa

Bogumiła Baliczek

 


22/516/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa malarstwa

Jadwiga Godzik

 


   23/517/   Kraków - Biuro ZW PSL
  Małopolska
   Wystawa malarstwa   Danuta Baczewska, Janina Berdak, Jadwiga Godzik, Ewa Hajdukiewicz-Nowak, Justyna Kieresińska, Stanisław Kmiecik, Ryszard Kustrzyński, ZdzisławaLaska, Zofia Michalska, Jan Niemiec, Stefania Skóra, Jan Stopczyński

24/518/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

Wystawa rękodzieła artystów niepełnosprawnych

w ramach „60 spotkań artystycznych osób niepełnosprawnych”

Z kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych

 

 


25/519/

Kraków – Urząd Miasta Krakowa „Hol Kamienny”

Wystawa malarstwa

Jerzy Galos, Mikołaj Kastelik


26/520/

Kraków - Galeria "Stańczyk"

„Anioły Europy”

Warsztaty Terapii Zajęciowej przy MOPS w Stalowej Woli oraz EMAUS i TPD Stalowe 9 z Krakowa